تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

10 / 10
از 7 کاربر

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است و با کشورهای آلمان، سوئیس، بلژیک، لوکزامبورگ، ایتالیا و اسپانیا هم مرز است و در بین اعضای اتحادیه اروپا بزرگترین کشور از نظر مساحت است.

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

کشور فرانسه به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار عالی، مراکز تفریحی، آثار تاریخی و ... یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است که بسیاری از افراد خواهان بازدید از این کشور هستند.

سیستم آموزشی کشور فرانسه یکی از با کیفیت ترین و معتبرترین سیستم های آموزشی می باشد و امکان تحصیل رایگان در این کشور باعث شده تا فرانسه یکی از مقاصد انتخابی دانشجویان برای ادامه تحصیل باشد.

تحصیل در کشور فرانسه به زبان انگلیسی و فرانسه امکان پذیر است اما افرادی که در این کشور درس خوانده اندف بر این باورند که دانستن زبان فرانسه از مهمترین نیازها برای تحصیل در این کشور است چرا که تعداد رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند محدود هستند و اگر شخص مدرک زبان فرانسه داشته باشد تحصیل در فرانسه به دلیل رایگان بودن  هزینه تحصیل می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.

از راه های ورود به این کشور میتوان به مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت، مهاجرت از طریق ویزای توریستی، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد و از آنجا که افراد بسیار زیادی رویای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی را در سر دارند در این نوشتار قصد داریم به بررسی شرایط تحصیل دندانپزشکی فرانسه، مزایای تحصیل در فرانسه و معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور بپردازیم.

مزایای تحصیل در فرانسه

امکان اخذ بورسیه ی تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

اجازه ی کار پاره وقت در حین تحصیل برای دانشجویان وجود دارد

امکان تحصیل به صورت رایگان در تمامی مقاطع تحصیلی

امکان تحصیل در دانشگاه های مورد تایید و معتبر

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

در مرحله ی اول متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در فرانسه بایستی مدرک زبان فرانسه را ارائه دهند که برای ارائه ی این مدرک دو راه برای متقاضیان وجود دارد به این صورت که شخص میتواند در کشور خود دوره ی زبان را بگذارند یا در کشور مقصد یعنی فرانسه مدرک زبان خود را دریافت کند که گذارندن دوره ی زبان در این کشور هزینه بر است.

یکی از الزامات دیگر برای تحصیل پزشکی در فرانسه ارائه مدرک دوازده ساله ی دبیرستان است. متقاضیان برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی بایستی ابتدا یک دوره ی دو ساله را بگذرانند و بعد از اتمام این دوره درآزمون ورودی این کشور شرکت کنند و در صوت موفیت در این آزمون یک دوره ی سه ساله را در دانشگاه گذرانده و در نهایت یک دوره ی یکساله را که مرتبط با شاخه ی تخصصی است را طی کنند.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

به طور کلی مدت زمان تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در کشور فرانسه یک دوره ی شش ساله است و همانطور که قبلا اشاره کردیم هزینه ی تحصیل در این کشور رایگان است و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های دولتی هزینه ای در حدود 500 یورو برای یک سال پرداخت می کنند.

معرفی تعدادی از دانشگاه های مورد تایید فرانسه

دانشگاه پیر و ماری کوری

دانشگاه لورن

دانشگاه پاریس دکارت

دانشگاه استراسبورگ

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل پزشکی در فرانسه از اطلاعات جامع و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی اخذ ویزای تحصیلی کشور فرانسه، تحصیل دندانپزشکی در فرانسه و آشنایی هر چه بیشتر با دانشگاه های این کشور، می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :