دانشگاه کلگری کانادا

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 19 دی 1400 در ساعت 12 : 45 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دانشگاه کلگری کانادا

کانادا کشوری است در شمال قاره ی آمریکا که از نظر مساحتی دومین کشور دنیا محسوب میشود .هرساله تعداد زیادی از افراد به کشور کانادا مهاجرت میکنند که از راه های مختلف از جمله ویزای تحصیلی، ویزای کاری، سرمایه گذاری و.. اقدام میکنند . هزینه ی تحصیل در کشور کانادا در مقایسه یا انگلستان و آمریکا و استرالیا نسبتا پایین تر است. تعداد زیادی از دانش اموزان و دانشجویان با هدف تحصیل در کشور کانادا با دریافت ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی کشور کانادا به این کشور مهاجرت میکنند و به ادامه تحصیل میپردازند. از آنجایی که کشور کانادا کیفیت سیستم آموزشی بسیار بالایی دارد دانشگاه های این کشور جزء برترین دانشگاه ها هستند . از دانشگاه های برتر کشور کانادا میشود به دانشگاه مونترال، تورنتو ، البرتا، کلگری ، اتاوا و منترال و .. اشاره کرد.در این مقاله قصد داریم به یکی از همین دانشگاه های برتر در کانادا بپردازیم و درباره ی آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار بدهیم .

 

دانشگاه کلگری کانادا

دانشگاه کلگری یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در کلگری البرتا در کانادا واقع شده است. دانشگاه کلگری در سال 1944 شروع به کار کرد. این دانشگاه از 14 دانشکده و بیش از 85 موسسه و مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است. پردیس اصلی این دانشگاه در ربع شمال غربی شهر در نزدیکی رودخانه بو و یک پردیس جنوبی کوچکتر در مرکز شهر واقع شده است.پردیس اصلی اکثر امکانات تحقیقاتی را در خود جای داده است و با آژانس های تحقیقاتی و نظارتی استانی و فدرال همکاری میکند. محوطه اصلی دانشگاه تقریبا 200 هکتار است. این دانشگاه دارای درآمد تحقیقاتی حمایت شده 380.4 میلیون دلار است با درآمد کل بیش از 1.2 میلیارد دلار. دانشگاه کلگری بیش از 170.000 فارغ التحصیل ایجاد کرده است که در 152 کشور زندگی میکنند.

 

تاریخ دانشگاه کلگری

مرکز مک دوگال در سال 1907 برای استفاده توسط مدرسه عادی کلگری ساخته شد.این مدرسه در سال 1945 به شعبه دانشگاه آلبرتای کلگری ادغام شد. دانشگاه کلگری در سال 1966 تاسیس شد اما ریشه های آن به بسش از نیم قرن قبل از تاسیس مدرسه عادی در کلگری در سال 1905 برمیگردد. در سال 1958 دانشگاه آلبرتا نام پردیس شعبه خود را به دانشگاه آلبرتا در کلگری تغییر داد و از طرح هایی برای تاسیسات دائمی جدید در زمین اجاره ای رونمایی کردوپردیس جدید اولین تاسیسات دائمی خود را در اکتبر 1960 افتتاح کردف ساختما هنر و اموزش و ساختمان علوم مهندسی. در اواخر دهه 1960 پردیس دانشگاه کلگری با ساختمان های جدید برای مهندسی ئ علوم افتتاح تئاتر دانشگاه جدید در سالن کلگری در سال 1971 راه اندازی برنامه در معماری به طور چشمگیری گسترش پیدا کرد.دانشگاه کلگری نقش اصلی را در تهسیل ومیزبانی اولین بازی های المپیک زمستانی کانادا،بازی های المپیک زمستانی پانزدهم در سال 1988 ایفا کرد.

 

مدیریت دانشگاه

مدیریت دانشگاه کلگری از طریق هیئت حاکمه و مجلس سنا اداره میشود.نقش هیئت حکام و مجلس سنا تحت قانون آموزش پس از ثانویه قانون استانی مجلس قانون گذاری آلبرتا اداره میشود.هیئت رئیسه مسئولیت اداره مدیریت و کنترل دانشگاه و اموال و درامد ها و سایر امور را به عهده دارد. سنای دانشگاه به عنوان یک نهاد ارتباطی بین دانشگاه و جامعه گسترده تر عمل میکند.سنای این دانشگاه از 62 عضو انجمن فارغ التحصیلان، هیات علمی، بدنه دانشجویی و عموم مردم تشکیل شده است.علاوه بر اعضای دانشگاههی سنا شامل 9 نفر از عموم مردم است که توسط وزیرآموزش پیشرفته البرتا انتخاب میشوند.سنای دانشگاه نیز در رابطه به وظایف خود مرجعی است که مجوز صدور مدارک افتخاری را صادر میکند. ریاست سنای دانشگاه بر عهده رئیس دانشگاه است. رئیس دانشگاه علاوه بر ریاست مجلس سنا، ریاست کلیه مراسم اعطای مدرک را نیز بر عهده دارد و به عنوان سفیر دانشگاه عمل می کند.این دانشگاه 250 برنامه در زمینه آموزش پس از متوسطه ارائه میدهد که مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا اعطا میکند به دانشجویان.دانشگاه کلگری طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را توسعه داده است.این دانشگاه از طریق قانون آموزش پس از دوره متوسطه آلبرتا معتبر است و یه عنوان یک دانشگاه چامع علمی و پژوهشی در نظرگرفته شده است.

 

کتابخانه ها و منابع فرهنگی

مرکز هنر و خلاقیت بنف از سال 1966 با دانشگاه کلگری مرتبط است.کتابخانه ها و منابع فرهنگی: شامل هشت کتابخانه، دو گالری هنری، آرشیو و مجموعه های ویژه، دفتر حق چاپ، مرکز داده های تحقیقاتی ئ انتشارات دانشگاه کلگری است.کتابخانه مک کیمی اولین کتابخانه ای بود که در سال 1966 در دانشگاه کلگری افتتاح شد از آن زمان به بعد پنج شعبه کتابخانه مختلف افتتاح شده است تا دانش آموزان با انتخاب ادبی بیشتیپری در بسیاری از موضوعات کتاب انتخاب کنند.علاوه بر این موضوع دانشگاه کلگری اولین سیستم کتابخانه ای را در آمریکای شمالی دارد که دارای کتابخانه بازی های ویدیویی است.بیش از 3.7 میلیون جلد چاپی همراه با دسترسی آنلاین به بیش از 300.000 مجله الکترونیکی تمام متن و بیش از 800 پایگاه داده الکترونیکی در دانشگاه کلگری موجود است.

 

پردیس های دانشگاه کلگری

پردیس اصلی دانشگاه با ترکیبی از ساختمان های بروتالیست و پست مدرن در سراسر محوطه دانشگاه تعریف میشود که بیشتر انها بین سال های 1960 و 1980 ساخته شده اند.پردیس اصلی دانشگاه کلگری کانادا به سیستم قطار سبک کلگری در ایستگاه دانشگاه متصل است.یک پارک بزرگ در مرکز پردیس اصلی ساخته شده است و چندین مجسمه سفارشی ویژه را در خود جای داده است.

 

پردیس غرب

بیمارستان کودکان البرتا یک بیمارستان است که وابسته به دانشگاه است که در پردیس غربی واقع شده است.در سال 1995 استان البرتا زمین بزرگی را در غرب پردیس اصلی به دانشگاه کلگری داد با این درک که در آینده برای پیشبرد ارزش ها و اولویت های دانشگاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.این پردیس دانشگاه در مجاورت پردیس اصلی دانشگاه قرار دارد و محل بیمارستان کودکان البرتا و مرکز رشد کودکان است. با افزایش بودجه سالانه دانشگاه برنامه توسعه ای را برای استفاده بهتر از فضای باقی مانده آغاز کرده است.این منطقه که منطقه دانشگاهی نامیده میشود ترکیبی از توسعه مسکونی و تجاری است.

 

پردیس علوم و بهداشت

شورای حکام دانشگاه کلگری در اواخر دهه 1960 یک دانشکده پزشکی راه اندازی کرد.با اولینساختمان ملموس که محل این تلاش بود ساختمان علوم بهداشت بود که در سال 1972 افتتاح شد.یاختمان علوم بهداشت سایتی را با مرکز پزشکی فوتلز به اشتراک گذاشت.موسسه بیماری های مزمن اسنایدر نیز در آنجا مستقر است و پس از وقفه ای چند ساله و با توجه به همه گیری ویروس کرونا در نوامبر 2020 آزمایشگاه ایمنی زیستی سطح 3 خود را بازگشایی کرد.

 

پردیس مرکزی

در 13 سپتامبر 2010 دانشگاه کلگری پردیس جدید خود را در مرکز شهر افتتاح کرد. این ساختمان دارای کلاس هایی از جمله آموزش مداوم، انرژی و محیط زیست، و همچنین کلاس های ارائه شده توسط دانشکده بازرگانی هاسکاین و مدرسه سیاست عمومی. همچنین دارای دفاتر اداری برای بخش توسعه و مشارکت فارغ التحصیلان و دفتر اصلی انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه کلگری است. با این حال، از ابتدای سال 2020، اکثر این پرسنل به پردیس اصلی منتقل شدند.همچنین شامل یک مرکز کنفرانس است و در یک مقطعی شامل یک شعبه از کتابخانه دانشگاه نیز بود اما این کتابخانه در سال 2016 از کار افتاد و به فضای مطالعه دانشجویی اضافی تبدیل شد.

 

امکانات دانشگاه کلگری

این دانشگاه محل برگزاری سالن رقص نیز هست با یک مکان کنسرت با ظرفیت 1000 نفر اتاق رقص. همچنین برای کنفرانس ها ، شام ها و منماظره های سیاسی ، استفاده میشود. این دانشگاه همچنین دارای مرکز رزسا یک سالن تئاتر و کنسرت در ضلع جنوب غربی پردیس است.مرکز رزسا دارای یک ارگ باخ است که توسط یورگن و هندریک آرند ساخته شده است.مرکز رزسا میزبان گروه های بادی،گروه های کر و سایر هنرهای زیبا است.پردیس دانشگاه کلگری همچنین استادیوم مک هامون را پوشش میدهد که میزبان تیم فوتبال دینوس و کلگری استمپدرز است. بسیاری از امکانات ورزشی دیگر نیز در دانشگاه کلگری قرار دارند. از جمله :
مرکز آبی دانشگاه کلگری: شامل یک استخر شنا به اندازه المپیک با یک مخزن غواصی در انتهای عمیق است که دارای دو واحد جرقه زن برای یک دستگاه حباب است که برای غواصان روی تخته پرشی و سکوی غواصی، قایق‌رانان و شناهای شبیه‌سازی شده اقیانوس به طور کلی استفاده می‌شود.

سنت های پردیس دانشگاه کلگری

سنت روز شورت برمودا یک سنت سالانه پایان ترم برای دانشگاه کلگری است که معمولا در پایان ترم زمستانی هر ماه آوریل جشن گرفته میشود.همان طور که از اسم ان پیداست دانشجویان به طور سنتی شورت برمودا می پوشند.با این حال ترندهای اخیر این روزاها به جای شلوار کوتاه رسمی شاهد ظهور لباس های نئون روشن و گلدار بوده است.این رویداد به دلیل تبدیل پردیس دانشگاه فقط برای یک روز به جشنواره غول پیکر مصرف الکل و کنسرت های پارتی روزانه مشهور است.

 

بورسیه ها جوایز دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری کانادا بورسیه ها و جوایز زیادی را به دانشجویان ارائه میدهد. بورسیه تحصیلی قابل توجه در سطح دبیرستان، بورسیه الکساندر رادرفورد است که توسط دولت آلبرتا در سال 1980 معرفی شد. بورس تحصیلی الکساندر رادرفورد برای شناسایی و پاداش پیشرفت تحصیلی استثنایی در سطح دبیرستان و تشویق دانش آموزان به ادامه تحصیل است. برای در نظر گرفتن این بورسیه ها، دانشجویان باید یک شهروند یا مقیم دائم کانادا باشند که قصد دارند در یک برنامه تمام وقت پس از متوسطه حداقل یک ترم ثبت نام کنند یا در آن ثبت نام کنند. دفتر صدراعظم و سنا بورسیه های تحصیلی، جوایز و کمک هزینه های تحصیلی بسیاری را به دانشجویان دانشگاه کلگری ارائه می دهد که دستاوردهای علمی برجسته و خدمات استثنایی را به جامعه داخلی و خارجی نشان می دهند.
در سال 2011، دانشگاه کلگری به برنامه بورس تحصیلی Schulich Leader پیوست. از طریق این ابتکار، دانشگاه هر سال یک بورسیه 80000 دلاری به دانشجویی که وارد دانشکده مهندسی شولیچ می شود و یک بورسیه 60000 دلاری به دانشجویی که وارد برنامه علوم، فناوری یا ریاضیات در دانشگاه کلگری می شود اعطا می کند. دانشجویانی که در برنامه لیسانس علوم بهداشتی ثبت نام کرده اند، واجد شرایط بورسیه تحصیلی مداوم مرکز O'Brien هستند، که از دانشجویان تمام وقت اختصاص داده شده به مشارکت فوق برنامه و جامعه علاوه بر دانشگاهیان خود، پشتیبانی می کند.
دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی معتبر ملکه الیزابت دوم هستند. جوایز در سه، دو سوم یا افزایش کامل در دسترس هستند و ارزش آنها 10800 دلار در مقطع کارشناسی ارشد و 15000 دلار در مقطع دکترا است. این جوایز با بودجه استانی هستند و برای دانشجویان فارغ التحصیل در برخی دیگر از موسسات تحصیلات تکمیلی آلبرتا در دسترس هستند. این دانشگاه همچنین جوایز دانشجویی را برای برتری علمی و رهبری ارائه می دهد. دو بزرگ‌ترین جایزه‌ای که یک دانش‌آموز می‌تواند دریافت کند، جایزه رئیس‌جمهور برای تعالی در رهبری دانشجویی و جایزه فارغ‌التحصیلان آینده Arch است.

هزینه درخواست برای دانشگاه کلگری چقدر است؟
متقاضیانی که درخواست پذیرش در دانشگاه را ارسال می کنند، ملزم به پرداخت هزینه درخواست غیرقابل استرداد 125.00 دلار (145.00 دلار برای متقاضیانی که مدارک بین المللی را ارائه می دهند) تا پایان مهلت درخواست هستند.

آیا کلگری مکان خوبی برای زندگی است؟
کلگری یکی از ثروتمندترین، تمیزترین و قابل زندگی ترین شهرهای کانادا است. ساکنان کلگری مانند ادمونتونی ها از هزینه های زندگی کمتر، بازار کار خوب و مالیات کم برخوردار هستند. ... اهالی کلگاری همچنین دارای کمترین نرخ مالیات بر درآمد شخصی استانی در کانادا با تنها 10 درصد هستند.

دانشجویان دانشگاه کلگری کجا زندگی می کنند؟
بسیاری از گروه های دانشجویی به طور خستگی ناپذیری برای ترویج جامعه ای در میان صدها دانشجوی فارغ التحصیل که در سالن کروسنست زندگی می کنند، کار می کنند. Crowsnest Hall و Family Housing فرصت‌های فراوانی را برای ملاقات با مردم و استقبال در کلگری ارائه می‌دهند، به خصوص اگر تازه وارد شهر شده‌اید.

چند دانشجوی بین المللی در کلگری هستند؟
دانشگاه کلگری پذیرای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است. با بیش از 245 مدرسه که به بیش از 125000 دانش آموز خدمات ارائه می دهند، طیف گسترده ای از دوره های آموزشی و خدمات تخصصی، از جمله برنامه نویسی ESL را برای همه سطوح ارائه می دهد.

در انتهای مطلب کانادا کشور سطح بالایی است و دانشگاه های این کشور جزء بهترین دانشگاه های جهان هستند و هرساله مهاجران زیادی نیز دارد البته باید اشاره کرد که افراد از راه های مختلف از جمله ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کاری، سرمایه گذاری و ... به این کشور مهاجرت میکنند . امروزه مبحث ویزای تحصیلی بیشتر مورد بحث است که ما در این مطلب به یکی از دانشگاه های خوب این کشور اشاره کردیم و اطلاعاتی را در اختیار شما گذاشتیم . در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد در ارتباط باشید و اطلاعات کامل در خصوص این موضوع دریافت کنید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
پرستاردر کانادا و آمریکا (LPN)

پرستاردر کانادا و آمریکا (LPN)

پرستار LPN  در کانادا  و آمریکا (Licensed Practical Nurse   )  در کشور کان ...
سطح بندی پرستاران در کانادا

سطح بندی پرستاران در کانادا

سطح بندی پرستاران در کانادا بسیاری از پرستاران قصد مهاجرت به کانادا را دارند که از میان مهاجرت کاری ...
دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا  اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در خارج از کشور امروزه بیش از همیشه مورد استقبال قر ...
دانشگاه پلی تکنیک مونترال

دانشگاه پلی تکنیک مونترال

دانشگاه پلی تکنیک مونترال مونترال بزرگ‌ترین و پر‌جمعیت‌ترین شهر در ایالت کبک است. ای ...
دانشگاه مک مستر کانادا

دانشگاه مک مستر کانادا

دانشگاه مک مستر کانادا همه ساله تعداد بسیار زیادی از افراد در سراسر دنیا رویای مهاجرت به کشور کاناد ...
دانشگاه کلگری کانادا

دانشگاه کلگری کانادا

دانشگاه کلگری کانادا کانادا کشوری است در شمال قاره ی آمریکا که از نظر مساحتی دومین کشور دنیا محسوب ...
دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ دانمارک شهر کپنهاگ  پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور دانمارک است. از تاریخ 1 ژانو ...
درباره ی شهر بروکسل

درباره ی شهر بروکسل

بروکسل بروکسل پایتخت بلژیک است و از 19 کمون یا شهرداری تشکیل شده است که هر کدام دارای میزان زیادی ا ...
دانشگاه لوند سوئد

دانشگاه لوند سوئد

دانشگاه لوند سوئد دانشگاه لوند کشور سوئد یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در سوئد و یکی از قدیمی ترین دانش ...
دانشگاه سوربن پاریس

دانشگاه سوربن پاریس

دانشگاه سوربن پاریس شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه و مرکز این کشور است.پاریس یکی از شهر های بزرگ و پی ...
دانشگاه پاریس فرانسه

دانشگاه پاریس فرانسه

دانشگاه پاریس فرانسه همان طور که میدانید شهر پاریس پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور فرانسه است. این ش ...
دریافت مجوز کار در نروژ در رشته های پزشکی

دریافت مجوز کار در نروژ در رشته های پزشکی

نحوه دریافت مجوز کار در نروژ برای رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و پرستاری بسیاری از افرادی ...
معرفی دانشگاه صنعتی مونیخ

معرفی دانشگاه صنعتی مونیخ

معرفی دانشگاه صنعتی مونیخ تحصیل در دانشگاه های آلمان و دریافت ویزای تحصیلی آلمان همواره یکی از راه ...
مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد سوئد از کشورهای مهاجرپذیر میباشد (دلایل مهاجرت به سوئد)که سالانه افراد بسیاری از طری ...
درباره فرانسه و مهاجرت به این کشور

درباره فرانسه و مهاجرت به این کشور

درباره فرانسه و مهاجرت به این کشور فرانسه یک کشور مدرن اروپایی و جمهوری است و یکی از شش اقتصاد برتر ...
درباره سوئیس و مهاجرت به این کشور

درباره سوئیس و مهاجرت به این کشور

درباره سوئیس و مهاجرت به این کشور سوئیس یک کشور کوهستانی کوچک است که در اروپای مرکزی واقع شده است. ...
تحصیل در دانشگاه های برتر بلژیک

تحصیل در دانشگاه های برتر بلژیک

تحصیل در دانشگاه های برتر بلژیک تحصیل در بلژیک با گرفتن پذیرش از دانشگاه های بلژیک و اخذ ویزای تحصی ...
معرفی اسپانیا و مهاجرت به این کشور

معرفی اسپانیا و مهاجرت به این کشور

معرفی اسپانیا و مهاجرت به این کشور اسپانیا ، کشوری واقع در جنوب غربی اروپاست و این کشور حدود 85 درص ...
درباره ترکیه و مهاجرت به این کشور

درباره ترکیه و مهاجرت به این کشور

درباره ترکیه و مهاجرت به این کشور ترکیه یک شبه جزیره بزرگ است که پل های قاره های اروپا و آسیا را تش ...
درباره ایسلند و مهاجرت به این کشور

درباره ایسلند و مهاجرت به این کشور

درباره ایسلند و مهاجرت به این کشور ایسلند کجاست؟ایسلند ، یک کشور اروپایی است که در میانه راه بین آم ...
درباره آلمان و مهاجرت به این کشور

درباره آلمان و مهاجرت به این کشور

درباره آلمان و مهاجرت به این کشور آلمان در مرکز اروپا واقع شده و با 9 کشور دانمارک ، لهستان ، جمهور ...