تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

10 / 10
از 1 کاربر

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

استرالیا بزرگترین جزیره در جهان و ششمین کشور بزرگ جهان در سطح زمین است. در این کشور بیش از 500 پارک ملی و بیش از 2700 منطقه ی حفاظت شده وجود دارد. بزرگترین شهرهای استرالیا سیدنی، ملبورن، بریزبن، پرت و آدلاید هستند.

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

استرالیا در سطح جهان به عنوان یکی از متنوع ترین ملت ها و مهاجر پذیر شناخته می شود و تقریبا یک چهارم افرادی که در استرالیا زندگی می کنند در کشورهای دیگر متولد شده اند. در واقع می توان گفت تنوع و روابط دوستانه استرالیا با ثبات اقتصادی این کشور همسان است و تا  امروز در حدود بیست سال است که رشد اقتصادی این کشور ادامه داشته است.

در خصوص زبان این کشور به غیر از زبان انگلیسی از زبان های رایج دیگر می توان به زبان چینی، عربی، ویتنامی و ایتالیایی اشاره کرد.

استرالیا همه ساله پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان خارجی است، سیستم آموزشی با کیفیت بالا و اعتبار جهانی مدارک تحصیلی استرالیا از دلایلی است که باعث می شود افراد زیادی متقاضی تحصیل در این کشور باشند.

از نکات مورد توجه دیگر این موضوع است که دانشگاه های استرالیا در زمینه های تحقیقاتی همچون هنر و علوم انسانی، آموزش و پرورش و علوم پیشرفته بسیار قوی هستند و در واقع استرالیا یکی از اعضای بزرگ تحقیقاتی جهان است به همین دلیل یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین الملی می باشد.

از راه های مهجرت به این کشور می توان به مهاجرت کاری, مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد و از آنجا که تعداد زیادی از افراد رویای تحصیل دندانپزشکی را در سر دارند در این نوشتار قصد داریم به توضیح مزایای تحصیل در استرالیا، شرایط تحصیل دندانپزشکی در این کشور و معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور بپردازیم.

مزایای تحصیل در استرالیا

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی و در رشته های مختلف

امکان تحصیل در کشوری با سیستم آموزشی بسیار پیشرفته

امکان انجام کار نیمه وقت در حین تحصیل برای دانشجویان وجود دارد

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

متقاضی باید مدارک 12 ساله ی دبیرستان خورد را داشته باشد و اگر فرد بخواهد بعد از دوران دبیرستان برای تحصیل پزشکی در این کشور اقدام کند باید ابتدا یک دوره یک ساله به نام فاندیشن را در کالج های معتبر این کشور بگذراند، بعد از پاان این دوره شخص باید در امتحانات مورد نظر نمره ی را لازم را کسب کند و وارد دانشگاه شود.

همچنین افراد متقاضی تحصیل در استرالیا باید بدانند اخذ پذیرش بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست پس ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی است.

بعد از ورود به دانشگاه دانشجو باید یک دوره ی تحصیلی در مقطع لیسانس را بگذراند که مدت زمان این دوره 3 سال است و در این مقطع دروس علوم پایه مانند زیست، شیمی، فیزیک و .... تدریس می شود.

متقاضیان بعد از گذراندن این دوره ی کارشناسی باید در آزمون UMAT یا GAMSAT شرکت کنند و در صورت موفقیت در این آزمون می توانند تحصیل در رشته ی دندانپزشکی را شروع کنند.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در استرالیا تقریبا یک دوره ی شش ساله است و هزینه ی تحصیل بسته به دانشگاه انتخابی و محل تحصیل متغیر است اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل در این رشته سالیانه حدود 30 تا 60 هزار دلار استرالیا است.

معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی استرالیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه ملبورن

دانشگاه سیدنی

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه آدلاید

دانشگاه کویینزلند

شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل پزشکی در استرالیا، کار پزشکان در استرالیا و کار پیراپزشکان در استرالیا از اطلاعات جامع تر و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.  

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل دندانپزشکی در استرالیا و آشنایی هر چه بیشتر با دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاوران متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :