آزمون USMLE آمریکا

10 / 10
از 7 کاربر

آزمون USMLE امریکا

آزمون USMLE چیست؟ مراحل مختلف آزمون USMLE آمریکا، معرفی آزمون USMLE ، به چه دلیلی باید در آزمون  USMLE آمریکا شرکت کرد؟ شرایط مهاجرت پزشکان به آمریکا به چه صورت است؟ چرا باید در آزمون  USMLE شرکت کنید؟ این ها مواردی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است. در ادامه مطلبه همراه ما باشید.

هر ساله پزشکان و دندانپزشکان بسیاری برای کار و یا تحصیل در امریکا به این کشور مهاجرت میکنند. تحصیل در دانشگاه های امریکا نیز سالیانه دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا به این کشور راهی میکند. اخذ ویزای تحصیلی کشور امریکا، ویزای کاری و سرمایه گذاری نیز از دیگر روش های مهاجرت به این کشور مهاجرپذیر میباشد. مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به هر کشوری از جمله امریکا پروسه متفاوتی نسبت به رشته های دیگر دارد و مستلزم قبولی در آزمون های معادل سازی آن کشور میباشد.

پروسه مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به امریکا همراه با قبولی در مراحل مختلف آزمون USMLE آمریکا میباشد. این آزمون مخفف عبارت United states Medical Licensing Examination  میباشد. این آزمون یک آزمون سه مرحله ای برای گرفتن تأییدیه پزشکان از امریکا میباشد که مورد تأیید سازمان های FSMB و NBLE  میباشد. به طور کلی آزمون USMLE  توانایی پزشک را برای به کار گیری دانش پزشکی، قواعد و به کارگیری مهارت های مدیریت بیمار می سنجد.(آزمون USMLE آمریکا)

آزمون USMLE

آزمون USMLE آمریکا از سه مرحله تشکیل شده است:

1)     USMLE Step 1

2)     USMLE Step 2

-         STEP 2 CK

-         Step 2 CS

3)     USMLE Step 3

مرحله اول آزمون USMLE آمریکا

مرحله اول آزمون USMLE آمریکا شامل اطلاعات علوم پایه میباشد. این مرحله ، یک آزمون یک روزه است، که از 7 مرحله تشکیل شده است. هر مرحله 60 دقیقه میباشد. در کل تعداد سئوال های این مرحله 322 میباشد. بعد از اتمام این آزمون یک گزارش الکترونیکی برای داوطلب فرستاده میشود که امتیاز آن برای داوطلب باید بیشتر از 221 باشد. یک نتیجه 2 رقمی هم داردکه باید بیشتر از 75 باشد. در مدت آزمون یک فرصت استراحت 45 دقیقه ای نیز به داوطلب داده میشود. قبل از آزمون یک بخش 15 دقیقه ای آموزشی برگزار میشود که فرد میتواند با انصراف از آن بخش آموزشی، زمان استراحت خود را بیشتر کند . هزینه این قسمت از آزمون 590 دلار است و معمولاٌ 85 درصد از داوطلبان این مرحله را با موفقیت میگذرانند.(آزمون USMLE آمریکا)

مرحله دوم آزمون USMLE آمریکا

این قسمت از دو مرحله تشکیل شده است

STEP 2 CK: این مرحله سنجش مهارت های کلینیکی داوطلب است که واژه آن نیز مخفف Clinical knowledge  میباشد. این آزمون نیز یک آزمون یک روزه میباشد که 9 ساعت را به خود اختصاص میدهد. این قسمت از 8 مرحله 60 دقیقه ای تشکیل شده است که به طور کلی شامل 352 سئوال میباشد. هزینه این آزمون نیز 590 دلار است و حداقل امتیاز قبولی در آن 220 امتیاز میباشد.

 سئوال های این آزمون (آزمون USMLE آمریکا)  بخش های زیر را تشکیل میدهد:

25 تا 40 درصد سئوالات راجع به تشخیص دهی

20 تا 35 درصد سئوال ها در مورد مکانیسم بیمارهای

15 تا 25 درصد در مورد اصول مدیریتی

و 15 تا 25 درصد سئوال ها در مورد ارتقای پزشکی و اصول حفظ سلامتی میباشد.

STEP 2 CS: این مرحله شامل سنجش دانش و مهارت های کلینیکی میباشد که مخفف واژه Clinical Skills  میباشد. این مرحله از آزمون به صورت شفاهی میباشد که باید 12 بیمار را مورد ارزیابی قرار دهد. در این مرحله به جهت ارتباط با بیمار مهارت های زبانی شخص بسیار مهم و تأثیر گذار است. در این مرحله بازیگرانی وجود دارند که  نقش بیمار را بازی میکنند که همانطور که گفته شد، علاوه بر تسلط علمی، تسلط زبانی شخص نیز بسیار مهم است. شئونات اخلاقی و اداب و احترام داوطلب به بیمار در این مرحله به شدت ارزیابی میشود. در این مرحله بازیگر کارهایی انجام میدهد که داوطلب را در شرایط استرسی و سخت قرار دهد. یا حتی ممکن است چیزهایی بیان کند که داوطلب را دچار تشخیص اشتباه بکند و یا حتی او را عصبانی کند.

مرحله سوم آزمون USMLE آمریکا

این قسمت مهارت های مدیریتی داوطلب را مورد بررسی قرار میدهد. این مرحله نیز یک آزمون دو روزه است که به صورت آنلاین برگزار میشود. روز اول یک آزمون 7 ساعته است که شامل 260 سئوال مییباشد و به 6 بخش تقسیم میشود. هر بخش شامل 44 سئوال میباشد و 60دقیقه برای پاسخ دادن به سئوالات در هر مرحله زمان دارند. این قسمت نیز استفاده از علوم پایه، سلامت های جمعی و بهداشت عمومی  و استفاده از مهارت های ارتباطی و اخلاق پزشکی را شامل میشود.  روز دوم توانایی مدیریت بیمار ارزیابی میشود. این روز به دو بخش تقسیم میشود؛ سئوالات چندگزینه ای و شبیه سازی کامپیوتری شبیه سازی بیمار میباشد. حداقل امتیاز برای گذراندن این مرحله 196 امتیاز است و هزینه این آزمون  (آزمون USMLE آمریکا) نیز 830 دلار میباشد. بخش اول یک آزمون (آزمون USMLE آمریکا)  9 ساعته میباشد که شرکت کنندگان به 198 سئوال در 6 قسمت پاسخ میدهند. در قسمت دوم ابتدا یک مرحله آموزش 7 دقیقه ای در مورد نحوه کار با سیستم های کامپیوتری برگزار میشود و بعد از آن داوطللبان با 13 کیس شبیه سازی شده ارزیابی میشوند.

مرحله اول و قسمت اول مرحله دوم آزمون USMLE آمریکا در کشورهای اطراف مثل ترکیه و امارات برگزار میشود.قسمت دوم مرحله دوم و مرحله سوم در  داخل خود امریکا برگزار میشود.

داوطلب برای ثبت نام در این آزمون (آزمون USMLE آمریکا)  بعد از گرفتن تأییده مدارکش از Educational Comission for Foreign Medical Graduates میتوانید در این آزمون ثبت نام کند. داوطلب در هنگام ثبت نام میتواند یک بازه سه ماهه را مشخص کند  و آن سازمان به داوطلب خواهد گفت که امتحان های وی در چه ساعتی هایی و در کجا برگزار میشود. وقتی تاریخ قطعی آزمون (آزمون USMLE آمریکا) مشخص شد، تغییر آن ها دشوار است.

به طور کلی باید در نظر داشته باشید که گرفتن بالاترین نمره ها در این آزمون (آزمون USMLE آمریکا) به معنای مهاجرت به امریکا و گرفتن ویزای امریکا نمیباشد.

برای گرفتن اطلاعات بیشتر در خصوص (آزمون USMLE آمریکا) و مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به امریکا، مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به استرالیا و کانادا و یا ویزای پزشکان در کشورهای اروپایی میتوانید از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه از مشاوره تخصص کارشناسان ما بهره ببرید.

نظرات کاربران
دکتر علی بیداری : نظر شخصی
3 0
مطلب خوبی بود ممنون که مطلب درست و علمی رو اینجا گذاشتید . مطلب در این موارد زیاد هست ولی مطلبی که علمی هست خیلی کمه
زهرا : با سلام آزمون USMIE هم برای پزشکان و هم ...
0 0
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام ، بله
Dr. Arian Amiri : ویزا
0 0
با سلام میخواستم بدونم برای مراحلی که باید در کشور امریکا داده بشن چطور باید برای ویزا اقدام کرد؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :