تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

10 / 10
از 1 کاربر

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

کشور ایتالیا به عنوان یکی از برگزیده ترین کشورهای اروپایی به دلیل کیفیت بالای آموزش می باشد و تحصیل در آن توسط دولت این کشور پشتیبانی می شود و به همین علت از گذشته تا امروز مورد توجه بوده است. تنوع در رشته ها، شهریه بسیار مناسب700 تا 3000 یورو در سال از مزیت های تحصیل در ایتالیا می باشد. بر اساس تحقیقی که در چند سال گذشته صورت گرفته است حدود 30 دانشگاه در این کشور در رتبه زیر 900 دانشگاه های جهان قرار دارند. در سالیان اخیر بر اساس یک رویکرد بین المللی تعداد بسیار زیادی از رشته ها از مقطع کارشناسی تا دکتری به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

چرا تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا یک مزیت می باشد

از جمله نکات مثبت تحصیل در ایتالیا این می باشد که کمک هزینه تحصیلی در حدود 5000 یورو در سال به دانشجو تعلق می گیرد، در صورتی که شخص متقاضی از ایران برای تحصیل در ایتالیا اقدام نماید پس از دریافت پذیرش میتواند برای دریافت این کمک هزینه البته با ارائه مدارک مالی مربوط به خانواده یعنی پدر یا مادر اقدام کند. از مزایای دیگر باید به این نکته توجه کرد که علاوه بر این کمک هزینه ی تحصیلی اگر فرد دانشجو دارای شرایط ایده آل و ممتاز باشد از جمله مقالات بین المللی، معدل بالا، ثبت اختراع و .... میتواند کمک هزینه ای در حدود 10تا 15 هزار یورو در سال دریافت کند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

رشته ی دندانپزشکی در ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می شود متقاضیان میتوانند با داشتن مدرک زبان انگلیسی (آیلتس) با نمره ی 6 به تحصیل در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی مشغول شوند؛ و یا افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی به زبان ایتالیایی را دارند می توانند در کلاس های سفارت یا مدارس ایتالیایی شرکت کنند.

برای تحصیل در رشته های پزشکی در کشور ایتالیا الزامی ست که در آزمون IMAT قبول شوید. IMAT (مخفف International Medial Admission test) آزمون سالانه ای ایست که وزارت تحقیق و آموزش عالی ایتالیا برگزار می کند و از این طریق متقاضیان تحصیل پزشکی را گزینش می کنند. هزینه ی شرکت در این آزمون که به صورت سالیانه برگزار می شود چیزی در حدود 120 یورو است و این آزمون از دروسی مانند شیمی، فیزیک، ریاضی و .... است که به زبان انگلیسی برگزار می شود.

هزینه و طول دوره ی تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

طول دوره رشته دندانپزشکی در دانشکده های دندانپزشکی حدود چهار سال می باشد که شامل دوره های علوم زیستی و بالینی می باشد. نکته ای که شخص متقاضی قبل از مهاجرت می بایستی به آن توجه داشته باشد این است که باید اطلاعات مربوط به ساپورت مالی سفارت ایتالیا را به دست آورد. شهریه دانشگاه های دندانپزشکی بسته به دانشگاه انتخابی شخص متفاوت می باشد. شهریه دانشگاه های دولتی حدودا 2000یورو در سال می باشد  این در صورتی ست که هزینه ی دانشگاه های خصوصی بین 4 تا 6000 یورو در سال می باشد و متقاضیان می توانند از بورسیه های تحصیلی که به دانشجویان بین المللی پس از ارزیابی شرایط مالی و تحصیلی تعلق میگیرد استفاده کنند.

در  زیر به معرفی تعدادی از دانشگاه های تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا که دارای رتبه جهانی می باشند میپردازیم:

دانشگاه میلان، دانشگاه ساپینزا رم، دانشگاه پادووا، دانشگاه پاویا و .....

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل پزشکی در ایتالیا از اطلاعات بیشتری در زمنیه ی تحصیل پزشکی در خارج از ایران برخوردار شوید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

نظرات کاربران
کیمیا موسوی : پذیرش دندانپزشکی در ایتالیا
0 0
سلام من دانشجوی ترم دوم دندان پزشکی هستم.. ابابعداز گرفتن پذیرش میتونم واحد هایی که پاس کردم تطبیق بدم؟و اینکه طول تحصیل در کل چند ساله استـ
زينب : براى رفتن به دانشگاه خصوصى هم بايد ازمون ...
0 0
براى رفتن يه دانشگاه خصوصى هم بايد ازمون داد ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :