021-44124850

بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان

9 / 10
از 30 کاربر

بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان کدام اند؟ مهاجرت پزشکان و انتخاب کشور مناسب، معادل سازی مدارک پزشکان جهت مهاجرت، برترین کشورها برای مهاجرت پزشکان. در این نوشتار سعی داریم در مورد مشکلات مهاجرت پزشکان صحبت نماییم و مواردی که یک پزشک هنگام مهاجرت (مهاجرت پزشکان)  باید در نظر بگیرد یادآوری نماییم.

معمولا  در تمامی کشورهای جهان رشته پزشکی از رشته های سخت میباشد و به نسبت هم درآمد پزشکان نسبت به سایر اقشار تحصیل کرده جامعه بالاتر می باشد. حال در برخی کشورها مانند آمریکا و یا استرالیا تقاوت درآمدی یک پزشک با سایر اقشار بسیار متفاوت میباشد و در برخی کشورها این تقاوت چشمگیر نمی باشد.(مهاجرت پزشکان)

پزشکان در هنگام مهاجرت (مهاجرت پزشکان) معمولا دو هدف اصلی برای مهاجرت را در نظر میگیرند. یکی از این هدفها برای پزشکان، مهاجرت جهت ادامه تحصیل و تحصیل در رشته های تخصصی در کشورهای پیشرفته میباشد و هدف دیگر کار در کشور مد نظر برای مهاجرت میباشد. که البته بسیاری از پزشکان در نهایت هدفشان دریافت اقامت دائم در کشور مزبور میباشد.(مهاجرت پزشکان)

بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان

(مهاجرت پزشکان)

توجه به این نکته الزامی میباشد که به هر حال وقتی پزشکان اقدام به مهاجرت (مهاجرت پزشکان) (یا برای ادامه تحصیل در رشته های تخصصی و یا مهاجرت برای کار) میکنند میبایستی مدارک خود را در کشور مزبور معادل سازی نمایند.

معادل سازی مدارک پزشکان

همان طور که در مقالات دیگر به تفصیل توضیح داده ایم به این دلیل که کار پزشکان در ارتباط با جان انسانها میباشد می بایستی مدارک تحصیلی خود را در کشور مزبور به تایید سازمان های مربوطه برسانند. تا در آن کشورها بتوانند ادامه تحصیل دهند و یا وارد بازار کار شوند.

پس اولین مسئله ای که وجود دارد معادل سازی مدارک میباشد. حال برای یک پزشک که قصد مهاجرت دارد این موضوع بسیار اهمیت دارد که آیا در کشور مزبور امکان معادل سازی مدارک وجود دارد یا خیر؟ و آیا روش های معادل سازی شامل امتحانات و دوره ای طولانی و مشکل است و یا با سهولت قابل انجام میباشد.

دومین مسئله ای که وجود دارد این است که آیا در کشور مزبور که پزشک قصد مهاجرت (مهاجرت پزشکان) به آن کشور را دارد امکان کار و یا ادامه تحصیل در رشته های تخصصی برای افراد غیر بومی آن کشور وجود دارد یا خیر؟ به عنوان مثال کشور هلند جزو کشورهایی میباشد که برای  افراد غیر بومی و افرادی که اقامت دائم آن کشور را دریافت نکرده باشند اجازه طبابت صادر نمیکند.

سومین مسئله ای که وجود دارد و پزشکان در هنگام مهاجرت (مهاجرت پزشکان) باید به این موضوع آگاه باشند این است که آیا کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارند نیاز به پزشک و نیروهای پزشکی دارد یا خیر؟ در صورتیکه آن کشور نیاز به نیروهای پزشکی نداشته باشد عملا مهاجرت به آن کشور توجیه منطقی نخواهد داشت.

مورد بعدی که باید به آن توجه داشت این است پزشکان در هنگام مهاجرت (مهاجرت پزشکان) به کشور مزبور میتوانند خانواده خود را به همراه داشته باشند یا اجازه همراه توسط آن کشور صادر نمی شود. این مسئله به خصوص برای پزشکان متاهل بسیار پر اهمیت میباشد.

مورد دیگر شرایط سنی در کشور مزبور میباشد. برخی از کشورها برای مهاجرت پزشکان شرایط سنی را در نظر میگیرند و بالاتر از سن 40 سال را برای مهاجرت قبول نمیکنند و در برخی کشورها شرایط سنی چندان اهمیتی ندارد.

پس به طور خلاصه اگر بخواهیم بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان را بررسی نماییم باید بگوییم که کشوری برای مهاجرت پزشکان مناسب است که دارای شرایط زیر باشد.

1-    اجازه ادامه تحصیل و اجازه کار برای اتباع خارجی در آن کشور برای پزشکان در نظر گرفته شده باشد.

2-    پروسه معادل سازی در کشور مد نظر از سهولت بیشتری برخوردار باشد.

3-    اجازه ورود همراهان ( همسر و فرزندان ) در کشور مزبور فراهم باشد.

4-    شرایط سنی مناسب باشد.

5-    کشور مد نظر برای مهاجرت به نیروهای پزشک نیاز داشته باشد.

6-     و اگر قصد پزشکان از مهاجرت ادامه تحصیل در رشته های تخصصی میباشد توجه به این نکته ضروری است که آیا در کشور مقصد اتباع خارجی میتوانند در تمامی رشته های تخصصی تحصیل نمایند.

 

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان متخصص

حال اگر بخواهیم بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان متخصص را مطرح نماییم، باید بگوییم که پزشکان متخصص معمولا قصد از مهاجرت را ادامه تحصیل نمیدانند (مهاجرت پزشکان) و معمولا این افراد اصلی ترین علت مهاجرت را کار و داشتن فرصتهای بیشتر کاری مطرح میکنند. پس باید بگوییم که بهترین کشور برای پزشکان متخصص جهت مهاجرت علاوه بر موارد بالا این است که کشور مزبور تخصص ایرانیان را بپذیرد . به عنوان مثال کشور کانادا و یا آمریکا به هیچ وجه تخصص های ایرانیان را نمی پذیرد و پزشکان متخصص دراین کشورها معمولا یا باید با مدرک عمومی خود به کار مشغول شوند و یا دوباره در یک رشته تخصصی تحصیل نمایند. که این معمولا کار دشواری به نظر میرسد و توجه به این نکته را ضروری تر میکند که پزشکان متخصص می بایستی کشوری را برای مهاجرت انتخاب نمایند که تخصص های ایرانیان در آن کشور پذیرفته شده باشد.

نکاتی که در این مطلب آورده شده است میتواند به پزشکان محترم در انتخاب کشور کمک نماید تا بتوانند بهترین کشور از نظر خودشان برای مهاجرت را انتخاب نمایند.(مهاجرت پزشکان)

لازم به ذکر است که شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی (مهاجرت پزشکان) و تحصیل پزشکی ، کار پزشکان و نحوه ی معادل سازی مدارک پزشکی به لینک های مرتبط مراجعه نمایید.

پزشکان محترم برای بررسی شرایط خودتان جهت مهاجرت میتوانید با مشاورین موسسه تماس بگیرید و از مشاوره های تخصصی مشاورین جهت مهاجرت بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
لنا :
0 0
نظرتون درمورد اینکه کدوم کشور برای مهاجرت بهتره ؟همسرم پزشک قلب و عروق درتهرانه ،هردومون میخواین برین کدوم کشور خوبه برای کار همسرم
مدیریت : سلام. ر حال حاظر بهترین گزینه برای شما و همسرتون کشوردانمارک هستش. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید.
مدیریت : سلام. وقت بخیر. کشوری که در حال حاظر بهترین شرایط رو داره دانمارک هستش.
رحمانی :
2 0
تشکر
ستاره :
0 0
مطلب خوبی بود لطفا راجب کشورهای مختلف هم مطلب در سایت بگذارین ممنون
سارا :
0 0
سلام ببخشید من پزشکی عمومیم رو در ایران گرفتم و تخصصم رو در ایتالیا گرفتم امریکا مدارکم رو قبول می کنه ؟
مدیریت : سلام وقت بخیر لطفکنید با شماره های موسسه تماس بگیرید. 44124814