021-44124850

تحصیل پزشکی

9 / 10
از 5 کاربر

در ابتدا باید بگوییم که پزشکی یکی از رشته های پر طرفدار در بسیاری از کشورهای جهان هست و البته میدانید که تحصیل در رشته پزشکی نسبت به بقیه رشته ها زمان بر میباشد و البته تحصیل در رشته پزشکی به واسطه آینده شغلی و همچنین میزان درآمد و همجنین رتبه اجتماعی فرد میتواند رشته پرطرفدار باشد. تحصیل در رشته پزشکی به طور معمول دانشجویانی را میطلبد که سعی و ممارست بیشتری برای تحصیل داشته باشند تا بتوانند رشته پزشکی را به اتمام برسانند.

تحصیل پزشکی

شرایط تحصیل پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف دارای شرایط متفاوتی میباشد. دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند باید به مسائل مختلفی که در زمینه تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف وجود دارد توجه نمایند.

در این نوشتار قصد داریم به نکاتی که در مورد تحصیل پزشکی وجود دارد و متقاضیان تحصیل پزشکی باید به آن دقت و توجه داشته باشند اشاره نماییم.

نکاتی که متقاضیان تحصیل پزشکی باید به آن توجه نمایند در ادامه مطلب آمده است.

اولین نکته ای که متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور باید به آن توجه نمایند این است که وقتی کشوری و دانشگاهی را برای تحصیل پزشکی انتخاب میکنند، دانشگاه مد نظر می بایستی مورد تایید وزارت بهداشت و آموزش پزشکی ایران باشد. بدین دلیل که اگر دانشگاه مزبور مورد تایید وزارت بهداشت و آموزش پزشکی ایران نباشد، مدارک تحصیلی متقاضی پس از برگشت به ایران مورد قبول وزارت بهداشت نخواهد بود و شخص متقاضی که اکنون پزشک است اجازه طبابت نخواهد داشت. پس متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور حتما به مسئله مورد تایید بودن دانشگاه محل تحصیل خود باید توجه لازم را داشته باشند. به عنوان مثال تحصیل پزشکی در دانشگاه های انگلستان و یا تحصیل پزشکی در دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت بهداشت و آموزش پزشکی ایران میباشد، ولی تحصیل در دانشگاه های فلیپین مورد تایید وزارت علوم نمیباشد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است دانشگاهی در یک سال مورد تایید وزارت بهداشت باشد و چند سال بعد از لیست مورد تایید وزارت بهداشت خارج شود.

دومین نکته ای که باید متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور به آن می بایستی توجه داشته باشند این است که حتی در صورتی که دانشگاه محل تحصیل رشته پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت و آموزش پزشکی ایران باشد، این افراد پس از مراجعت به ایران حتما می بایستی مدارک خود را به تایید برسانند و حتما باید دوره های تکمیلی تحصیل پزشکی در ایران را طی کنند.

 

کار پس از تحصیل پزشکی

سومین نکته ای که دانشجویان و علامندان تحصیل پزشکی باید به آن توجه داشته باشند این است که کشوری که در آن تحصیل میکنند به گونه ای باشد که اگر متقاضی تمایل داشت بعد از تحصیل در کشور محل تحصیل خود بتواند وارد بازار کار شود و اقامت بگیرد بتواند این کار را انجام دهد. به عنوان مثال دانشجویان بعد از تحصیل پزشکی در انگلستان میتوانند اجازه طبابت در انگلستان دریافت نمایند و مشغول به کار پزشکی باشند و بتوانند اقامت انگلستان را دریافت نمایند. این در حالی هست که دانشجویانی که در اکراین تحصیل داشته اند و پس از فارغ التحصیلی در رشته پزشکی در اکراین، نمی توانند مجوز کار دریافت نمایند.

چهارمین نکته ای که باید متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور به آن توجه نمایند زبان تحصیل در رشته پزشکی میباشد. اگر تحصیل در رشته پزشکی به زبان دیگری باشد متقاضیان می بایستی قبل از تحصیل زبان مد نظر را آموزش ببینند. به عنوان مثال تحصیل پزشکی در انگلستان و یا تحصیل پزشکی در کانادا به زبان انگلیسی میباشد و تحصیل پزشکی در سوئد به زبان سوئدی میباشد.

تحصیل پزشکی در خارج

نکته آخری که باید متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور به آن توجه نمایند، مدت تحصیل در رشته پزشکی و هزینه های تحصیل در این رشته میباشد. مدت تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف متفاوت میباشد. به عنوام مثال تحصیل پزشکی در انگلستان 5 ساله و تحصیل پزشکی در کانادا تقریبا 10 سال زمان نیاز دارد.

 

تمام مواردی که در مطلب بالا بدان ها اشاره شد، در کشورهای مختلف شرایط متفاوتی دارند. به عنوان مثال تحصیل در رشته پزشکی در اکثر کشورها به زبان رسمی آن کشور انجام پذیر میباشد و تنها در برخی کشورها تحصیل رشته پزشکی به زبان انگلیسی مقدور میباشد. هم جنین مدت تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف متقاوت می باشد، به عنوان مثال تحصیل پزشکی در کشوری مانند کانادا حدود 10 سال زمان نیاز دارد و در کشوری مانند روسیه تحصیل پزشکی تقریبا 6  سال به طول می انجامد.

 

هزینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور

هزینه تحصیل پزشکی در کشورها ی مختلف، متفاوت است. البته این موضوع را مد نظر داشته باشید که تحصیل پزشکی در برخی از کشورها به صورت رایگان میباشد.

در مورد تمامی مسائلی که در این مطلب آورده شده است و در مورد تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف مطالب متفاوت و مفیدی وجود دارد که میتوانید با مراجعه به مطالب این وب سایت اطلاعات مفیدی را کسب نمایید.

طبیعتا برای دریافت پذیرش تحصیل پزشکی از دانشگاه های معتبر در خارج از کشور نیاز به ارائه مدارکی هست که میبایستی این مدارک فراهم باشد، البته به طور کلی باید گفته شود که برای دریافت پذیرش پزشکی نیاز به ارائه مدارک تحصیلی و مدارک هویتی میباشد. و البته معدل و نمرات متقاضیان در دوره دبیرستان حائز اهمیت می باشد. همان طور که بیان شد، شرایط تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف متقاوت میباشد.

 در این وب سایت میتوانید مطالبی در مورد مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش تحصیل پزشکی از دانشگاه های معتبر در خارج از کشور و همچنین شرایط اقدام برای دریافت پذیرش تحصیل در دانشگاه های معتبر در رشته پزشکی در خارج از کشور را مطالعه بفرمایید.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل پزشکی نیز میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی آنان بهره مند شوید و از شرایط تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف اطلاعات جامعی به دست آورید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده