بهترین ها برای مهاجرت دندانپزشکان

8 / 10
از 7 کاربر

مشاوره رایگان و تضمینی برای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت دندانپزشکان در سال 2024 با موسسه مهاجرتی راد ( انتخاب مناسب برای مهاجرت داندانپزشکان )

در این نوشتار قصد داریم در مورد مهاجرت دندان پزشکان به کشورهای دیگر و همچنین بهترین کشور برای دریافت اقامت دندان پزشکان اطلاعاتی را ارائه نماییم.(بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان)

در ابتدا باید بگوییم هنگامی که یک دندان پزشک یا هر فرد دیگری برای مهاجرت اقدام میکند شاید مهم ترین مسئله و دغدغه این باشد که در کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارد بتواند وارد بازار کار آن کشور شود. حال این مسئله در مورد رشته هایی که کار و شغل آنان مرتبط با جان انسانها میباشد، از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا پزشکان و دندان پزشکان و ... (سایر رشته های پیراپزشکی) حتما باید بتوانند در کشوری که مهاجرت میکنند مدارک خود را بتوانند معادل سازی نمایند، و بتوانند در آن کشور(بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان) مجوز کاری دریافت نمایند. به عنوان مثال در کشوری مثل هلند اگر پزشک یا دندان پزشکی بتواند مدارک خود را معادل سازی نمایند، چنانچه اقامت هلند را نداشته باشد نمیتواند مجوز طبابت دریافت نماید. و طبیعتا چنانچه شخص نتواند مجوز طبابت دریافت نماید نمیتواند در هلند وارد بازار کار گردد و در واقع وارد یک چرخه ای میگردد که بی نتیجه میباشد، مگر این که شخص از طریق دیگری مانند سرمایه گذاری و یا ازدواج از قبل اقامت هلند را دریافت کرده باشد که بعد از معادل سازی مدارک خود بتواند مجوز طبابت دریافت نماید که طبیعتا شرایطی بدین صورت برای همگان میسر نمیباشد.(بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان)

پس اولین و مهمترین مسئله این است که شخص بتواند در کشوری (بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان) که بدان مهاجرت میکند مدارک خود را معادل سازی نماید و اجازه کار را دریافت نماید.

مورد دیگری که باید دندان پزشکانی که قصد مهاجرت دارند در نظر بگیرند این است که مراحل معادل سازی در آن کشور (بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان) از نظر زمانی و هزینه ای مطابق با خواسته شخص باشد. به عنوان مثال پروسه معادل سازی در کشوری مانند اتریش بسیار زمان بر میباشد و یا معادل سازی مدارک در استرالیا بسیار هزینه بردار است.

فاکتور بعدی که یک دندان پزشک در انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت در نظر میگیرد بحث سن میباشد. باید به این مسئله توجه داشته باشیم که برخی از کشورها برای مهاجرت محدوده سنی خاصی را تعریف مینمایند، پس بنابراین هر شخصی با توجه به شرایط سنی خود به انتخاب کشور برای مهاجرت اقدام مینماید.

در مرحله بعدی فاکتوری که دندان پزشکان باید به آن توجه نمایند، ورود همراهان به آن کشور میباشد.(بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان) البته این فاکتور در مورد افراد متاهل حائز اهمیت میباشد. بدین صورت که دندان پزشکانی که متاهل میباشند، چنانچه برای مهاجرت به کشوری که اجازه ورود همراهان (منظور از همراهان همسر و فرزندان زیر 18 سال میباشد) را نداشته باشد، برای افراد بسیار دشوار میباشد. در نتیجه این فاکتور و توجه به آن برای دندان پزشکان (بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان)  از موارد مهم به شمار می آید.

مورد بعدی که دندان پزشکانی که قصد مهاجرت (بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان) دارند میبایستی به آن توجه نمایند، بحث تخصص دندان پزشکی میباشد. در این حالت چنانچه دندان پزشکی دارای مدرک تخصص میباشد، بهتر آن است که برای کشورهایی جهت مهاجرت اقدام نمایند که در آن کشور تخصص و رشته تخصصی آنان را بپذیرند، در غیر این صورت دندان پزشکان حتما باید با مدرک عمومی خود وارد بازار کار شوند. به عنوان مثال کشورهایی مانند: کانادا، استرالیا، آمریکا و ... تخصص های ایرانیان را قبول ندارند در نتیجه در این کشورها پزشکان و دندان پزشکان تنها با مدارک عمومی خود میتوانند وارد بازار کار گردند. این در حالی است که از نظر پزشکان و دندان پزشکان متخصص عدم پذیرفته شدن تخصص آنان عملا از جذابیت آن کشور جهت مهاجرت می کاهد. در عوض کشورهایی مانند دانمارک و سوئد تخصص های پزشکان ایرانی را قبول میکنند (البته با طی دوره های کارورزی). توجه به این فاکتور برای دندان پزشکان متخصص بسیار ضروری میباشد.(بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان)

موضوع بعدی که باید بررسی شود این است که بسیاری از دندان پزشکان علاوه بر مسئله کار کردن در کشور مورد نظر نیم نگاهی هم به بحث ادامه تحصیل و دوره های رزیدنتی دارند. در این باره باید گفت که در برخی از کشورها مانند استرالیا بسیاری از تخصص های پزشکی و دندان پزشکی به افراد غیر بومی تعلق نمیگیرد و تنها افراد بومی آن کشور میتوانند دراین گونه رشته های تخصصی پذیرش دریافت نمایند؛ (بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان) و این در حالی هست که در برخی کشورهای دیگر از نظر گرفتن پذیرش دوره های رزیدنتی و تخصص هیچ گونه محدودیتی بین افراد بومی و غیر بومی وجود ندارد.

مواردی که عنوان شد شاید بتوان گفت فاکتورهایی هست که عموما دندان پزشکان باید برای انتخاب مقصد مهاجرت به آن دقت نمایند.(بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان)

به غیر از موارد یاد شده شاید موضوعات دیگری مانند آب و هوای آن کشور، جمعیت آن کشور و موارد دیگر نیز اهمیت دارد که البته اهمیت آنان بسیار کمتر از فاکتورهای ذکر شده میباشد.

البته باید به این عوامل ذکر شده علایق و سلیقه های افراد را نیز اضافه کرد که ممکن است شخصی به دلایل خاصی کشوری را برای مهاجرت انتخاب نماید. در هر صورت در این نوشتار سعی شده است که مواردی که به واسطه سالها تجربه به دست آمده در اختیار دندان پزشکان محترم قرار گیرد. طبیعا به دلیل تفاوت شرایط افراد با یکدیگر نیمتوان نسخه ای واحد برای این موضوع و همگان در نظر گرفت، بنابراین پیشنهاد میشود که برای مشاوره بیشتر در مورد مهاجرت دندان پزشکان و بهترین کشورها برای مهاجرت دندانپزشکان با مشاورین و متخصصین موسسه تماس بگیرید و از راهنماییهای آنان بهره مند شوید.

مشاورین موسسه با در نظر گرفتن شرایط شما کشور مناسب برای مهاجرت را به شما پیشنهاد مینمایند.

لازم به توضیح است که تاریخ نوشتار این مقاله ژوئن 2019 میباشد، و بنابراین قوانین و شرایطی که دراین نوشتار و بحث بهترین کشور برای مهاجرت دندان پزشکان آمده است با توجه به قانونی که در این تاریخ بوده است نوشته شده است؛ و طبیعتا گذشت زمان ممکن است باعث تغییر قانون و باعث ایجاد تضاد در این نوشتار که مربوط به بهترین کشور برای مهاجرت دندان پزشکان میباشد، ایجاد نماید. بنابراین پیشنهاد میکنیم برای مشاوره بیشتر با مشاورین موسسه در تماس باشید تا بتوانید از مشاوره آنان بهره مند شوید.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل پزشکی ، کار پزشکان و نحوه ی معادل سازی مدارک پزشکی به لینک های موجود در متن مراجعه نمایید.

در ضمن میتوانید به مطالب مرتبط و توضیحات اختصاصی هر کدام از کشورها جهت مهاجرت دندانپزشکان مراجعه نمایید و اطلاعات تخصصی در مورد کشور مد نظر خود دریافت نمایید.

نظرات کاربران
مشکینی : سلام ،اگرتحصیلات دوره دندانپزشکی رادرکشو ...
1 0
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :