021-44124850

تحصیل دندانپزشکی در هلند

9 / 10
از 8 کاربر

هلند کشور کوچکی است با جمعیتی در حدود شانزده و نیم میلیون جمعیت که اغلب آنها مسیحی پروتستان هستند. به افرادی که از سراسر دنیا قصد دارند به تحصیل دندانپزشکی در هلند بپردازند توسط دولت این کشور مزایای خوبی تعلق خواهد گرفت. زبان اصلی این کشور شاخه ای از زبان های ژرمنی می باشد و شباهت هایی به زبان آلمانی دارد همچنین در این کشور در حدود 30 هزار فارسی زبان ایرانی سکونت دارند و جمعیت مسلمان این کشور به یک میلیون نفر می رسد.

این کشور جز کشورهای توسعه یافته و ثروتمند جهان است که به دلیل شهرهای دانشجویای با کیفیت معروف است. امروزه برای مهاجرت به هلند روش های گوناگونی وجود دارد، روش هایی همچون اخذ اقامت تحصیلی، اخذ اقامت کاری و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای ازدواج. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی می توانند در متن زیر از شرایط تحصیل دندانپزشکی در کشور هلند مطلع شوند.

تحصیل دندانپزشکی در هلند

شرایط تحصیل دندانپزشکی در هلند

زمان بندی تحصیل دندانپزشکی در هلند به شرح زیر می باشد:

کارشناسی دندانپزشکی به مدت 3 سال

کارشناسی ارشد دندانپزشکی به مدت 3 سال

آموزش کلینیکی به مدت 1 سال

زبان تدریس در دروره کارشناسی یا لیسانس به انگلیسی یا هلندی می باشد که یکی از دلایل تدریس به زبان انگلیسی این می باشد که هر ساله تعداد زیادی ازدانشجویان از بریتانیا برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی این کشور را انتخاب می کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان هلندی خواهد بود و تعداد دانشگاه های انگلیسی زبان برای این مقطع بسیار کم و رقابتی می باشد به این معنی که اولویت برای تحصیل به زبان انگلیسی برای متقاضیانی می باشد که زبان مادری آنها انگلیسی است.

و در آخر دوره ی کلینیکال یا بالینی تنها به زبان هلندی برگزار می شود تا متقاضی بتواند مدرک دندانپزشکی خود را از این کشور اخذ نماید.

 

مدت و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در هلند

همانطور که در بالا اشاره شد مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در هلند یک دوره ی کارشناسی 3 ساله، یک دوره  ی کارشناسی ارشد 3 ساله و یک دوره ی بالینی یا آموزشی 1 ساله می باشد و هزینه تحصیل در رشته ی دندانپزشکی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بالغ بر 30000 یورو در سال می باشد.

 

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی هلند

Radbud University این دانشگاه به علت کیفیت بالای آموزشی و تعهد به دانشجویان مطرح است و جز 200 دانشگاه برتر تحقیقاتی در دنیاست.

Maastricht University این دانشگاه به دلیل شکل نوع آورانه در آموزش، شخصیت بین المللی و رویکرد چند رشته ای خود مطرح است.

University of Groningen این دانشگاه به واقع یک دانشگاه بین المللی ست چرا که دارای بیش از 30000 دانشجو و 6000 دانشجوی بین المللی از بیش از 120 ملیت مختلف است.

در انتها ذکر این نکته ضروی ست که با توجه به هزینه ی تحصیل بسیار بالا در حد انگلستان و همچنین عدم امکان انتقال به سایر دانشگاه ها در زمان تحصیل شاید این کشور گزینه ی مناسبی برای تحصیل دندانپزشکی نباشد.

 

شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل پزشکی در هلند و کار پزشکان در هلند از اطلاعات بیشتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رشته دندانپزشکی در هلند از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده