021-44124850

تحصیل تخصص پزشکی

9 / 10
از 19 کاربر

بسیاری از پزشکان و فارغ التحصیلان رشته پزشکی برای ادامه تحصیل در رشته های تخصصی رشته های پزشکی تمایل به مهاجرت دارند(تحصیل تخصص پزشکی) و برای ادامه تحصیل در رشته های تخصصی کشورهای اروپایی، کانادا یا استرالیا و یا آمریکا را انتخاب می کنند. در این نوشتار قصد داریم در مورد ادامه تحصیل پزشکان و تحصیل رشته های تخصصی پزشکی در خارج از کشور اطلاعاتی را ارائه نماییم.

تحصیل تخصص پزشکی

تحصیل تخصص پزشکی در کشورهای مختلف شرایط متفاوتی دارد که باید چندین نکته را یادآور شویم.

نکته اول این که پزشکانی که قصد تحصیل در دوره های تخصصی(تحصیل تخصص پزشکی)  را دارند در تمامی کشورها ابتدا باید مدارک پزشکی عمومی خود را به تایید سازماهای مربوطه در آن کشور برسانند. به طوریکه مدارک عمومی پزشکان مورد تایید وزارت بهداشت و درمان باشد.

نکته دوم این که پزشکانی که قصد تحصیل در دوره های تخصصی(تحصیل تخصص پزشکی)  را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که آیا در کشوری که قصد ادامه تحصیل دارند؛ می توانند در تمامی رشته ها ادامه تحصیل (تحصیل تخصص پزشکی)  داشته باشند و یا این که در این زمینه محدودیت وجود دارد. به عنوان مثال در کشور آمریکا پزشکان خارجی در تعدادی از رشته ها اجازه ادامه تحصیل ندارند.

نکته سوم که باید بدان توجه شود این است که در برخی از کشورها به پزشکان به طور کلی اجازه طبابت و اجازه تحصیل در دوره های تخصصی (تحصیل تخصص پزشکی)  داده نمیشود. از این دست کشورها میتوان به هلند اشاره نمود که به پزشکان خارجی در صورتی که اقامت هلند را نداشته باشند اجازه طبابت و اجازه ادامه تحصیل در رشته های تخصصی داده نمی شود.

و نکته آخر برای پزشکانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور در رشته های تخصصی (تحصیل تخصص پزشکی)  را دارند این است که کشوری را انتخاب نمایند که چنانچه بعد از تحصیل قصد برگشت به ایران را داشتند، بتوانند مدارک اخذ شده خود را به تایید وزارت بهداشت ایران برسانند. به عبارت دیگر این که برخی از دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت و آموزش پزشکی ایران نیستند و مدارک فارغ التحصیلان این دانشگاه ها  در ایران تایید نمیشوند.

 

شرایط تحصیل تخصص در خارج از کشور

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در کشورهای مختلف متفاوت میباشد. در برخی از کشورها برای ورود به رشته های تخصصی و تحصیل تخصص پزشکی نیاز به گذراندن امتحانات دشواری هست، و در برخی کشورها فقط کافی هست که متقاضی علاقه مندی خود را به رشته ای نشان دهد.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل رشته های تخصصی پزشکی (تحصیل تخصص پزشکی)  در کشورهای خارجی میتوانید به مقالات و نوشتارهای مختلفی که در این سایت آمده است مراجعه بفرمایید و یا با مشاورین متخصص موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی آنان بهره مند شوید.

ثبت نظر
مسیح : پرسش در مورد تخصص رشته دندان پزشکی
0 0
سلام من دندون پزشکی در اوکراین خوندم به زبان روسی،خواستم واسه تخصص کشور بالاتری را انتخاب کنم کدوم کشور ها پیشنهاد شماست و سریع تر میشه اقدام کرد؟و من پاسپورت اوکراین هم دارم
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام ما پزشکانی که در اوکراین تحصیل کردن زیاد داشتیم اگر قصدتون تحصیل و اخذ ویزای کاری ههست در حال حاظر کشور دانمارک بهترین گزینه هستش برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگبربد.
رضا : با عرض سلام خدمت شما و تیم خوبتون . من د ...
6 0
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام البته سوالتون ناقص اومده بود اما اگر به عنوان پزشک قصد دارین اقدام کنین مدارکتون باید آزاد باشه و بعد از ان میشه حتی بدون سابقه برای دانمارک اقدام کرد که در حال حاظر بهترین گزینه برای پزشکان هست.
امیرهوشنگ گرامی : درخواست مشاوره جهت تحصیل تخصص پزشکی در ا ...
0 0
سلام و درود بنده اینترن سال آخر دانشکده پزشکی شهید بهشتی تهران هستم و کمتر از یک سال به پایان دوره تحصیل پزشکی عمومی من باقی هست و تمایل دارم در صورت امکان و شرایط مناسب از طریق تحصیل تخصص پزشکی به استرالیا مهاجرت کنم که در این زمینه اطلاعاتی ندارم . ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید که شرایط قبولی و پذیرش و سپس کار در استرالیا بعد از تحصیل به چه نحو هست . چه هزینه ای داره و آیا در دوره رزیدنتی حقوقی دریافت میشه یا خیر. سپاس امیرهوشنگ گرامی 00989125448285
مدیریت : پاسخ
0 1
سلام، اطلاعات از طریق تلگرام براتون ارسال میشه.
فاطمه.@ : سلام آیا بامدرک پزشکی بلاروس میتوان درد ...
3 0
نظر شما چیست ؟
آرمان : درخواست مشاوره تحصیل تخصص پزشکی
1 0
با سلام و احترام, بنده پزشک عمومی تازه فارغ التحصیل شده میباشم, جهت شروع دوره تخصص در دبی مشورت میخواستم. با تشکر فراوان.
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام وقت بخیر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 09210901201/ 44124814
مهدی رضایی : ادامه تحصیل
0 0
سلام سال آخر رشته پزشکی هستم و ظاهرا وزارت بهداشت تنها اخذ پره ادمیشن در سه رشته سیستماتیک بیولوژی ، سل تراپی و هوش مصنوعی را جهت آزاد سازی مدرک قبول دارد، آیا دراین زمینه اطلاعاتی دارید ومیتوانید کمک کنید؟ ساول دوم اینکه آیا جهت ادامه تحصیل در یکی از شه رشته فوق نیاز به اخذ تاییده ECFMG هست و روال آن چیست؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :