021-44124850

آزمون PLAB انگلیس

9 / 10
از 110 کاربر

آزمون PLAB  چیست ؟ معادل سازی مدارک پزشکان در انگلیس به چه صورت است؟ چرا باید در آزمون PLAB شرکت کنید؟ آزمون PLAB چند مرحله دارد؟ معرفی مراحل آزمون PLAB  و بررسی آزمون  PLAB  برای پزشکانی که قصد مهاجرت به کشور انگلیس و شرکت در آزمون PLAB را دارند از جمله مواردی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است.

مهاجرت به انگلیس و گرفتن اقامت کشور انگلیس قطعاً برای بسیاری از افراد در سراسر دنیا میتواند برای بسیاری از متقیان مهاجرت جذاب باشد؛ گرفتن ویزای کاری انگلیس و یا حتی گرفتن ویزای تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های برتر انگلیس همواره در هر سال افراد بسیاری را راهی سفارت انگلیس میکند؛ انگلیس جزو قدرت های بزرگ جهان و کشوری کاملاً صنعتی میباشد و البته در برخی مواقع اقدام به جذب نیروی کار خارجی از کشورهای دیگر نموده است؛ پزشکان و دندانپزشکان نیز با قبولی در آزمون PLAB انگلیس، برای کار در این کشور اقدام کرده اند. کشور انکلیس به دلیل انگلیسی زبان بودن، فرصت های کاری بسیار، محیطی آرام و امن همواره جزو اولین مقاصد متقاضیان کار و زندگی در خارج از کشور بوده است

آزمون PLAB

معادل سازی مدارک پزشکان در کشور انگلیس

همانطور که میدانیم مسئله مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان متفاوت از رشته های غیرپزشکی میباشد. بدین معنی که مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان برای ادامه تحصیل و یا کار در کشوری به غیر از محل تحصیل خود، مستلزم گذارندن دوره های معادل سازی متناسب با قوانین و مقررات مدون هر کشور میباشد. پروسه معادل سازی معمولباً مسلتزم قبولی در آزمون های تئوری و عملی تعریف شده برای هر کشوری میباشد. علاوه بر این تسلط به زبان محلی هر کشوری برای شرکت در این آزمون ها و در نتیجه یافتن اجازه کار در هر کشوری برای گروه های پزشکی الزامی است؛هر چند باید در نظر داشته باشید که برخی از کشورها امکان گذارندن دوره های زبان را در داخل آن کشور فراهم میکنند.

پروسه معادل سازی کشور انگلیس برای گروه های پزشکی با قبولی در آزمون PLAB انگلیس همراه میباشد. این آزمون که مخفف امتحان تخصص و زبان پزشکان میباشد؛ کوتاه شده این عبارت میباشد: The Professional and Linguistic Assessments Board

پزشکان فارغ التحصیل از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس باید در آزمون PLAB انگلیس شرکت کنند. این آزمون از دو مرحله تشکیل شده است. مرحله اول یک آزمون تئوری میباشد. این آزمون شامل 180سئول (چند گزینه ای ) میباشد. بخش دوم یک آزمون عملی میباشد که یک آزمون پزشکی میباشد و به نام osce شناخته میشود. قبولی در هر دو مرحله آزمون PLAB انگلیس برای به دست اوردن اجازه کار پزشکی در انگلیس الزامی میباشد.

مرحله اول آزمون PLAB انگلیس

قسمت اول آزمون PLAB انگلیس همانظور که گفته شد، شامل 180 سئوال چند گزینه ای میباشد که در سه ساعت برگزار میشود. هر سئوال شامل 5 جواب میباشد که پاسخ درست باید انتخاب گردد؛ گفتنی است که مرحله اول آزمون در برخی کشورها برگزار میشود، ایرانی ها معمولاً در کشورهای اطراف مثل امارات در این آزمون شرکت میکنند. برای شرکت در آزمون PLAB باید به وب سایت سازمان General Medical Council (GMC) مراجعه نمایید. هزینه مرحله اول آزمون plab  230  پوند میباشد.

مرحله دوم آزمون PLAB انگلیس

مرحله بعدی آزمون PLAB یک آزمون عملی پزشکی میباشد که شامل 18 سناریو است و هر کدام 8 دقیقه طول میکشد و به صورت یک شبیه سازی درمان پزشکی برگزار میگردد. این آزمون توانایی های شما را به عنوان در درمان و تعامل با بیمار بررسی میکند. کل آزمون در حدود سه ساعت و 7 دقیقه برگزار میشود و بین هر سناریو حدود یک دقیقه و نیم برای مطالعه اطلاعات بیمار وقت داده میشود. این مرحله از آزمون در داخل کشور انگلیس در مرکز ارزیابی بالینی منچستر برگزار میگردد. هزینه مرحله دوم نیز 840 پوند میباشد

بعد از قبولی در هر دو آزمون PLAB انگلیس شخص برای یافتن اجازه کار پزشکی در انگلیس درخواست دهد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون PLAB انگلیس و مهاجرت پزشکان به انگلیس و معادل سازی در انگلیس، دانمارک ودیگر کشورهای اتحادیه اروپا و کانادا و استرالیا از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره ببرید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده