تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

9 / 10
از 18 کاربر

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

بریتانیا یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که نقش اصلی و مرکزی در سیاست و اقتصاد جهانی ایفا می کند.

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

بریتانیا بزرگترین جزیره در قاره ی اروپا است و شامل چهار کشور انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی و بسیاری از جزایر در سراسر جهان است. این کشور با آب احاطه شده و تنها یک مرز زمینی با ایرلند دارد.

از مزایا و دلایل بسیار حائز اهمیت در خصوص تحصیل در بریتانیا می توان به این نکات اشاره کرد که این کشور مهد زبان انگلیسی می باشد بنابراین برای رشد مهارت زبان انگلیسی دانشجویان می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد، همچنین مدت زمان تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی نسبت به سایرکشورها کوتاه تر بوده به طوری که مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی یک دوره ی سه ساله و مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی یک تا یک و نیم ساله می باشد به همین علت تحصیل در بریتانیا می تواند از نظر مالی نیز تا حدودی مقرون به صرفه باشد.

کیفیت سیستم آموزشی انگلستان به عنوان بهترین سیستم شناخته شده است و بسیاری از کشورها دوست دارند از نظام آموزشی بریتانیا پیروی کنند. همچنین دولت انگلستان هر ساله از دانشجویان بین المللی به منظور ادامه تحصیل استقبال می کند.

از راه های ورود به این کشور می توان به اخذ ویزای کاری، اخذ ویزای سرمایه گذاری، اخذ ویزای ازدواج و اخذ ویزای تحصیلی اشاره کرد که و از آنجا که تعداد بیشماری از افراد رویای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی را در سر دارند، در این نوشتار قصد داریم به توضیح مزایای تحصیل در انگلستان، شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان و معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور بپردازیم.

مزایای تحصیل در انگلستان

دانشگاه های انگلستان از اعتبار بسیار بالایی در سطح جهان برخوردارند

یادگیری زبان انگلیسی ( انگلیسی زبان بین المللی در علم، تجارت، سیاست و تقریبا هر چیز دیگری در زنگی روزمره ماست )

امکان انجام کار پاره وقت در زمان تحصیل

هزینه ی تحصیل در این کشور نسبت به آمریکا و استرالیا تا حدودی پایین تر است

تعداد بسیار زیادی از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت هستند

شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی درانگلستان مدرک 12 ساله ی دبیرستان با نمرات بالا و قابل قبول احتیاج است. متقاضیان قبل از تحصیل در رشته ی پزشکی باید حتما یکی از دوره های زیر را در کشور انگلستان بگذرانند.

دوره ی GCSE: در صورتی که شخص زیر 17 سال سن داشته باشد و بخواهد برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان اقدام کند باید این دوره را در ابتدا بگذارند. بعد از گذارندن این دوره و شرکت در آزمونها ی کتبی و شفاهی در صورت کسب نمرات لازم دانش آموز وارد دوره ی A-Level خواهد شد ( اگر شخص بالای 18 سال باشد و مدرک دیپلم را در کشور خود گرفته باشد می تواند بدون شرکت در دوره ی GSCE وارد دوره ی A-Level شود ).

دوره ی A-Level: همان طور که در بالاذکر شد در صورتی که شخص دارای مدرک دیپلم باشد می تواند به طور مستقیم وارد این دوره شود. دوره ی A-Level سطح پیشرفته ایست که که توسط موسسات آموزسی ارائه می شود و در صورتی که دانش آموز بتواند نمرات بالایی را در این دوره کسب کند می تواند در بهترین دانشگاه های این کشور در رشته ی دندانپزشکی مشغول به تحصیل شود.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در انگلستان به صورت معمول یک دوره ی 5 ساله است و هزینه ی تحصیل در رشته ی دانشگاه به نسبت دانشگاه و محل تحصیل متغیر است اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در انگلستان سالیان حدود 20 تا 30 هزار پوند است.

معرفی دانشگاه های برتر دندانپزشکی انگلستان

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه کمبریج

کالج امپریال لندن

کالج  کینگ لندن

دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه منچستر

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل پزشکی در انگلستان از اطلاعات جاع تر و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان و شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان، اخذ ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری، ویزای ازدواج در انگلستان می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاوران متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :