021-44124850

تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

9 / 10
از 2 کاربر

اوکراین کشوری واقع شده در شمال اروپا است و چهل و چهارمین کشور بزرگ جهان و پس از روسیه دومین کشور وسیع در اروپا است.

اکراین کشوری ست که توسط گرجستان، بلاروس، لهستان، مجارستان، ترکیه، اسلواکی و رومانی محاصره شده است.

تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

جمعیت اوکراین در حدود 50 میلیون نفر است که 4 میلیون نفر از این جمعیت در پایتخت این کشور یعنی کیف ساکن هستند.

زبان رسمی مردم این کشور زبان اوکراینی است و زبان روسی نیز در این کشور کاربرد  گسترده ای دارد.

عجایب هفت گانه کشور اوکراین از جاذبه های اصلی گردشگری این کشور است که باعث شده است اوکراین در رتبه بندی سازمان گردشگری، جایگاه هشتم را از نظر تعداد گردشگران به خود اختصاص دهد.

در خصوص نظام آموزشی اوکراین باید گفت که این کشور یکی از بهترین کشورهای ارائه دهنده تحصیلات تکمیلی در قاره اروپا محسوب می شود و تعداد بسیاری زیادی از دانشجویان در سراسر دنیا این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند.

از راه های مهاجرت به اکراین می توان به: مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد و از آنجایی که بسیاری از افراد رویای تحصیل دندانپزشکی را در سر دارند، در این نوشتار قصد داریم به توضیح مزایای تحصیل در این کشور، شرایط تحصیل دندانپزشکی در اوکراین و معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور بپردازیم.

 

مزایای تحصیل در اوکراین

عدم محدودیت سنی برای تحصیل در این کشور

هزینه زندگی و تحصیل در اوکراین نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بیشتر رشته ها در دانشگاه های این کشور وجود دارد

امکان انجام کار پاره وقت در زمان تحصیل برای دانشجویان وجود دارد

عدم محدودیت سنی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

دانشگاه های اوکراین به دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و نکات حائز اهمیت این است که دانشجویان بدانند که بعضی از این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت نیستند و در صورتی که شخص قصد بازگشت به ایران را داشته باشد باید به دقت به بررسی دانشگاه های مورد تایید این کشور بپردازد.

برای تحصیل دندانپزشکی در اوکراین متقاضیان دارای مدرک دیپلم باید زیر 25 سال سن داشته باشند و و معدل دیپلم آنها ترجیحا بالای 16 باشد.

دوره ی پزشکی در اوکراین به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان در صورت نداشتن مدرک زبان می توانند دوره های زبان را داخل این کشور بگذرانند.

در واقع متقاضیان می توانند در دوره های پریمدیکال یا پادفک  که یک دوره ی یک ساله است شرکت کرده که در این دوره دروس شیمی، زیست شناسی و زبان تخصصی پزشکی تدریس می شود و پس از موفقیت در آزمون ورودی برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی و ورود به دانشگاه اقدام نمایند.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در اوکراین ک دوره ی 5 ساله است و هزینه ی تحصیل نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آسیایی بسیار کمتر است اما این هزینه می تواند به نسبت زبان انتخابی برای تحصیل یعنی انگلیسی و یا روسی تا حدودی متغیر باشد اما به طور میانگین این هزینه حدود 3500 تا 5000 دلار در سال است.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در اوکراین

  • دانشگاه پزشکی خاراکوف اوکراین
  • دانشگاه تاراس شفچنکو کیف اوکراین
  • دانشگاه پزشکی لووف اوکراین
  • دانشگاه کارازین

 

همانطور که در بالا اشاره شد در مورد اعتبار دانشگاه های پزشکی اوکراین، متقاضیان بایستی از سایت وزارت بهداشت استعلام بگیرند.

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل پزشکی در اوکراین از اطلاعات جامع تر و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای تحصیلی، تحصیل دندانپزشکی در اوکراین و نحوه ی پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین متخصص بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده