021-44124850

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان متخصص

8 / 10
از 35 کاربر

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان متخصص

مهاجرت پزشکان متخصص، کدام کشورها برای مهاجرت پزشکان متخصص بهترین هستن؟ برترین کشورها جهت مهاجرت پزشکان متخصص کدام اند؟ نکات مهم برای مهاجرت پزشکان متخصص چیست؟ در این نوشتار قصد داریم در مورد مهاجرت پزشکان متخصص و بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان متخصص اطلاعاتی را ارائه نماییم. البته این نکته را در نظر بگیرید که بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان متخصص چه برای پزشکان و یا هر قشر دیگری شاید سلیقه ای باشد و بهترین کشور از نظر افراد مختلف با هم متفاوت باشد. ولی ما در این نوشتار قصد داریم مسائلی که در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان متخصص تاثیر گذار می باشد و میتواند نظر افراد را در مورد انتخاب کشور تغییر دهد را بررسی نماییم.

بهترین کشور ها برای مهاجرت پزشکان متخصص

مهاجرت پزشکان متخصص 

پزشکان متخصصی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند باید چندین نکته مهم را در نظر بگیرند تا بتوانند بهترین کشور برای مهاجرت را بر گزینند.(مهاجرت پزشکان متخصص)

در ابتدا باید بگوییم که مسئله معادل سازی مدارک برای پزشکان ( هم پزشکان متخصص و هم پزشکان عمومی ) وجود دارد و طبیعتا راه و روش معادل سازی مدارک در کشورهای مختلف متفاوت است که میتوانید با مراجعه به مطالب مرتبط در مورد چگونگی معادل سازی مدارک پزشکاندر کشورهای مختلف در همین سایت اطلاعات کامل و مفیدی به دست آورید. در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر در مورد چگونگی معادل سازی مدارک پزشکان در کشورهای مختلف دارید میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی آنان در این زمینه و زمینه های دیگر بهره مند شوید.(مهاجرت پزشکان متخصص)

 

اولین نکته ای که در مورد بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان متخصص باید عنوان کنیم این است که رشته های تخصصی که در دانشگاه های علوم پزشکی ایران ارائه میشود از تنوع بسیاری برخوردار است. ولی در نظر بگیرید که رشته های تخصصی که در کشور ایران ارائه میشود لزوما با همین عنوان در کشورهای دیگر ممکن است ارائه نگردد. به عنوان مثال رشته ای را توضیح میدهیم که منظور از این نوشتار مشخص شود.

در دانشگاه های علوم پزشکی ایران رشته تخصصی به نام تخصص داخلی وجود دارد که در فوق تخصص این رشته به زیر گروه هایی مانند تخصص گوارش، تخصص ریه، تخصص قلب و ... تقسیم میشود. حال آن که در بسیاری از کشورها رشته داخلی وجود ندارد و از همان ابتدا رشته های گوارش یا ریه به عنوان تخصص در دانشگاه ها ارائه میشود. برای نمونه هم میتوان تحصیل در کشور دانمارک را مثال زد که رشته تخصص داخلی در دانشگاه های علوم پزشکی این کشور ارائه نمی شود بلکه از ابتدا همان گونه که گفته شد رشته های فوق تخصصی که در ایران ارائه می گردد به عنوان رشته های تخصصی در دانشگاه های دانمارک وجود دارد.

پس بنابراین پزشکان متخصصی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند باید به این مهم دقت نمایند که آیا رشته تخصص تحصیلی آنان در کشور مقصد با همان عنوان وجود دارد یا خیر؟

نکته دیگری که باید در نظر بگیریم این است که رشته های تخصصی ایران در بسیاری از کشورها پذیرفته نیست. این نکته بدین مفهوم است که اگر پزشکان متخصص برای مهاجرت بدین گونه کشورها اقدام نمایند مدرک تخصص آنان پذیرفته نمی شود و می بایستی با مدرک عمومی خود در آن کشو رمشغول به کار شوند (مهاجرت پزشکان متخصص) و یا این که در کشور مقصد دوباره به تحصیل در رشته های تخصصی بپردازند. برای نمونه هم میتوان ذکر کرد که کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا، کانادا و ... رشته های تخصصی ایران را نمی پذیرند.

پزشکان متخصصی که قصد مهاجرت (مهاجرت پزشکان متخصص)به کشورهای دیگر را دارند می بایستی که بدین مهم دقت نمایند که آیا کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارند آیا تخصص آنان را می پذیرند یا خیر؟ بدیهی است که از نظر پزشکان متخصص کشوری به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت مناسب است که تخصص آنان در کشور مزبور پذیرفته شده باشد.

مورد دیگر که باید بدان توجه شود این است که زمان مورد نیاز برای معادل سازی مدارک چقدر می باشد. در برخی از کشور زمان مورد نیاز برای معادل سازی بسیار طولانی میباشد و این باعث صرف انرژی، زمان و هزینه بسیار است که طبیعتا پزشکان برای مهاجرت کشوری را مناسب تر میدانند که زمان مزبور حداقل زمان ممکن باشد.

از موارد دیگری که باید بدان ها اشاره کرد این است که کشوری که پزشکان متخصص قصد مهاجرت به آن را دارند از نظر سطح کیفی زندگی کشور مناسبی باشد و تسهیلات و امکانات برتری داشته باشد.

نکته دیگر ورود همراهان یک پزشک میباشد. منظور از این مورد این است که آیا پزشکی که به یک کشور وارد می گردد تا مدارک خود را معادل سازی نماید، همزمان میتواند همراهان خود را نیز با خود همراه نماید و آیا کشور مزبور اجازه ورود همراهان ( منظور از همراهان همسر و فرزندان زیر 18 سال میباشد.) را نیز صادر مینماید. در صورت عدم صدور ویزا برای همراهان ممکن است بسیاری از افراد از مهاجرت به آن کشور منصرف گردند. بنابراین توجه به این مسئله میتواند بسیاری مهم تلقی شود.(مهاجرت پزشکان متخصص) نکته دیگری که باید بدان پرداخته شود این است که آیا کشوری که قصد مهاجرت به آن را داریم از نظر نیاز بدان تخصص و بازار تخصص مورد نظر در چه وضیعتی قرار دارد. به عنوان مثال برخی از تخصص ها در برخی کشورها بازار کار مناسبی ندارند و یا به عبارتی اشباع شده میباشند. به عنوان مثال در زمان نگارش این مطلب که در تاریخ 27 جون 2018 میباشد، در کشور آلمان نیازی به تخصص رادیولوژی وجود ندارد و بازار کار ایرشته اشباع میباشد . این مطلب بدین مفهوم است که یافتن پوزیشن و موقعیت شغلی مناسب برای متخصصین رادیولوژی از صعوبت بیشتری برخوردار است.

اگر بخواهیم به طور تیتر وار و خلاصه مواردی که برای بهترین کشور جهت مهاجرت پزشکان متخصص عنوان نماییم باید موارد را به صورت زیر خلاصه نماییم.

نکات مهم برای مهاجرت پزشکان متخصص از نظر بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان متخصص عبارتند از:

1-  تخصص ایرانیان در کشور مورد مهاجرت مورد قبول واقع شود.

2-  رشته تخصصی که تحصیل شده است در کشور مزبور وجود داشته باشد.

3-  کشور مورد مهاجرت جهت کار مجوزهای لازم را صادر نماید.

4-  از نظر زمان مورد نیاز برای معادل سازی زمانی منطقی و در واقع کوتاه ترین زمان مورد نیاز باشد.

5-  پزشکان متخصص جهت به همراه داشتن همراهان مشکل نداشته باشند و بتوانند همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشند.

6-  کشور مورد نظر جهت مهاجرت از نظر تسهیلاتی که برای مهاجرین در نظر میگیرد کشور مناسبی باشد مانند هزینه تحصیل فرزندان که رایگان باشد و یا بیمه ها رایگان باشد که این نکات میتواند در مدیریت هزینه های زندگی بسیار موثر باشد.

7-  طبیعتا کشورهای مختلف از نظر جغرافیا و اقلیم و یا دوری و نزدیکی به ایران شرایط متفاوتی دارند که این مهم با نظر افراد میباشد و هر شخصی بنا بر سلیقه خود ممکن است در این خصوص اعمال نظر نماید. 

مطالب ذکر شده در فوق مطلب نکات کلیدی بود که برای مهاجرت پزشکان متخصص میبایستی در نظر گرفته شود. نکات دیگری نیز در این خصوص وجود دارد که شاید از اهمیت کمتری برخوردار باشد و در حوصله این نوشتار نمی گنجد.

پیشنهاد میشود برای مشاوره بیشتر در مورد بهترین کشور جهت مهاجرت پزشکان متخصص با مشاورین و متخصصین موسسه تماس بگیرید و با توجه به شرایط خود مشاوره ای برای بهترین کشور جهت مهاجرت دریافت نمایید. بدیهی است که شرایط افراد در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت بسیار متفاوت میباشد؛ چه بسا کشوری برای یک شخص یا یک پزشک متخصص جهت مهاجرت بسیار مناسب باشد در حالی که همان کشور برای شخص دیگری که شرایط متفاوت دارد کشور مناسبی تلقی نگردد.

مشاورین موسسه جهت مشاوره تلفنی رایگان در ساعات اداری میتوانند پاسخگوی شما عزیزان باشند. لطفاً برای مشاوره با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.

ثبت نظر
آرش : کدام کشور برای رشته فوق تخصص غدد بالغین ...
3 3
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :