آزمون MCQ استرالیا

9 / 10
از 10 کاربر

آزمون MCQ استرالیا

آزمون MCQ  استرالیا چیست؟ چرا باید در آزمون MCQ شرکت کنید؟ مراحل ازمون MCQ استرالیا، معادل سازی مدارک پزشکان در استرالیا و شرکت در آزمون MCQ از مواردی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است. همچنین مهاجرت به استرالیا به منظور تحصیل در دانشگاه های استرالیا، پیدا کردن کار در استرالیا و اخذ ویزای کاری استرالیا، در هر سال مهاجران زیادی را از کشورهای مختلف به خود جذب میکند؛ استرالیا کشوری کاملاً مهاجرپذیر است و به خصوص در سال های قبل، به دلیل نیاز این کشور به نیروی کار در زمینه های مختلف، با ویزای کاری به کشور استرالیا مهاجرت کرده اند؛ در حال حاضر نیز کشور استرالیا سالیانه نیروهای متخصص را با ویزای Skilled worker و نیروهای پزشکی و گروه های دانشجویان و ... را جذب میکند.(آزمون MCQ استرالیا)

 

آزمون MCQ

معادل سازی مدارک پزشکان در استرالیا

همانطور که همواره در بحث مهاجرت پزشکان به کشورهای مختلف ذکر شده است؛ رشته های پزشکی برای مهاجرت پروسه ی معادل سازی را به همراه خواهند داشت؛ هر کشوری برای ورود پزشکان و دندانپزشکان و برخی گروه های پیراپزشکی خارجی، پروسه ای را جهت ارزیابی و تأیید مدارک آن ها قرار داده است؛ معمولاً بسیاری از کشورها در راستای جذب گروه های پزشکی به کشور خود، آزمون های تئوری و حتی عملی را ترتیب دیده اند. آزمون AMC استرالیا همان آزمون معادل سازی مدارک پزشکان برای استرالیا میباشد، البته باید در نظر داشته باشید که قبولی در این آزمون( به تنهایی) به معنای به دست آوردن اجازه کار پزشکی در استرالیا نمیباشد.(آزمون MCQ استرالیا)

پزشکان خارجی برای به دست آوردن اجازه کار در استرالیا، ابتدا باید در نظام پزشکی استرالیا عضو شده باشند. این سازمان همان AMC میباشد که مخفف Australian Medical Council است. سازمان نظام پزشکی استرالیا برای ارزیابی مدارک پزشکان خارجی دو مرحله آزمون (آزمون MCQ استرالیا) طراحی کرده است: مرحله اول، آزمون تئوری و مرحله دوم، یک آزمون پزشکی ( عملی ) میباشد.

هدف برگزاری آزمون های AMC ، بررسی دانش پزشکی و مهارت های کلینیکی ( عملی) پزشکان خارج از کشور برای طی کردن پروسه اخذ مجوز کار پزشکی در استرالیا میباشد.

مرحله اول آزمون AMC

مرحله اول آزمون AMC، به نام MCQ  (آزمون MCQ استرالیا) شناخته میشود؛ MCQ مخفف این عبارت میباشد: Multiple Choice Questions .  آزمون MCQ استرالیا بر دانش پایه ای پزشکی شخص متقاضی تأکید میکند و شامل دانستن پروسه بیماری ها، تشخیص و تحقیق، درمان و مدیریت و تونایی متقاضی برای انتخاب تشخیص صحیح در بین تشخیص های نادرست میباشد. این آزمون یک آزمون سه ساعته و نیمه میباشد که شامل 150 سئوال است. در ضمن این آزمون یک آزمون کاملاً کامپیوتری میباشد. 

مرحله دوم آزمون AMC

مرحله بعدی آزمون (آزمون MCQ استرالیا) ، یعنی آزمون عملی نیز توانایی متقاضی را برای گرفتن پیشینه از بیمار، انجام معاینه فیزیکی، تشخیص بیماری و مدیریت این پروسه و هم چنین توانایی پزشک برای ارتباط با بیمار و خانواده او و هم چنین کادر درمان را بررسی میکند. این مرحله آزمون، در بین 3 تا 4 ساعت برگزار میگردد.

جزئیات آزمون MCQ استرالیا

آزمون MCQ استرالیا ( یا همان مرحله اول آزمون AMC) یک آزمون تئوری اصول و فرمول  پزشکی را در بخش های سلامت و بهداشت بزرگسالان، جراحی بزرگسالان، زنان و زایمان، سلامت کودکان، سلامت روانی و اخلاق جمعی بررسی میکند. برخی سئوال های آزمون MCQ، دانش عمومی پزشک متقاضی را بررسی میکند؛ بقیه سئوال های آزمون نیز دانش عمیق تری را میطلبد و متقاضی باید بتواند تشخیص صحیح را از بین دیگر تشخیص ها، انتخاب کند. برخی سئوالات آزمون MCQ استرالیا نیز شامل عکس های بالینی، الکتروکاردیوگرام، اسکن و ... باشد.

تقسیم بندی سئوالات آزمون MCQ استرالیا به این ترتیب میباشد:

 

گروه های بیماران

سلامت بزرگسالان(

پزشکی)

سلامت بزرگسالان( جراحی)

زنان و زایمان

سلامت کودکان

سلامت روانی

بهداشت جمعی

کل سئوالات

35

25

15

15

15

15

120

 

گفتنی است که آزمون MCQ استرالیا در ایران برگزار نمیشود و در برخی کشورهای اطراف مثل امارات، مالزی، تایلند و ... برگزار میگردد.

مرحله دوم آزمون AMC (آزمون MCQ استرالیا) نیز در دراخل استرالیا برگزار میشود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص (آزمون MCQ استرالیا) و مهاجرت پزشکان به استرالیا، مهاجرت پزشکان به کشورهای اروپایی مثل دانمارک ، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی و کانادا از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره ببرید.

 

 

 

نظرات کاربران
حسین عالیشوندی : تخصص پزشکی در استرالیا یا..؟
0 0
پزشک عمومی هستم44 سن مجرد. 16سال سابقه کار. فعلا شیراز 14 سال قبل آیلتس 6 آوردم ولی ادامه ندادم.. چند سال اخیر آلمانی کار کردم بازهم نمره کامل زبان نشد.. با این شرایط لطفا بفرمایید برای گرفتن تخصص در یکی از رشته های جراحی مثلا ارتوپدی.. برای کدام کشور اقدام کنم.. برای گرفتن انمره قبولی از امتحان تءوری مرحله اولmcqچه مدت مطالعه لازم هست.. چندتا سوال هست و چه نمره ای باید گرفت؟ باتشکر از همکاری شما
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام لطفا روی تلگرام زیر پیام بگذارید تا اطلاعات براتون ارسال بشه. 09210901201
دکتر توکلی : پرسش
4 0
هزینه آزمون MSQ چنده؟
reza : سلام
1 0
چطوری باید توی AMC ثبت نام بکنیم؟
صدف : پرسش
0 0
با سلام ایا برای داروساز هم همین ازمون هست یا فرق داره؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام روزتون بخیر، لطف کنید با شماره های زیر تماس بگیرید. 09210901201-02144124814
دکتر میاندوابی : MCQ
0 0
سلام وقت بخیر رفرنس های امتحان MCQرو از کجا میشه تهیه کرد؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :