تحصیل دندانپزشکی در چین

10 / 10
از 3 کاربر

تحصیل دندانپزشکی در چین

کشور چین با جمعیتی بیش از یک میلیاردو دویست میلیون نفر و جای دادن بیش از 20 درصد کل جمعیت زمین در خود، پرجمعیت کشور در جهان است و بیشتر مساحت آسیای شرقی را به خود اختصاص داده است.

تحصیل دندانپزشکی در چین

چین کشور بسیار بزرگی ست که اقتصاد آن بسیار پر رونق است و هم اکنون بزرگترین صادر کننده و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه ی تولید ناخالص داخلی را در اختیار داردبنابراین بسیاری از افراد در سراسر دنیا به منظور یافتن شغلی مناسب در این کشور چین را یک مقصد مناسب می دانند.

همچنین کشور چین در زمینه ی تحصیلات و آموزش دارای رنکینگ بسیار مناسبی است و پایین بودن هزینه ی تحصیل در این کشور باعث شده بسیاری از افراد به منظور ادامه تحصیلات به این کشور مهاجرت کنند.

از راه های مهاجرت به چین می توان به مهاجرت از طریق ازداج، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد و از آنجا که بسیاری از افراد مشتاق به تحصیل در رشته ی دندانپزشکی، به دلیل آینده ی روشن تحصیل در این رشته هستند قصد داریم تا در این نوشتار به توضیح شرایط تحصیل پزشکی در چین و مزایای تحصیل در این کشور و معرفی تعدادی از دانشگاه های مورد تایید این کشور بپردازیم.

مزایای تحصیل در چین

هزینه ی تحصیل در چین نسبت به کشورهایی همچون ژاپن، هند، سنگار بسیار مقرون به صرفه تر است

دانشگاه های چین از رتبه ی بالایی در رنکینگ جهانی برخوردارند

تعداد زیادی از دانشگاه های چین مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران هستند

تحصیل در بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است

امکان انجام کار نیمه وقت در زمان تحصیل وجود دارد

اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور در مدت زمان بسیار کوتاهی قابل انجام است

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

از پیش نیازها ی تحصیل دندانپزشکی در کشور چین مانند سایر کشورها در ابتدا ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی است. در صورتی که متقاضی دارای دیپلم ریاضی باشد بایستی مدرک پیش دانشگاهی خود را در رشته ی تجربی ارائه دهد.

داشتن نمرات بالای 14 در دروس شیمی، فیزیک، زیست، ریاضی و زبان انگلیسی می تواند در شرایط پذیرش تاثیر گذار باشد البته در صورتی که متقاضی بلافاصله بعد از اتمام دبیرستان اقدام نماید و آیلتس حداقل 6 را داشته باشد شرط نمره قابل تعدیل می باشد.

از نکات مهم تحصیل دندانپزشکی در چین نبود آزمون ورودی برای پذیرش دانشجویان است و بهترین سن اقدام برای تحصیل در این رشته زیر 30 سال است.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در چین

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در چین یک دوره ی 5 تا 6 ساله است و هزینه ی تحصیل با توجه به دانشگاه و محل تحصیل به طور میانگین سالیانه بین 5 تا 6 هزاردلار است.

معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی چین که مورد تایید ایران هستند

دانشگاه ژنگرو

دانشگاه پزشکی چین

دانشگاه پزشکی فوجیان

دانشگاه آنهویی

دانشگاه پکن

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل پزشکی در چین از اطلاعات جامع تر و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای تحصیلی، تحصیل دندانپزشکی درچین و آشنایی هر چه بیشتر با شرایط پذیرش دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :