021-44124850

تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

9 / 10
از 4 کاربر

کشور ارمنستان از شرق با جمهوری اذربایجان, از شمال با گرجستان, از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم مرز است. ارمنستان جمعیتی چهار میلیون نفری دارد و زبان اصلی مردمان این کشور زبان ارمنی است.

تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

ارمنستان در قفقاز جنوبی  در میان دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد که مرز میان آسیاو اروپا محسوب می‌شود و از نظر شرایط آب و هوایی ارمنستان کشوری کوهستانی و پرباران است .

ارمنستان کشوری تاریخی با دشت های پهناور، مناظر طبیعی زیبا و جاذبه های گردشگری فراوان است، پایتحت این کشور ایروان و مردم این کشور مردمانی خونگرم و مهمان نواز هستند.

گردشگری در ارمنستانیکی از منابع اصلی درآمد کشور ارمنستان می‌باشد که نقش مهمی در اقتصاد ارمنستان  ایفا می‌کند. در سال‌های اخیر، ورود گردشگران خارجی به این کشور افزایش داشته ‌است.

ارمنستان در شمال ایران با کشورمان مرز مشترک دارد و به همین علت ایرانیان برای سفر به این کشور نیازی به ویزا ندارند و این موضوع در ترغیب ایرانیان برای تحصیل در این کشور بسیار موثر بوده است.

از راه های مهاجرت به ارمنستان می توان به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد، اما از آنجا که بسیاری از افراد در سراسر دنیا علاقه مند به تحصیل در رشته ی دندانپزشکی هستند، در این نوشتار قصد داریم به توضیح درباره مزایای تحصیل در ارمنستان، شرایط تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان و در واقع مهاجرت تحصیلی به ارمنستان اشاره کنیم.

 

مزایای تحصیل در ارمنستان

وجود دانشگاه های بین المللی

پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل در ارمنستان

بالا بودن امنیت فردی و اجتماعی در این کشور

سهولت سفر و رفت و آمد به ایران

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های ارمنستان

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

یکی از مزیت های تحصیل پزشکی در ارمنستان این است اکثر کشورها برای تحصیل در رشته ی پزشکی مدرک 12 ساله ی دبیرستان را از متقاضی دریافت می کنند اما در ارمنستان می توان با ارائه مدرک 11 ساله یعنی دیپلم برای پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام کرد.

متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان بایستی در ابتدا یک دوره یک ساله ی آماده سازی را بگذرانند که هزینه ی این دوره در حدود 2000 دلار است.

در این دوره مفاهیم اصلی دروس زیست شناسی، زبان، فیزیک و شیمی آموزش داده می شود .

دانشجویان پس از اتمام این دوره باید در آزمون نهایی و یا ورودی نمرات لازم را کسب کنند تا بتئانند در دانشگاه های مورد نظر مشغول به تحصیل شوند.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

مدت زمان تحصیل در رشته ی دندانپزشکی یک دوره ی 5 ساله است و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان سالیانه حدود 5 هزار دلار است.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های معتبر پزشکی ارمنستان

  • دانشگاه هایبوسک
  • دانشگاه UTAM
  • دانشگاه پزشکی ایروان

بهتر است دانشجویان در زمان انتخاب دانشگاه ها در مورد اعتبار دانشگاه های پزشکی ارمنستان از سایت وزارت بهداشت استعلام بگیرند.

 

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل پزشکی در ارمنستان از اطلاعات کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره اخذ اقامت تحصیلی، تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان و آشنایی هر چه بیشتر با دانشگاه ها ی این کشور و شرایط پذیرش آنها با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :