ثبت نام در سامانه ECFMG

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 30 بهمن 1397 در ساعت 12 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ثبت نام در سامانه ECFMG

 

در این نوشتار قصد داریم در مورد چگونگی ثبت نام در سامانه ECFMG  توضیحاتی را ارائه نماییم. در ابتدا باید گفته شود که سامانه ECFMG  چیست؟  ECFMG   اختصار عبارت

Educational Commission for Foreign Medical Graduates میباشد. این نهاد آمریکایی وظیفه تایید مدارک پزشکان را از دانشگاه ها ی محل تحصیل و همچنین تایید مدرک مجوز طبابت را از سازمانهای مربوطه به عهده دارد.

ثبت نام در ECFMG

 

این سازمان یک سازمان غیر انتفاعی هست که در سال 1956 میلادی تاسیس شد. و تا کنون خدمات این سازمان بسیار افزایش یافته است. عمده خدماتی که این سازمان ارائه میکند میتوان گفت که تاییدات مدارک پزشکان و انجام امتحانات لازم برای ورود به کار پزشکی پزشکان در آمریکا میباشد . که البته در سالهای اخیر ارتباطاتی نیز در زمینه گسترش دانش پزشکی انجام میدهد.

بخشی از این سازمان که وظیفه تایید مدارک پزشکان را به عهده دارد به نام Electronic Portfolio of International Credentials (EPIC) میباشد.

بخش EPIC این سازمان استعلام و تایید مدارک پزشکان را به صورت آنلاین و یا مکاتبه ای از طریق نامه های پستی انجام میدهد. این بخش با تمامی دانشگاه های پزشکی سراسر دنیا در ارتباط میباشد و همچنین با سازمانهایی که مجوز طبابت را صادر میکنند در ارتباط هستند.

طریقه ثبت نام در سامانه ECFMG   به صورت آنلاین میباشد. برای ثبت نام اطلاعات پاسپورتی شخص متقاضی مورد نیاز هست. و در ضمن برای ثبت نام نیاز به پرداخت هزینه های آنلاین میباشد. طریقه پرداخت این هزینه با کارتهای اعتباری میباشد و دقت بفرمایید که برای پرداخت هزینه این ثبت نام برای آمریکا به دلایل تحریم های مالی  باید دقت لازم به عمل آید تا مشکلی در پرداخت ایجاد نشود.

هزینه ثبت نام در سایت در تاریخ نگارش این نوشتار که فوریه 2018 میباشد 125 دلار هست البته این میزان هزینه ممکن است تغییر نماید.

دقت فرمایید که ثبت نام در سامانه ECFMG   مانند ایجاد یک ایمیل جدید نیست که اگر اشتباهی رخ داد دوباره بخواهیم پروفایل دیگری ایجاد نماییم و معمولا در صورت اشتباه هزینه هایی که انجام شده است عودت داده نمی شود.

بعد از ثبت نام در سامانه ECFMG   و بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز و پرداخت هزینه آنلاین تا سه روز کاری فرمی به نام فرم EIF  برای متقاضیان صادر میشود. بعد از صدور فرم EIF   شخص متقاضی میبایستی توسط سازمان NOTARY   تایید هویت میگردد. تایید هویت نیز به صورت آنلاین انجام پذیر میباشد.

در هنگام صدور فرم EIF   متقاضی میبایستی پاسپورتی که اعتبار داشته باشد را ارائه نماید.

بعد از تایید هویت متقاضی که توسط برنامه آنلاین انجام میشود. شخص متقاضی هر کدام از مدارک تحصیلی و یا مجوز کاری خود را که قصد دارد تایید آن را دریافت نماید در این سایت آپلود مینماید. آپلود کردن هر کدام از این مدارک در سایت EPIC دارای هزینه میباشد که در تاریخ نگارش این مطلب هزینه آپلود هر کدام از مدارک 80 دلار میباشد که پرداخت هزینه نیز به صورت آنلاین و توسط کارتهای اعتباری میباشد.

برای مشاوره بیشتر در مورد ثبت نام در سامانه EPIC میتوانید با مشاورین موسسه تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی آنان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
کار پرستاران در دانمارک

کار پرستاران در دانمارک

کار پرستاران در دانمارک کشور دانمارک کشوری اروپایی است که در رتبه ی کوچکترین کشور حوزه ی اسکاندیناو ...
ثبت نام در سامانه YOS

ثبت نام در سامانه YOS

چگونگی ثبت نام در سامانهYOS  ترکیه   در این نوشتار قصد داریم در مورد آزمون یوس (yos &nbs ...
ثبت نام در سامانه  ECFMG

ثبت نام در سامانه ECFMG

ثبت نام در سامانه ECFMG   در این نوشتار قصد داریم در مورد چگونگی ثبت نام در سامانه ECFMG ...
اعتبار مدرک پزشکی ایران در جهان

اعتبار مدرک پزشکی ایران در جهان

اعتبار مدرک پزشکی ایران در جهان در این نوشتار قصد داریم که اعتبار مدرک پزشکی ایران را در کشورهای مخ ...