021-44124850

تحصیل دندانپزشکی در مالزی

9 / 10
از 1 کاربر

مالزی با مساحتی در حدود 330 هزار کیلومتر مربع در جنوب شرقی قاره آسیا قرار دارد و با کشورهای ویتنام، اندونزی و سنگاپور مرز دریایی دارد.

تحصیل دندانپزشکی در مالزی

دین رسمی کشور مالزی اسلام است و این کشور در حال حاضر بیش از سی میلیون نفر جمعیت دارد و از نظر شرایط آب و هوایی در نزدیکی خط استوا قرار دارد و دارای آب و هوایی استوایی، گرم و مرطوب است.

زبان رسمی مردم این کشور مالایا است ولی زبان انگلیسی به صورت گسترده در این کشور صحبت می شود و تعدادی زیادی از کالج های زبان در این کشور وجود دارند که بسیاری از افراد به همین دلیل به مالزی سفر کرده و مدرک زبان خود را از این کشور می گیرند.

پایتخت این کشور کوالالامپور به سرزمین لبخند معروف است و مردمان ساکن در مالزی بسیار مهمان نواز، خون گرم و صمیمی هستند. سیستم آموزشی مالزی شرایط بسیار مناسبی را برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم کرده است و افراد با شرایط سنی مختلف می توانند برای اقامت تحصیلی مالزی اقدام کنند. بیشتر دانشگاه های مالزی در رشته های مختلف از جمله مدیریت، مهندسی و پزشکی مورد تایید هستند و دانشگاه های این کشور در رنکینگ جهانی جایگاه قابل قبولی دارند.

از راه های مهاجرت به مالزی می توان به: مهاجرت کاری, مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد.

از آنجا که تعداد بسیار زیادی از افراد در سراسر جهان رویای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی را در سر دارند در این نوشتار قصد داریم به توضیح مزایای تحصیل در مالزی، شرایط تحصیل دندانپزشکی در مالزی و معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور بپردازیم.

 

مزایای تحصیل در مالزی

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی رشته ها برای دانشجویان وجود دارد

تعداد زیادی از دانشگاه های مالزی مورد تایید وزارت علوم هستند و از جایگاه خوبی برخوردارند

هزینه تحصیل و زندگی در مالزی نسبت به سایر کشورها مناسب تر و مقرون به صرفه است

امکان انجام کار نیمه وقت در زمان تحصیل برای دانشجویان وجود دارد

امکان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان وجود دارد

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی مالزی

برای تحصیل پزشکی در مالزی اتمام دوره ی دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی الزامی است همچنین داشتن نمرات بالا در دروس ریاضی، شیمی، زیست شناسی و شیمی می تواند در زمان پذیرش به دانشجویان کمک کند. در صورت تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور حداقل نمره ی آیلتس قابل قبول برای دانشگاه های پزشکی 7 می باشد.

همچنین دانشجویان برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های مالزی باید در آزمون ورودی شرکت کنند و به طور کلی تحصیل در مالزی در دانشگاه های خصوصی و دولتی امکان پذیر است و به طور معمول تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان مالایی و تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر است.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در مالزی

مدت زمان تحصیل در رشته ی دندانپزشکی یک دوره ی 5 ساله است که در دو سال اول متقاضیان دروس علوم پایه را می گذرانند و در دو سال بعدی دروس مرتبط با دندانپزشکی و در نهایت مهرت های بالینی دندانپزشکی به دانشجو آموزش داده می شود.

هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در مالزی برای کل دوره ی 5 ساله حدود 70000 دلار آمریکا می باشد.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی مالزی مورد تایید وزارت بهداشت ایران 

  • دانشگاه UM
  • دانشگاه UKM
  • دانشگاه USM

 

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در خارج کشور از اطلاعات بیشتری در مورد شرایط و مزایای کشورهای مختلف کسب کنید

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی، راه های اخذ اقامت در مالزی، تحصیل دندانپزشکی در مالزی و آشنایی هر چه بیشتر با شرایط پذیرش دانشجویی در مالزی می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده