021-44124850

تحصیل داروسازی

9 / 10
از 2 کاربر

تعداد بسیاری از دانش آموز قصد دارند که بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان جهت ادامه تحصیل به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. عوامل بسیاری در این خواسته نقش دارد، که از آن جمله میتوان به کیفیت بالای برخی از دانشگاه های خارج از کشور و همچنین ورود بدون کنکور یا با آزمون ورودی بسیار ساده تر از ایران اشاره کرد. در هر صورت دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی در خارج از کشور را دارند، معمولا با توجه به علائق خود کشوری را برای ادامه تحصیل برمیگزیند، مسئله ای که بسیار مهم هست این است که شرایط تحصیل در رشته های مختلف و همچنین در دانشگاه های مختلف با هم متفاوت میباشد. در این نوشتار سعی داریم که شرایط تحصیل داروسازی را بررسی کنیم و به صورت اجمالی در مورد تحصیل داروسازی د رکشورهای خارجی اطلاعاتی را ارائه نماییم.

تحصیل داروسازی

داروسازی یکی از رشته هایی هست که معمولا به دلیل آینده شغلی خوب علاقه مندان بسیاری را به خود جذب میکند. رشته داروسازی از زیر مجموعه رشته تجربی میباشد و دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل داروسازی را دارند معمولا از رشته تجربی دبیرستان فارغ التحصیل می گردنند.

دانش آموزانی که علاقه مند هستند در رشته داروسازی ادامه تحصیل دهند باید توجه داشته باشند که در دروس زیست شناسی، شیمی و ریاضیات باید پیش زمینه خوبی داشته باشند.

 

شرایط ورود به رشته ی داروسازی

همان طور که گفته شد، برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی در خارج از کشور شخص باید پیش زمینه مساعدی در دروس زیست شناسی و شیمی و ریاضیات داشته باشد، تا بتواند در امتحانات ورودی این رشته که معمولا توسط دانشگاه ها برگزار میگردد پذیرفته شود.

امتحان ورودی رشته داروسازی در کشورهای مختلف به گونه های متفاوت برگزار میگردد. که در نوشتارهایی بسیار مفصل در همین سایت امتحانات ورودی رشته داروسازی در کشورهای مختلف توضیح داده شده است.

مدت تحصیل داروسازی در کشورهای مختلف بین 5 تا 6 سال میباشد. و معمولا دانش جویان بعد از فارغ التحصیل میتوانند در رشته های تخصصی به تحصیل خود ادامه دهند.

تحصیل داروسازی درکشورهای مختلف ممکن است به زبان آن کشور و در برخی از کشورها علاوه بر تدریس داروسازی به زبان رسمی آن کشور ممکن است که تدریس رشته داروسازی به زبان انگلیسی نیز وجود داشته باشد. به عنوان مثال میتوان به کشور ایتالیا اشاره کنیم که  تحصیل در برخی از دانشگا های کشور ایتالیا در رشته داروسازی به زبان انگلیسی نیز مقدور میباشد که در این صورت معمولا متقاضی میبایستی مدرکی دال بر تسلط خود به زبان انگلیسی را به دانشگاه ارائه نماید. لازم به ذکر است که ادامه تحصیل داروسازی در کشورهایی که تدریس داروسازی به زبان رسمی آن کشور هست، دو حالت ممکن است وجود داشته باشد. در حالت اول شخص برای اخذ پذیرش داروسازی می بایستی مدارک زبان مورد نیاز را به دانشگاه ارائه نماید و حالت دوم ممکن است که به متقاضیان اجازه داده شود که برای یادگیری زبان به کشور مورد نظر مراجعه نمایند و بعد از یادگیری زبان و شرکت در دوره های زبان وارد دروه داروسازی شوند. از دسته اول میتوان به کشور نروز و از دسته دوم میتوان به کشور روسیه اشاره نماییم. البته شرایط تحصیل داروسازی در کشور روسیه و همچنین شرایط تحصیل داروسازی در کشور نروژ نوشتارهایی جداگانه در سایت وجود دارد که میتوانید با مراجعه به این نوشتارها اطلاعات تکمیلی را به دست آورید

 

هزینه ی تحصیل در رشته ی داروسازی

نکته دیگری که وجود دارد و باید به آن توجه شود این است که تحصیل داروسازی در کشورهایی که تحصیل رایگان میباشد مانند کشور اتریش و ... بدون هزینه انجام پذیر است.

در کشورهایی که تحصیل هزینه دار میباشد و از دانشجویان شهریه اخذ می گردد، طبیعتا دانشجویان رشته دندان پزشکی نیز می بایستی هزینه پرداخت نمایند

برای تحصیل داروسازی در خارج از کشور طبیعتا شخص بعد از اخذ پذیرش رشته داروسازی می بایستی برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مورد نظر خود اقدام نماید.

اطلاعات مورد نیاز در مورد مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش رشته داروسازی از دانشگاه های مختلف و همچنین اطلاعات برای اخذ ویزای تحصیلی در نوشتارهایی که در همین سایت آمده است را میتوانید به دست آورید.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل داروسازی در کشورهای مختلف و همچنین در مورد دریافت ویزای تحصیلی میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های تخصصی آنان بهره مند شوید.

ثبت نظر
صدف : پرسش
0 0
با سلام برای معادلسازی مدرک داروسازی ایران در استرالیا باید چه امتحانی و چطور شرکت کرد؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام روزتون بخیر، لطف کنید با شماره های زیر تماس بگیرید. 09210901201-02144124814
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :