021-44124850

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

9 / 10
از 3 کاربر

روسیه وسیع ترین کشور دنیاست که در سر تا سر شمال قاره ی پهناور آسیا و قاره ی سرسبز اروپا گسترده شده است در واقع می توان گفت وسعت روسیه بیش از ده  برابر کشور ایران است.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

روسیه با 143 میلیون نفر جمعیت هشتمین کشور پر جمعیت در جهان است و کشوری چند قومیتی ست و با 14 کشور آسیایی و اروپایی همسایه است.کشورهای لهستان، بلاروس، اوکراین، آذربایجان، گرجستان، قزاقستان، چین، نروژ، فنلاند، لتونی، لیتوانی، استونی، مغولستان و کره شمالی با روسیه مرز مشترک دارند.

روسیه برای سالیان متمادی یکی از قدرت های جهانی بوده  است و بزرگترین تولید کننده گاز در جهان است و در سالهای اخیر اقتصاد این کشور با سرعت زیادی در حال رشد است.

روسیه بیشترین درصد فارغ اتحصیلان دانشگاهی را در میان کشورهای اروپایی دارد چرا که تحصیلدر این کشور مقرون به صرفه است و دانشگاه های این کشور نیز مورد تایید هستند.

را های متعددی برای ورود و مهاجرت به روسیه وجود دارد از جمله: مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج و همینطور مهاجرت تحصیلی یکی دیگر از گزینه هاست.

یکی از راحترین راه های مهاجرت به روسیه، مهاجرت از طریق تحصیل است و از آنجا که تعداد زیادی از افراد در سراسر دنیا علاقه مند به تحصیل در رشته ی دندانپزشکی هستند در این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط تحصیل دندانپزشکی روسیه، مزایای تحصیل در این کشور و معرفی تعدادی از دانشگاه های مورد تایید روسیه بپردازیم.

 

مزایای تحصیل در روسیه

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بیشتر رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی

اخذ ویزا و پذیرش از دانشگاه های روسیه نیبت به دانشگاه های سایر کشورها راحت تر است

هزینه ی تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورها پایین تر و مناسب تر است

بسیاری از دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران هستند

امکان انجام کار نیمه وقت در زمان تحصیل

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل در روسیه به سه زبان روسی، انگلیسی و فرانسه امکان پذیر است. برای تحصیل رشته ی پزشکی در روسیه متقاضیان بایستی دارای مدرک دیپلم ریاضی و تجربی باشند و داشتن نمرات بالا در دروس ریاضی، زیست، فیزیک و شیمی می تواند در زمان پذیرش به دانشجویان کمک کند.

در صورتی که متقاضی بخواهد در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کند باید مدرک آیلتس با نمره ی حداقل 6 را ارائه دهد و در صورتی که متقاضی قصد داشته باشد تحصیلات خود را به زبان روسی ادامه دهد بایستی در دوره ی 10 ماهه ی پادفک شرکت کرده که هزینه ی این دوره حدود 4 تا 5 هزار دلار است و پس از سپری کردن این دوره می تواند برای ادامه ی تحصیل در رشته ی دندانپزشکی به دانشگاه وارد شود.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در روسیه با احتساب دوره ی پادفک یک دوره ی 6 ساله است و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در روسیه به طور متوسط سالیانه چیزی در حدود 4 تا 6 هزار دلار است.

 

معرفی تعدادی از دانشگاههای پزشکی روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران

  • دانشگاه دندانپزشکی رودن یا دوستی ملل روسیه در مسکو
  • آکادمی پزشکی سن پترزبورگ
  • دانشگاه علوم پزشکی کازان
  • دانشگاه پاولوف در سنپترزبورگ

 

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل پزشکی در روسیه در همین سایت از اطلاعات بیشتر در زمینه ی تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل دندانپزشکی در روسیه و آشنایی هر چه بیشتر با شرایط دانشگاه های روسیه می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده