021-44124850

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

9 / 10
از 2 کاربر

اگر تبدیل شدن به یک پزشک همیشه رویای شما بوده اما در کشور خودتان نمی توانید به این رویا برسید می توانید تحصیل دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی را در نظر داشته باشید. به فکر این نیز باشید که کشور مجارستان از دانشجویان بین المللی جهت تحصیل دندانپزشکی در مجارستان استقبال می کند.

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

مزایای تحصیل در مجارستان

در حال حاضر تحصیل در کشور مجارستان ایده آل دانشجویان خارجی است زیرا زبان تدریس درهمه ی رشته های تحصیلی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی،رشته های علوم انسانی و...  انگلیسی می باشد و مدارک دانشگاه های این کشور با توجه به قدمت دانشگاه های آن در تمامی کشورهای جهان معتبر می باشد.

کشور مجارستان از اعضای اتحادیه شینگن بوده و مهاجرین می توانند بدون ویزا و به راحتی به کشورهای دیگر حوزه شینگن مانند فرانسه، اتریش، آلمان،....سفر نمایند.

هزینه تحصیل به خصوص در رشته های داروسازی و علوم انسانی بسیار پایین می باشد.

عدم محدودیت سنی برای تحصیل در همه ی رشته های تحصیل از دیگر مزایای تحصیل در این کشور می باشد.

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان شخص متقاضی باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کند که این آزمون ها سالی یک بار در دانشگاه هایی که دوره های پزشکی را ارائه می دهند برگراز می شود و درصد قبولی شخص بستگی به دانش تحصیلی و میزان تسلط وی به زبان انگلیسی دارد. آزمون ورودی دانشگاه ها به صورت معمول در بخش نوشتاری و شفاهی می باشند. بخش نوشتاری یک آزمون دو و نیم ساعته از دروسی چون شیمی، زیست شناسی، انگلیسی و ... است و بخش شفاهی ان به صورت یک مصاحبه توسط اساتید انجام می گردد.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

شهریه دانشگاه های دندانپزشکی بسته به دانشگاه انتخابی شخص متفاوت می باشد و به صورت معمول تحصیل در رشته ی دندانپزشکی پنج ساله می باشد  و هزینه ی این دوره چیزی در حدود  16000دلار  سالیانه است.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و درمان مجارستان

تعدادی از دانشگاه های مورد تایید موارد زیر می باشد:

University of Szeged (دانشگاه سگد):

سگد چهارمین شهر بزرگ مجارستان است و مهمترین دانشگاه این شهر دانشگاه علوم پزشکی سگد می باشد. این دانشگاه از مهمترین گزینه ها برای تحصیل در مجارستان است و سطح علمی بسیار بالایی دارد.

University of pecs (دانشگاه پچ):

این دانشگاه یکی از قدیمیترین دانشگاه های این کشور می باشد که جایگاه برجسته ای در سطح بین المللی نیز دارد. تحصیل در رشته دندانپزشکی به سه زبان انگلیسی، آلمانی و مجارستانی ارائه می شود.

Semmelwies university (دانشگاه سملوایز):

این دانشگاه در سال 1365 تاسیس شده است و هر ساله پذیرای تعداد زیادی دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف می باشد. این دانشگاه کاملا مورد تایید ایران میباشد و از نظر علمی در دنیا جایگاه ویژه ای دارد.

 

شما میتوانید با مراجعه به بخش تحصیل پزشکی در مجارستان از اطلاعات بیشتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :