021-44124850

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

9 / 10
از 3 کاربر

دندانپزشکی یکی از رشته های تحصیلی پر طرفدار بین دانشجویان است و بسیاری از دانشجویان قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های سطح بالا در این رشته را دارند. در این مقاله قرار است به تحلیل و بررسی تحصیل دندانپزشکی در سوئد بپردازیم.

به طور معمول تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در کشور های مختلف به زبان بومی خود آن کشور انجام میشود. بنابراین اگر قصد تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در سوئد را داشته باشید ابتدا باید زبان سوئدی را در حد مدرک B2 آن بدانید و سپس میتوانید وارد پروسه اخذ پذیرش از دانشگاه و ادامه ی تحصیل شوید.

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

ازجمله دانشگاه های سوئد که در آنها میتوان به تحصیل رشته دندانپزشکی پرداخت دانشگاه اوپسالا سوئد، دانشگاه لوند سوئد، دانشگاه استکهلم سوئد، دانشگاه یونگ شوپینگ سوئد و چند دانشگاه دیگر است که به طور معمول تحصیل دندانپزشکی در کشور سوئد چیزی در حدود 5سال به طول میانجامد. تمامی دانشگاه های نامبرده شده از رنکینگ بسیار بالایی در سطح جهان برخوردارند.

 

نحوه ی اخذ پذیرش دندانپزشکی در سوئد

حال به بررسی این موضوع میپردازیم که تحصیل در رشته دندانپزشکی در سوئد از چه طریقی امکانپذیر است. برای دستیابی به این هدف میبایستی در ابتدا زبان سوئدی را فرا گرفت که یادگیری سوئدی در ایران کار با توجه به محدودیت کلاس های ارائه شده کار ساده ای به نظر نمیرسد، بنابراین برای انجام این پروسه دو راه پیش روی دانشجویان است.

راه نخست : دانشجویان میتوانند در صورتی که دارای مدرک آیلتس 6.5 یا بالاتر هستند به طور مستقیم برای دوره های آموزش زبان سوئدی در دانشگاه های مختلف کشور سوئد که حتی در مواردی بسته به شهر و دانشگاه انتخابی ممکن است به صورت رایگان باشد اقدام نمایند و سپس بعد از اتمام دوره ی زبان سوئدی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد در رشته ی دندانپزشکی اقدام نمایند.

و راه دیگر اینکه در صورت نداشتن مدرک آیلتس 6.5، اگر مقطع تحصیلی شما لیسانس یا بالاتر است، بدون مدرک زبان، و اگر مقطع تحصیلی شما پایین تر از لیسانس است با ارائه ی مدرک 5.5 آیلتس برای دوره ی زبان انگلیسی در سوئد که یک دوره ی 6ماهه است اقدام کنید و سپس بعد از پایان این دوره وارد پروسه آموزش زبان سوئدی شده و بعد همانند مطالب گفته شده با یادگیری زبان سوئدی به تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در دانشگاه مشغول شوید.

 

هزینه تحصیل دندانپزشکی در سوئد

تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در کشور سوئد هزینه در حدود 8 تا 11 هزار یورو به صورت سالیانه به همراه خواهد داشت. و دانشجویان در صورت تمایل اجازه کار به صورت پاره وقت در حدود 20 تا 30 ساعت به صورت هفتگی را دارند که این میزان کار میتواند هزینه های زندگی ایشان در سوئد را تا حد زیادی پوشش دهد. هزینه زندگی هر فرد در سوئد مبلغی در حدود 900 یورو به صورت ماهیانه است.

 

در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل دندانپزشکی در سوئد، تحصیل پزشکی در سوئد، هزینه های زندگی در سوئد، دوره ی زبان انگلیسی در سوئد و یا موارد مشابه میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده