021-44124850

تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

9 / 10
از 4 کاربر

جمهوری ایسلند شمالی ترین کشور اروپا  و در واقع جزیره ای در شمال اقیانوس اطلس می باشد. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور ریکیاویک است که در واقع شمالی ترین پایتخت در جهان است و دقیقا در نیمه راه بین نیویورک و مسکو قرار دارد و در حدود 17000 نفر در این شهر ساکن هستند.

تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

ایسلند جزء کشورهاییست که کمترین آمار جرم و جنایت را دارد و به دلیل ثبات سیاسی و همچنین اقتصاد مسالمت آمیز به ویژه در بخش کشاورزی، صنایع شیلات و ماهیگیری و صنایعی از این دست برای بسیاری از افراد قابل توجه است.

جمعیت این کشور چیزی در حدود 320 هزار نفر است و حدود 88 درصد مردم این کشور مسیحی هستند.

به طور کلی در ایسلند هفت دانشگاه وجود دارد که از این تعداد سه دانشگاه خصوصی و چهار دانشگاه دیگر دولتی هستند و متقاضی تحصیل در دانشگاه های دولتی هزینه ای را برای دانشگاه پرداخت نمی کند و صرفا هزینه ثبت نام را پرداخت می کند.

به دلیلایین بودن هزینه ی تحصیل در این کشور و همچنین طبیعت بسیار خیره کننده ی این کشور بسیتری از افراد خواهان ادامه ی تحصیل در این کشور هستند و از آنجا که تعداد زیادی از افراد رویای تحصیل دندانپزشکی را در سر دارند، در این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط تحصیل دندانپزشکی در این کشور و همچنین مزایای تحصیل در ایسلند بپردازیم.

 

مزایای تحصیل در ایسلند

تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور هزینه ای ندارد و رایگان است

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور وجود دارد

امکان انجام کاره پاره وقت در زمان تحصیل

بیمه های درمانی در  کشور ایسلند برای دانشجویان رایگان است

امکان اقامت در ایسلند پس از اتمام تحصیلات وجود دارد

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

در حال حاضر حدود 18 هزار دانشجو در این کشور مشغول به تحصیل هستند که 5 درصد این جمعیت را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

معمولا ترم های تحصیلی در ایسلند به دو ترم پاییز و بهار تقسیم می شوند که برای گروهی از رشته ها این زمان می تواند متفاوت باشد.

برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور در رشته ی دندانپزشکی در ابتدا متقاضیان بایستی مدرک دوره ی دوازده ساله ی خود یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی را ارائه دهند و متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند بایستی مدرک زبان آیلتش با حداقل نمره ی 6.5 را ارائه دهند.

در مرحله ی بعدی متقاضیان برای پذیرش در رشته ی دندانپزشکی  بایستی در آزمون ورودی این کشور که توسط دانشکده ی علوم پزشکی برگزار می شود شرکت کنند، این آزمون شامل سوالات چند گزینه ای در خصوص اطلاعات عمومی و دروس ریاضی، شیمی، فیزیک،زیست شناسی و زبان است.

 

مدت و هزینه تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در ایسلند یه دوره ی پنج تا شش ساله است و همان طور که در بالا گفته شد تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور هزینه ای ندارد و دانشجویان صرفا یک هزینه ی جزئی برای ثبت نام پرداخت می کنند و هزینه ی تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور در قیاس با سایر دانشگاه های اروپایی هزینه ی کمتری دارد. این هزینه به طور میانگین از 5 تا 10 هزار دلار متغیر است.

 

معرفی دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت در ایسلند

همان طور که کمی قبل گفته شد ایسلند در مجموع دارای هفت دانشگاه دولتی و خصوصی است وتنها دانشگاهی که در ایسلند دوره ی دندانپزشکی را ارائه می دهد و مورد تایید می باشد دانشگاه ایسلند یا University of Icland می باشد.

 

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل پزشکی در ایسلند از اطلاعات جامع و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور بهره مند شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ایسلند و ادامه تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در ایسلند می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :