تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

9 / 10
از 1 کاربر

تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

بلژیک کشوری سه زبانه ( فرانسوی، هلندی و قسمت کمی آلمانی ) است که نکته ی جالب اینجاست که مساحت این کشور نصف مساحت استان خوزستان است. با این حال بلژیک جزء کشورهای مهم اروپاست و بروکسل شهر فرانسوی زبان پایتخت بلژیک و مقر اصلی اتحادیه ی اروپا می باشد. این کشور از شمال با هلند، از جنوب با فرانسه و از شرق با آلمان مجاورت دارد و مخلوطی از ملیت های مختلف است و از این رواز نقطه نظر فرهنگ بسیار غنی به شمار می رود.

کیفیت بالای زندگی شهری و همچنین وجود دانشگاه های معتبر باعث شده همه ساله تعداد زیادی از افراد خواهان تحصیل در این کشور باشند. از راه های ورود به به این کشور میتوان به اخذ ویزای کاری، اخذویزای سرمایه گذاری، اخذ ویزای ازدواج و اخذ ویزای تحصیلی اشاره کرد که ما در این مطلب به توضیح تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در کشور بلژیک می پردازیم.

تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

مزایای تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

اجازه ی کار دانشجویی به تناسب رشته ی تحصیلی

امکان تحصیل در دانشگاه هایی با رنکینگ بالا

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

امکان تحصیل به زبان هلندی، فرانسه و المانی

تحصیل در رشته های دندانپزشکی و پزشکی با هزینه ی کمتر در قیاس با سایر کشورها

شرایط تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

اکثر دوره های مرتبط به رشته ی دندانپزشکی به صورت دوره های تئوری، دانش فنی و عملی هستند و موضوعات مورد مطالعه شامل آناتومی، زیست شناسی، مراقبت از بیمار، فارماکولوژی و دوره های خاص دیگر در جنبه های مختلف رشته ی دندانپزشکی می باشند. از الزامات اولیه برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی و همچنین پزشکی داشتن مدرک معتبر پایان دوره ی دبیرستان است.

در کشور بلژیک برای گذراندن دوره ی دندانپزشکی متقاضی باید ابتدا دوره یا مقطع لیسانس را گذرانده و سپس در یک آزمون ورودی شرکت کرده و در صورت کسب نمره و امتیاز مورد نیاز و مشخص شده می تواند برای مقاطع بالاتر تحصیلی  اقدام کند.

اما از نکات بسیار مهم و یا محدودیت های تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در بلژیک باید به این نکته توجه کرد که حداکثر سن متقاضی برای شرکت در ازمون ورودی و تحصیل در این رشته 23 سال است.

مدت و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در بلژیک

طول دوره ی دندانپزشکی در بلژیک 5 سال است و هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه انتخابی و شهر متغیر می باشد. به طور میانگین هزینه ی تحصیل در رشته ی دندانپزشکی چیزی در حدود 2 تا 4 هزار یورو در سال است که می توانید تا حدودی بالاتر نیز باشد.

از نکات مهم دیگر این است که حداکثر سن برای پذیرش در رشته ی دندانپزشکی در کشور بلژیک  23 سال می باشد.

معرفی تعدادی از دانشگاه های معتبر دندانپزشکی در بلژیک

دانشگاه آنتورپ University of Antwerp (متوسط هزینه ی زندگی در این شهر بین 780تا 1200 یورو است)

دانشگاه خنت Ghent University (متوسط هزینه ی زندگی در این شهر بین 750 تا 1200 یورو است)

دانشگاه وریج بروکسل Vrije Universiteit Brussel (متوسط هزینه ی زندگی در این شهر بین 890 تا 1300 یورو است)

دانشگاه لیژه University of Liege (متوسط هزینه ی زندگی در این شهر بین 700 تا 1100 یورو است)

لارم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به بخش تحصیل پزشکی در بلژیک از اطلاعات بیشتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رشته دندانپزشکی در بلژیک از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :