021-44124850

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

9 / 10
از 1 کاربر

تحصیل پزشکی در کانادا رویای بسیاری از افراد جویای علم میباشد. وقتی صحبت از مهاجرت تحصیلی میشود یکی از اولین کشورهایی که افراد به آن فکر میکنند کشور وسیع کانادا میباشد. تحصیل دندانپزشکی در کانادا متقاضیان بسیار زیادی را به خود جذب کرده.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا محسوب می شود و به علت نزدیکی جغرافیای با ایالت متحده آمریکا، روابط اقتصادی این دو کشور بسیار گسترده است.

کانادا از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از جنوب و شمال غرب با ایالت متحده ی آمریکا همسایه است.

استانداردهای علمی بالا و کیفیت بالای سیستم آموزشی  در کانادا، کمتر بودن هزینه زندگی و هزینه ی تحصیل دانشجویان بین المللی نسبت به سایر کشورها مانند ایالات متحده و انگلستان باعث شده تا بسیاری از افراد در سراسر دنیا، کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند.

برای ورود و مهاجرت به کانادا راه های متعددی وجود دارد از جمله: مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت تجصیلی اما به علت این که بسیاری از افراد رویای تحصیل دندانپزشکی را در سر دارند و خواهان تضمین آینده ی شغلی خود هستند در این نوشتار قصد داریم به توضیح مزایای تحصیل در کانادا، شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا و معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور بپردازیم.

 

مزایای تحصیل در کانادا

هزینه ی تحصیل و زندگی برای دانشجویان خارجی به نسبت آمریکا و استرالیا پایین تر است

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

اعتبار علمی و کیفیت بسیار بالای سیستم آموزشی کانادا

امکان اخذ ویزای همراه

امکان انجام کار پاره وقت در زمان تحصیل

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در کانادا

متقاضیان باید بدانند که برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی باید در ابتدا یک دوره ی کارشناسی 2 تا 4 ساله را در رشته هایی مانند زیست شناسی و یا علوم اجتماعی و .. بگذرانند و بعد از قبولی در آزمون نهایی این دوره ها وارد دانشگاه های دندانپزشکی شوند.

پس از ورود به دانشگاه های دندانپزشکی دانشجو یک دوره ی 4 ساله را در رشته ی تخصصی دندانپزشکی سپری میکند و پس از آن بایستی به مدت 3 سال تحصیلات تکمیلی خود را پشت سر بگذارد و در نهایت نیز دوره های تخصصی بالینی و فلوشیپ را سپری کند.

همچنین متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در کانادا ابتدا باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را ارائه دهند و حداقل معدل  15 را داشته باشند همچنین ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 از الزامات است.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در کانادا

همانطور که کمی قبل اشاره شد مدت زمان تحصیل در رشته ی دندانپزشکی به چند بخش مختلف تقسیم میشود و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ها و ایالت های مختلف تا حد زیادی متغیر است به طور مثال هزینه ی تحصیل در این رشته در ایالت کبک 40 هزار دلار درسال و در بریتیش کلمبیا به 200 هزار دلار در سال نیز می رسد.

 

دانشگاه های رشته ی دندانپزشکی در کانادا

  • دانشگاه آلبرتا
  • دانشگاه مونترال
  • دانشگاه بریتیش کلمبیا
  • دانشگاه تورنتو
  • دانشگاه لاوان
  • دانشگاه ساسکاچوان

 

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل پزشکی در کانادا، کار پزشکان در کانادا، کار دندانپزشکان در کانادا و کار پیراپزشکان در کانادا از اطلاعات کاملتر و جامع تری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی اخذ ویزای تحصیلی کانادا، مهاجرت به کانادا، تحصیل دندانپزشکی در کانادا و آشنایی هر چه بیشتر با شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید. 

ارسال نظر و نظرات ثبت شده