021-44124850

بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی

9 / 10
از 4 کاربر

بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

انتخاب بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بهترین کشورهای دنیا و همچنین شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از مواردی هستند که در این مقاله ذکر شده اند. امروزه بسیاری از افراد تحت تاثیر انگیزه های گوناگونی از جمله کسب درآمد بالا، کسب جایگاه و منزلت اجتماعی بالا و یا علاقه مند بودن به رشته های پزشکی، تلاش دارند تا در رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی به تحصیل پزشکی بپردازند.

بهترین کشور هابرای تحصیل پزشکی

همینطور دلایلی چون رقابت بالا بر سر صندلی های رشته های پزشکی در دانشگاه های ایران و یا قصد تحصیل و اخذ اقامت کشورهای دیگر، افراد را به جستجو درباره ی بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی وامیدارد.

از این رو در این مقاله قصد داریم مبتنی بر چند متغییر کشورهای گوناگون برای تحصیل پزشکی را برگزینیم.

بحث اول دانشگاه های معتبر، دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم و اجازه کار بعد از تحصیل در کشور مقصد است که اگر از این جنبه به تحصیل پزشکی در خارج از کشور بپردازیم؛ میتوان کشورهای مختلف را به دو دسته تقسیم کرد؛ دسته اول، کشورهای معمولاً درجه یک و سطح بالای اروپا مانند سوئد، انگلستان، نروژ، سوئیس و ...و همچنین کانادا ، آمریکا و استرالیا هستند که تحصیل در این کشورها عموماً به زبان کشور مقصد است. که در این حالت، بعد از تحصیل به فرد اجازه کار در رشته های پزشکی و دنداپزشکی داده شده و طبیعتاً کار در این کشورها به اخذ اقامت دائم آن ها منجر میشود. اما دسته دوم کشورهای درجه دوم و سوم اروپایی هم چون مجارستان، روسیه، اکراین، لهستان، چک، گرجستان و هم چنین کشورهایی هم چون هند و فیلیپین و مالزی در آسیا هستند که تحصیل پزشکی در این کشورها با ریسک همراه است چرا که در ابتدا باید از مورد تأیید بودن دانشگاه های آن ها توسط وزارت علوم ایران اطمینان حاصل کرد که البته لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران سالانه دستخوش تغییراتی است که جایگاه دانشگاه های کشورهای نامبرده را متزلزل میکند.

علاه بر این تحصیل در این کشورها به زبان انگلیسی امکان پذیر است که این موضوع به خودی خود جذاب به نظر میرسد، اما این بدان معناست که فرد پس از فازغ التحصیلی اجازه کار پزشکی و یا کار دندانپزشکی در این کشورها را نخواهد داشت و باید پس از تحصیل به کشور مبدا( ایران) برگشته و در صورت مورد تأیید بودن دانشگاه در لیست وزارت علوم پس از گذراندن دوره های معادل سازی و تکمیلی در ایران به کار پزشکی در ایران ادامه دهد.

موضوع بحث دوم ، هزینه تحصیل پزشکی در کشورهای خارجی است. در این خصوص این چنین میتوان گفت که هزینه تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف چه درجه یک و چه دوم و سوم معمولاً در حدود 10 تا 18 هزار یورو در سال میباشد. به غیر از کشورهایی هم چون روسیه، اکراین، هندوستان و ایتالیا که هزینه تصحیل پزشکی در آن ها بین 5 تا 10 هزار یورور به صورت سالیانه است؛ بنابراین تحصیل پزشکی در کشورهایی چون لهستان، چک، گرجستان و ... عملاً نه توجیه اقتصادی داشته  و نه به لحاظ اعتبار و کیفیت تحصیل قابل اتکاست.

بنابراین، اگر به زبان کشور خاصی مثلاً ایتالیایی ، فرانسوی، آلمانی تسلط داریم، میتوانیم با پذیرش گرفتن از دانشگاه ها و گذارندن امتحان ورودی به تصحیل پزشکی در این کشورها بپردازیم؛ اگر نه، باید قید کشورهای غیر انگلیسی زبان را زد و به تحصیل پزشکی در دانشگاه هایی با زبان تدریس انگلیسی فکر کرد. در این حالت، کشورهایی مانند هند، روسیه و اکراین که به لحاظ هزینه، اقتصادی تر به نظر میرسند، میتوانند گزینه مناسبی باشند، اگرچه با ریسک های مذکور همراه اند. البته اگر فرد علاقه مند به کیفیت تحصیل ، اعتبار دانشگاه ها و اجازه کار پس از تحصیل در کشور مقصد بیاندیشد، کشورهایی هم چون انگلستان، کانادا، استرالیا و آمریکا بهترین گزینه ها میباشد که از میان آن ها نیز انگلستان با توجه به کیفیت بالای تحصیل و دانشگاه های آن و هم چنین طول دوره کوتاه تر و هزینه یکسان با دیگر کشورهای مذکور بهترین گزینه به نظر میرسد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در اینباره (تحصیل پزشکی) میتوانید به مطالب وب سایت موسسه بین المللی مراجعه نمایید و یا از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره ببرید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :