تحصیل دندانپزشکی در هند

3 / 10
از 9 کاربر

تحصیل دندانپزشکی در هند

کشور هند، کشوری واقع شده در جنوب آسیاست. پایتخت این کشور دهلی نو است و از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت، از شمال غربی با پاکستان و از شمال شرقی با بنگلادش و برمه همسایه است.

تحصیل دندانپزشکی در هند

هند از نظر وسعت جغرافیایی یکی از بزرگترین کشورهای جهان است و در حال حاضر بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد و دومین کشور پرجمعیت در دنیاست.

هندوستان کشوری با تاریخ و تمدنی غنی با آثار تاریخی و باستانی فراوان همه ساله پذیرای هزاران توریست از سراسر جهان است.زبان رسمی این کشور زبان هندی و انگلیسی است اما صدها گویش مختلف نیز در این کشور وجود دارد.

اقتصاد هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود با این وجود میلیون ها نفر از جمعیت این کشور در فقر شدید زندگی می کنند.

از نظر نظام آموزشی نیز، کشور هند دارای بیش از 230 دانشگاه و 8 هزار کالج است و در بین کشورهای در حال توسعه مقام نخست را در زمینه ی تحقیقات علمی به خود اختصاص داده است.

راه های متعددی برای مهاجرت به هند وجود دارد از جمله ی این راه ها می توان به: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت، مهاجرت از طریق خرید ملک، مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق ازدواج اشاره کرد.

از آنجا که بسیاری از افراد در سراسر دنیا رویای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی را در سر دارند، در این نوشتار قصد داریم به توضیح مزایای تحصیل در هند، شرایط تحصیل دندانپزشکی در هند و معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور بپردازیم.

مزایای تحصیل در هند

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی و اکثر رشته ها وجود دارد

شهریه ی تحصیل در هند نسبتا پایین است

استانداردها و کیفیت سیستم آموزشی در دانشگاه های هند در سطح بالایی قرار دارد

هزینه ی زندگی در هند برای دانشجویان خارجیبسیار مقرون به صرفه است

شرایط تحصیل دندانپزشکی در هند

اولین شرط پذیرش برای رشته ی دندانپزشکی از دانشگاه های هند ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در رشته ی تجربی است و در صورتی که متقاضیان دارای مدرک دیپلم ریاضی هستند بایستی مدرک پیش دانشگاهی خود را از رشته ی تجربی دریافت کنند.

در مرحله ی بعدی متقاضیان باید در آزمون ورودی این کشور به نامNEET شرکت کنند که این آزمون در شهرهای مختلف هند در ماه می هر سال برگزار می شود.

این آزمون دارای 180 سوال تستی از دروس شیمی، فیزیک، ریاضی، زیست شناسی و زبان انگلیسی است.

در نهاین شخص پس از کسب نمرات لازم و قبئلی در این آزمون می تواند برای ورود به دانشگاه در رشته ی دندانپزشکی اقدام کند.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در هند

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در هند به طور معمول یک دوره ی 5.5 ساله است و از نکات بسیار مهم در خصوص شهریه و هزینه ی دانشگاه ها درهند این است که برای تحصیل در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی متقاضیان بایستی تمام هزینه ی دانشگاه را همان ابتدا یا در طی دو قسط به صورت یک جا پرداخت کنند.

میزان هزینه ی دانشگاه با توجه به دانشگاه انتخابی و محل تحصیل متغیر است اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل در رشته ی دندانپزشکی برای یک دوره 5 ساله حدود 120 هزار دلار است.

معرفی تعدادی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران جهت تحصیل دندانپزشکی در هند

دانشگاه دهلی هند

دانشگاه راجیو گاندی هند

دانشگاه بمبئی هند

دانشگاه مانیپال هند

شما میتوانید با مراجعه به بخش تحصیل پزشکی در هند از اطلاعات جامع تر و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای تحصیلی هند و تحصیل دندانپزشکی در هند و آشنایی هر چه بیشتر از شرایط پذیرش دانشگاه های این کشور میتوانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :