تحصیل دندانپزشکی در ژاپن

9 / 10
از 1 کاربر

تحصیل دندانپزشکی در ژاپن

ژاپن کشوری واقع شده در شرق آسیاست و یکی از قدرت های اصلی اقتصادی جهان به شمار می رود و با جمعیتی بیش از 120 میلیون نفر دهمین کشور پر جمعیت در جهان است. این کشور از طریق مرز آبی با کشورهای کره شمالی ، کره جنوبی، چین و روسیه همسایه است . پایتخت این کشور توکیو معروف به شهر آسمان خراش ها می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در ژاپن

ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان با کمبود نیروی کار ناشی از پیری و کمبود جمعیت مواجه است به همین علت بسیاری از افراد در راه یافتن یک فرصت شغلی مناسب ژاپن را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند.

برای مهاجرت به ژاپن راه های متعددی وجود دارد از جمله ی این راه ها می توان به: مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد.

همانطوری که بسیاری از افراد می دانند درصد بیکاری در ژاپن صفر است و و دانشگاه های این کشور بسیار پیشرفته هستند و از رتبه ی علمی بالایی برخورداند به همین دلیل مهاجرت تحصیلی به ژاپن انتخاب بسیاری از افراد است.

از آنجا که تعداد بیشماری از افراد در سراسر دنیا مشتاق به تحصیل در رشته ی دندانپزشکی هستند، در این نوشتار قصد داریم به توضیح مزایای تحصیل در ژاپن، شرایط تحصیل دندانپزشکی در ژاپن و معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور بپردازیم.

مزایای تحصیل در ژاپن

هزینه ی تحصیل در ژاپن نسبت به بسیاری از کشورهای توسعه یافته مناسب تر است

اعتبار مدارک دانشگاه های ژاپن در همهی کشورهای دنیا

اجازه  کار نیمه وقت در زمان تحصیل برای دانشجویان

امکان تحصیل در دانشگاه هایی با به روزترین تکنولوژی و سیستم آموزشی پیشرفته

امکان تحصیل در کشوری با امنیت اجتماعی بالا

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ژاپن

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ژاپن در رشته ی دندانپزشکی متقاضیان باید در ابتدا ریز نمرات و مدارک اتمام دوره ی 12ساله ی تحصیلی خود یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی را ارائه دهند. همچنین تحصیل دندانپزشکی در ژاپن در بیشتر دانشگاه های این کشور به زبان ژاپنی است و بهتر است که دانشجو به این زبان تسلط داشته باشد اما تعداد معدودی از دانشگاه ها وجود دارند که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آنها وجود دارد.

در ژاپن نیز مانند بسیاری از کشور های دیگر متقاضیان برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی پس از تایید مدارک دبیرستانی، باید در آزمون ورودی این کشور شرکت کنند.

نام آزمون ورودی این کشور EJU است و هزینه ی شرکت در این آزمون هر ساله متفاوت است اما به صورت میانگین بین 7 تا 13 هزار ین ژاپن میباشد و موارد امتحانی آن ریاضیات، مهارت های عمومی در زمینه های علمی و اطلاعات عمومی درباره ژاپن و جهان است.

این آزمون فقط یک بار در سال برگزار می شود و متقاضی برای شرکت در این آزمون باید به ژاپن سفر کند.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در ژاپن

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در ژاپن یک دوره ی پنج ساله است و هزینه تحصیل در رشته ی دندانپزشکی معمولا بین 500 هزار ین تا یم میلیون ین در سال است.

معرفی تعدادی از دانشگاه ی برتر دندانپزشکی ژاپن

دانشگاه کیوتو

دانشگاه توکیو

دانشگاه اوساکا

دانشگاه هوکایدو

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل پزشکی در ژاپن از اطلاعات جامع تر و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای تحصیلی، تحصیل دندانپزشکی در ژاپن و آشنایی هر چه بیشتر با شرایط تحصیل در ژاپن می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
بهمن : آيا دانشگاه خصوصي در رشته پزشكي و دندان ...
2 0
آيا دانشگاه خصوصي در ژاپن وجود دارد كه شهريه بگيرند و آزمون ورودي نداشته باشند و دانشجو با داشتن مدرك زبان آيلتس مستقيما وارد رشته دندان پزشكي در اون كشور بشه منظورم در ژاپن هست جايي هست كه اين شرايط رو داشته باشه در ژاپن ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :