دانشگاه کپنهاگ دانمارک

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 5 دی 1400 در ساعت 11 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دانشگاه کپنهاگ دانمارک

شهر کپنهاگ  پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور دانمارک است. از تاریخ 1 ژانویه 2020 ، این شهر 794128 نفر با 632340 نفر در شهرداری کپنهاگ ، 104305 نفر در شهرداری فردریکسبرگ ، 42989 نفر در شهرداری تورنبی و 14494 نفر جمعیت در شهر دراگورجمعیت داشت. همان طور که گفته شد شهر کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک است و امروزه افرادی که به این کشور مهاجرت میکنند زیاد هستند. یکی از راه های مهاجرت به این کشور که مهاجرت تحصیلی هست متقاضیان زیادی دارد دلیل این تقاضاهای زیاد قرار داشتن دانشگاه های برتر در کشور دانمارک و شهر کپنهاگ است .در این مقاله قصد داریم بپردازیم به یکی از این دانشگاه های شهر کپنهاگ که یکی از دانشگاه های برتر در کشور دانمارک است.

 

دانشگاه کپنهاگ

(ویزای تحصیلی دانمارک و معرفی دانشگاه های آن) دانشگاه کپنهاگ یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر کپنهاگ دانمارک است.دانشگاه کپنهاگ که در سال 1479 تاسیس شد. دومین دانشگاه قدیمی در اسکاندیناوی پس از دانشگاه اوپسالا است و به عنوان یکی از دانشگاه های برتر در کشورهای شمال اروپا شناخته شده است. دانشگاه کپنهاگ توسط کریستین اول دانمارک به عنوان یک مؤسسه آموزشی کاتولیک با تمرکز عمدتاً الهیاتی تأسیس شد. در سال 1537 توسط پادشاه کریستین سوم به عنوان بخشی از اصلاحات لوتری دوباره تأسیس شد. تا قرن هجدهم، دانشگاه عمدتاً به آموزش روحانیون می پرداخت. از طریق اصلاحات مختلف در قرن 18 و 19، دانشگاه کپنهاگ به یک دانشگاه مدرن و سکولار تبدیل شد و علوم و علوم انسانی جایگزین الهیات به عنوان موضوعات اصلی مورد مطالعه و تدریس شدند. دانشگاه کپنهاگ از شش دانشکده مختلف تشکیل شده است که تدریس در چهار پردیس مجزای آن انجام می‌شود که همگی در کپنهاگ واقع شده‌اند. این دانشگاه دارای 36 بخش مختلف و 122 مرکز تحقیقاتی جداگانه در کپنهاگ، و همچنین تعدادی موزه و باغ گیاه شناسی در داخل و خارج از پایتخت دانمارک است . دانشگاه کپنهاگ همچنین دارای چندین ایستگاه تحقیقاتی در اطراف دانمارک است و دو ایستگاه دیگر در گرینلند قرار دارد. علاوه بر این، دانشکده بهداشت و علوم پزشکی و بیمارستان‌های دولتی پایتخت و منطقه نیوزیلند دانمارک، بیمارستان دانشگاه کپنهاگ را تشکیل می‌دهند.(دانشگاه های برتر دانمارک) از اکتبر 2020، 39 نفر برنده جایزه نوبل و 1 برنده جایزه تورینگ به عنوان دانشجو، فارغ التحصیل یا استاد به دانشگاه کپنهاگ وابسته بوده اند. فارغ التحصیلان شامل یک رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و حداقل 24 نخست وزیر دانمارک هستند. دانشگاه کپنهاگ کارآفرینی را تقویت می کند و هر هفته بین 5 تا 6 استارت آپ توسط دانشجویان، فارغ التحصیلان یا اعضای هیئت علمی تأسیس می شود.

 

تاریخ دانشگاه

در سال 2003، قانون بازنگری شده دانشگاه دانمارک اساتید، کارکنان و دانشجویان را از فرآیند تصمیم گیری دانشگاه حذف کرد و یک ساختار کنترلی از بالا به پایین ایجاد کرد که به عنوان سلطنت مطلق توصیف شده است، زیرا رهبران در حالی که منحصراً توسط سطوح بالاتر در دانشگاه منصوب می شوند، اختیارات گسترده ای دارند. در سال 2005، مرکز سلامت و جامعه (مرکز Sundhed og Samfund - CSS) در مرکز کپنهاگ افتتاح شد که دانشکده علوم اجتماعی و موسسه بهداشت عمومی را در خود جای داده بود، که تا آن زمان در مکان‌های مختلف در سراسر شهر قرار داشت. در می 2006، دانشگاه برنامه های بیشتری برای ترک بسیاری از ساختمان های قدیمی خود در شهر داخلی کپنهاگ، منطقه ای که بیش از 500 سال محل دانشگاه بوده است، اعلام کرد. هدف از این کار، گردآوری بسیاری از بخش‌ها و دانشکده‌های دانشگاه در سه پردیس بزرگ‌تر به منظور ایجاد یک محیط دانشجویی بزرگ‌تر، متمرکزتر و مدرن با امکانات آموزشی بهتر و همچنین صرفه‌جویی در هزینه اجاره و نگهداری ساختمان‌های قدیمی بوده است. . تمرکز امکانات در پردیس‌های بزرگ‌تر نیز امکان همکاری بین رشته‌ای را فراهم می‌کند. برای مثال، دپارتمان‌های علوم سیاسی و جامعه‌شناسی اکنون در همان امکانات در CSS قرار دارند و می‌توانند به راحتی منابع را جمع آوری کنند. در ژانویه 2007، دانشگاه کپنهاگ با دانشگاه سلطنتی دامپزشکی و کشاورزی و دانشگاه علوم دارویی دانمارک ادغام شد. این دو دانشگاه به دانشکده های زیر نظر دانشگاه کپنهاگ تبدیل شدند و به دانشکده علوم زیستی و دانشکده علوم دارویی تغییر نام دادند. در ژانویه 2012، دانشکده علوم دارویی و یک سوم دانشکده علوم زیستی با دانشکده علوم بهداشتی ادغام شدند و دانشکده علوم بهداشتی و پزشکی را تشکیل دادند - و دو سوم دیگر از دانشکده علوم زیستی در دانشکده علوم زیستی ادغام شدند.

 

سازمان و اداره

دانشگاه توسط هیئتی متشکل از 11 عضو اداره می شود: 6 عضو خارج از دانشگاه اکثریت هیئت مدیره را تشکیل می دهند، 2 عضو توسط هیات علمی، 1 عضو توسط کارکنان اداری و 2 عضو توسط هیات مدیره منصوب می شوند. رئیس دانشگاه توسط هیئت مدیره دانشگاه منصوب می شوند. رئیس به نوبه خود مدیران بخش های مختلف اداره مرکزی و روسای دانشکده های مختلف را منصوب می کند. روسای 50 بخش را منصوب می کنند. سنای دانشکده وجود ندارد و هیأت علمی در انتصاب رئیس، یا روسای گروه دخالتی ندارند. از این رو، دانشگاه هیچ اداره هیئت علمی ندارد، اگرچه هیئت‌های علمی منتخب در سطح دانشکده وجود دارند که به روسای دانشگاه مشاوره می‌دهند.

این دانشگاه در شش دانشکده و حدود 100 بخش و مرکز تحقیقاتی سازماندهی شده است. این دانشگاه حدود 5600 کارمند علمی و 4400 کارمند فنی و اداری دارد. شش دانشکده عبارتند از:

• دانشکده بهداشت و علوم پزشکی
• دانشکده علوم انسانی
• دانشکده حقوق
• دانشکده علوم
• دانشکده علوم اجتماعی
• دانشکده الهیات

تعداد کل دانشجویان ثبت نام شده حدود 40000 نفر شامل حدود 23000 دانشجو در مقطع کارشناسی و 17000 دانشجوی کارشناسی ارشد می باشد. این دانشگاه دارای یک برنامه استعدادیابی فارغ التحصیل بین المللی است که برای دکترای بین المللی، دانشجویان و یک سیستم حمل و نقل دوره تصدی کمک هزینه می دهد. حدود پنجاه برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود و حدود 150 قرارداد تبادل با سایر مؤسسات و 800 قرارداد اراسموس ترتیب داده است. هر ساله حدود 1700 دانشجوی مبادله ای ورودی، 2000 دانشجوی مبادله ای خروجی و 4000 دانشجوی بین المللی جویای مدرک وجود دارد. سالانه حدود 3000 دانشجوی دکترا در آنجا تحصیل می کنند.

 

مسکن دانشجویان

اکثر دانشجویان دانشگاه در خوابگاه های خصوصی و یا آپارتمان ها در کپنهاگ زندگی میکنند. پنج خوابگاه در آنجا وجود دارد که بخشی از آنها توسط دانشگاه اداره میشود. این خوابگاه ها معمولا به عنوان خوابگاه های قدیمی شناخته میشوند. دانشگاه کپنهاگ همچنین آپارتمان های پژوهشی بنیاد کارلسبرگ را به مدت 6 ماه تا 3 سال برای بازدید از کارکنان پژوهشی و پژوهشی دانشگاهی که به پروژه های تحقیقاتی که توسط بنیاد کارلسبرگ تامین می شود، ارائه می دهد. بنیاد مسکن کپنهاگ یک نهاد تجاری جداگانه از دانشگاه کپنهاگ است که توسط رئیس اریک بیسگارد مدسن و هیئت مدیره اداره میشود. بنیاد مسکن کپنهاگ مسکن کوتاه مدت را منحصرا برای دانشجویان بین المللی دانشگاه و کارکنان دانشگاه و پژوهشگران مهمان فراهم میکند. دفتر مرکزی آنها در پردیس جنوبی دانشگاه مستقر است.

 

شهرت جهانی

رتبه بندی CWTS Leiden در سال 2021، دانشگاه کپنهاگ را به عنوان بهترین دانشگاه دانمارک و بهترین در قاره اروپا، 4 در اروپا (پس از آکسفورد، UCL و کمبریج) و 27 در جهان رتبه بندی می کند. رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان در سال 2020 که توسط دانشگاه شانگهای جیائو تونگ منتشر شد، دانشگاه کپنهاگ را به عنوان بهترین دانشگاه دانمارک و اسکاندیناوی، رتبه هفتم در اروپا و 33 در جهان رتبه بندی کرد. در رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز برای سال 2021، دانشگاه کپنهاگ در رتبه اول دانمارک و رتبه 84 در جهان قرار دارد. در فهرست رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2021، دانشگاه کپنهاگ در رتبه 76 جهان قرار دارد. در فهرست رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهانی در گزارش ۲۰۲۱ US News & World Report، دانشگاه کپنهاگ در رتبه اول دانمارک و ۳۴ در جهان قرار دارد. جایگاه بین المللی دانشگاه کپنهاگ اخیراً به دلیل فقدان حاکمیت هیئت علمی از زمان تغییر سیستم دانشگاهی دانمارک در اوایل دهه 2000 مورد تردید قرار گرفته است.

 

قرارداد همکاری دانشگاه کپنهاگ با سایر دانشگاه ها

دانشگاه کپنهاگ با دانشگاه های سراسر جهان همکاری میکند. در ژانویه سال 2006 دانشگاه کپنهاگ با مشارکت 10 دانشگاه برتر همراه با دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه پکن، دانشگاه کالیفرنیا برکلی، دانشگاه کمبریج، آکسفورد، توکیو و ییل و.. در این مشارکت به عنوان اتحاد بین المللی دانشگاه های تحقیقاتی نامیده شد. همچنین دپارتمان مطالعات اسکاندیناوی و زبان شناسی دانشگاه کپنهاگ در سال 2009 قرار داد همکاری با دانشکده سلطنتی کتابداری و علم اطلاعات دانمارک را امضاء کرد.

 

آیا ورود به دانشگاه کپنهاگ سخت است؟
نرخ پذیرش دانشگاه کپنهاگ معمولا بین 40 تا 50 درصد است که آن را به یکی از چالش برانگیزترین دانشگاه ها از نظر تضمین پذیرش تبدیل می کند. حتی با وجود پذیرش حدود 37500 دانشجو در هر سال، UCPH در پذیرش دانشجویان از سراسر جهان کاملاً گزینشی عمل می کند.

آیا زندگی در کپنهاگ گران است؟
علیرغم اینکه قیمت ها در مقایسه با سایر شهرهای اسکاندیناوی کمی پایین تر است، پایتخت دانمارک همچنان در لیست گران ترین شهرهای اروپا قرار دارد.

چگونه وارد دانشگاه کپنهاگ شویم؟
• ارسال درخواست
• گذراندن امتحان صلاحیت.
• تمام شرایط پذیرش برای مدرک را بگذرانید.
• نیاز زبان را برآورده کنید.
• قبولی در آزمون سهمیه 2
لطفا توجه داشته باشید که در صورت داشتن کلیه شرایط پذیرش برای برنامه مدرک، به آزمون سهمیه 2 دعوت خواهید شد.

همان طور که در این نوشته خواندید دانشگاه کپنهاگ دانشگاهی با شهرت بالاست و همچنین متقاضیان زیادی نیز دارد که دانشجویانی که قصد دارند اقدام کنند برای این دانشگاه باید بسیار دقیق عمل کنند زیرا تعداد متقاضیان بالا است. (دلایل مهاجرت به دانمارک) در صورت نیاز به آگاهی درباره ی سایر موضوعات میتوانید به مقالات وبسایت ما مراجعه کنید . همچنین در صورت نیاز به مشاوره بیشتر و دقیق تر و اقدام برای مهاجرت تحصیلی میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد در ارتباط باشید .

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
پرستاردر کانادا و آمریکا (LPN)

پرستاردر کانادا و آمریکا (LPN)

پرستار LPN  در کانادا  و آمریکا (Licensed Practical Nurse   )  در کشور کان ...
سطح بندی پرستاران در کانادا

سطح بندی پرستاران در کانادا

سطح بندی پرستاران در کانادا بسیاری از پرستاران قصد مهاجرت به کانادا را دارند که از میان مهاجرت کاری ...
دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا  اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در خارج از کشور امروزه بیش از همیشه مورد استقبال قر ...
دانشگاه پلی تکنیک مونترال

دانشگاه پلی تکنیک مونترال

دانشگاه پلی تکنیک مونترال مونترال بزرگ‌ترین و پر‌جمعیت‌ترین شهر در ایالت کبک است. ای ...
دانشگاه مک مستر کانادا

دانشگاه مک مستر کانادا

دانشگاه مک مستر کانادا همه ساله تعداد بسیار زیادی از افراد در سراسر دنیا رویای مهاجرت به کشور کاناد ...
دانشگاه کلگری کانادا

دانشگاه کلگری کانادا

دانشگاه کلگری کانادا کانادا کشوری است در شمال قاره ی آمریکا که از نظر مساحتی دومین کشور دنیا محسوب ...
دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ دانمارک شهر کپنهاگ  پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور دانمارک است. از تاریخ 1 ژانو ...
درباره ی شهر بروکسل

درباره ی شهر بروکسل

بروکسل بروکسل پایتخت بلژیک است و از 19 کمون یا شهرداری تشکیل شده است که هر کدام دارای میزان زیادی ا ...
دانشگاه لوند سوئد

دانشگاه لوند سوئد

دانشگاه لوند سوئد دانشگاه لوند کشور سوئد یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در سوئد و یکی از قدیمی ترین دانش ...
دانشگاه سوربن پاریس

دانشگاه سوربن پاریس

دانشگاه سوربن پاریس شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه و مرکز این کشور است.پاریس یکی از شهر های بزرگ و پی ...
دانشگاه پاریس فرانسه

دانشگاه پاریس فرانسه

دانشگاه پاریس فرانسه همان طور که میدانید شهر پاریس پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور فرانسه است. این ش ...
دریافت مجوز کار در نروژ در رشته های پزشکی

دریافت مجوز کار در نروژ در رشته های پزشکی

نحوه دریافت مجوز کار در نروژ برای رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و پرستاری بسیاری از افرادی ...
معرفی دانشگاه صنعتی مونیخ

معرفی دانشگاه صنعتی مونیخ

معرفی دانشگاه صنعتی مونیخ تحصیل در دانشگاه های آلمان و دریافت ویزای تحصیلی آلمان همواره یکی از راه ...
مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد سوئد از کشورهای مهاجرپذیر میباشد (دلایل مهاجرت به سوئد)که سالانه افراد بسیاری از طری ...
درباره فرانسه و مهاجرت به این کشور

درباره فرانسه و مهاجرت به این کشور

درباره فرانسه و مهاجرت به این کشور فرانسه یک کشور مدرن اروپایی و جمهوری است و یکی از شش اقتصاد برتر ...
درباره سوئیس و مهاجرت به این کشور

درباره سوئیس و مهاجرت به این کشور

درباره سوئیس و مهاجرت به این کشور سوئیس یک کشور کوهستانی کوچک است که در اروپای مرکزی واقع شده است. ...
تحصیل در دانشگاه های برتر بلژیک

تحصیل در دانشگاه های برتر بلژیک

تحصیل در دانشگاه های برتر بلژیک تحصیل در بلژیک با گرفتن پذیرش از دانشگاه های بلژیک و اخذ ویزای تحصی ...
معرفی اسپانیا و مهاجرت به این کشور

معرفی اسپانیا و مهاجرت به این کشور

معرفی اسپانیا و مهاجرت به این کشور اسپانیا ، کشوری واقع در جنوب غربی اروپاست و این کشور حدود 85 درص ...
درباره ترکیه و مهاجرت به این کشور

درباره ترکیه و مهاجرت به این کشور

درباره ترکیه و مهاجرت به این کشور ترکیه یک شبه جزیره بزرگ است که پل های قاره های اروپا و آسیا را تش ...
درباره ایسلند و مهاجرت به این کشور

درباره ایسلند و مهاجرت به این کشور

درباره ایسلند و مهاجرت به این کشور ایسلند کجاست؟ایسلند ، یک کشور اروپایی است که در میانه راه بین آم ...
درباره آلمان و مهاجرت به این کشور

درباره آلمان و مهاجرت به این کشور

درباره آلمان و مهاجرت به این کشور آلمان در مرکز اروپا واقع شده و با 9 کشور دانمارک ، لهستان ، جمهور ...