021-44124850

تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

10 / 10
از 1 کاربر

اسلواکی کشوریست که در مرکزی ترین نقطه ی اروپا قرار گرفته است و پایتخت آن براتیسلاوامی باشد. اسلواکی از شمال با لهستان، از غرب با جمهوری چک و اتریش، از شرق با اوکراین و از جنوب با مجارستان هم مرز است.اسلواکی یک از از ارزانترین کشورها برای سفر های سفرهای توریستی است و پایتخت این کشور از لحاظ جمعیتی پر جمعیت ترین شهر اسلواکی است.

تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

کشور اسلواکی در بین کشورهای اروپایی، پنجمین کشور دوزبانه اروپاست و بیشتر دانشجویان این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند.

اسلواکی یک کشور صلح طلب است و سطح استاندارد زندگی در این کشور در حال افزایش است و امکان استفاده از تمامی مزایای زندگی دراروپا شامل خدمات بهداشتی و تحصیل نیز وجود دارد.

اقتصاد اسلواکی تا حد زیادی به آلمان وابسته است،  واحد پول این کشور یورو است و منابع طبیعی آن شامل: انواع زغال سنگ، مس و آهن، زمین های کشاورزی و مقدار کمی نفت و گاز است و سرمایه گذاری در اسلواکی و اخذ اقامت شینگن از طریق آن باعث می شود تا فرد بدون ویزا به تمامی کشورهای اروپایی حوزه ی شینگن سفر کند.

از را های مهاجرت به اسلواکی می توان به: مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق ثبت شرکت و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد.

به این علت که هزینه ی تحصیل در اسلواکی به نسبت سایر کشورهای اروپای مرکزی پایین تر است و همچنین تحصیل به زبان اصلی یعنی اسلواک به صورت رایگان ارائه می شود بسیاری از افراد راه مهاجرت تحصیلی را برای ورود به این کشور انتخاب می کنند.

از آنجا که تعداد زیادی از افراد در سراسر جهان رویای تحصیل دندانپزشکی رادر سر دارند، در این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط تحصیل دندانپزشکی اسلواکی، مزایای تحصیل در این کشور و معرفی تعدادی از دانشگاه های معتبر آن بپردازیم.

 

مزایای تحصیل در اسلواکی

دانشگاه های اسلواکی از رتبه ی مناسبی برای تحصیل در رشته های مختلف برخوردار است

دانشگاه های پزشکی اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی پذیرش راحت تری دارند

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور وجود دارد

کشور اسلواکی عضو حوزه ی شینگن می باشد و دانشجو با داشتن ویزای تحصیل اسلواکی می تواند به تمام کشورهای این حوزه سفر کند

امکان کاره پاره وقت در زمان تحصیل برای دانشجو وجود دارد

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

از پیش نیازهای اولیه ی تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی ارائه مدرک دیپلم دوازده ساله و همچنین ارائه مدرک زبان آیلتس می باشد و در صورتی که شخص مدرک زبان نداشته باشد می تواند در دانشگاه های این کشور دوره های زبان را بگذراند.

متقاضیان پس از ارائه مدارک ذکر شده و تایید این مدارک توسط دانشگاه های اسلواکی بایستی در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور شرکت کنند.

آزمون ورودی نیز شامل دروس زیست شناسی و شیمی است و متقاضی در صورت موفقیت در این آزمون می تواند در رشته ی دندانپزشکی مشغول به تحصیل شود.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

مدت زمان تحصیل در رشته ی دندانپزشکی یک دوره ی 6 ساله است و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی بسته به سطح دانشگاه از 7 تا 10هزار یورو متغیر است.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های دندانپزشکی معتبر در اسلواکی

  • دانشگاه کامینوس براتیسلاوا
  • دانشگاه مارتین جسینیوس
  • دانشگاه پزشکی اسلواکی

 

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل پزشکی در اسلواکی از اطلاعات بیشتر و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی، تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی و همچنین آشنایی هر چه بیشتر با دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده