ارزان ترین و کم هزینه ترین دانشگاه های فرانسه

10 / 10
از 2 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 28 دی 1401 در ساعت 11 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ارزان ترین و کم هزینه ترین دانشگاه های فرانسه

فرانسه نه تنها یک مکان فوق العاده برای بازدید است، بلکه یک کشور عالی برای تحصیل نیز می باشد. پس از همه، کشور فرانسه دارای یک سنت طولانی از تعالی دانشگاهی است که توسط دانشگاه های تاریخی و بسیاری از دانشگاه های برتر در کشور منعکس شده است. قبل از اینکه به لیست ارزان ترین دانشگاه های فرانسه برای دانشجویان بین المللی بپردازیم، توضیحاتی در خصوص شرایط تحصیل در فرانسه در اختیار شما قرار میدهیم.

 

شرایط تحصیل در فرانسه

به غیر از پر کردن فرم درخواست، دانشجویان مشتاق بین المللی نباید فراموش کنند که دیپلم دبیرستان/دانشگاه و کارنامه سوابق خود را ارسال کنند. همچنین بسته به برنامه یا دانشگاه، برخی از الزامات مانند مقاله یا مصاحبه نیز ممکن است مورد نیاز باشد. و اگر قصد شرکت در یک برنامه انگلیسی را دارید، باید نتیجه آزمون مهارت (آیلتس یا تافل) را نیز ارسال کنید.

 

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های فرانسه وجود دارد؟

 مدارسی وجود دارند که این را ارائه می دهند، مانند دانشگاه آمریکایی پاریس، که اکثر برنامه ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.در همین حال، در دانشگاه بوردو، دانشجویان بین‌المللی ممکن است دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را بگذرانند - یا در برنامه‌های کارشناسی ارشد آموزش داده شده به زبان انگلیسی ثبت نام کنند.

 

ارزان ترین دانشگاه های فرانسه برای دانشجویان بین المللی

1. Université Paris-Saclay

دانشگاه پاریس ساکلی یک موسسه تحقیقاتی عمومی است که در قلب پاریس واقع شده است. میراث آن به دانشگاه پاریس برمی گردد که در سال 1150 تأسیس شد.به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های فرانسه، واقعاً به دلیل برنامه ریاضیات خود شناخته شده است. علاوه بر این، مدارک تحصیلی در زمینه های علوم، حقوق، اقتصاد، مدیریت، داروسازی، پزشکی و علوم ورزشی را نیز ارائه می دهد. Université Paris-Saclay همچنین ارزان ترین دانشگاه فرانسه برای دانشجویان بین المللی با شهریه 206 دلار در سال است.تا به امروز، Paris-Saclay دارای نرخ ثبت نام 28000+ دانش آموز است که 16٪ از آنها دانشجویان بین المللی هستند.

 

2. دانشگاه Aix-Marseille Université

این دانشگاه در سال 1409 به عنوان دانشگاه پروونس تأسیس شد، دانشگاه Aix-Marseille Université (AMU) در منطقه زیبای جنوب فرانسه واقع شده است. این دانشگاه دولتی، مانند بسیاری از مؤسسات دیگر، نتیجه ادغام مدارس مختلف است.در حال حاضر، این دانشگاه در فرانسه در زمینه های حقوق و علوم سیاسی، اقتصاد و مدیریت، هنر و ادبیات، بهداشت، و علم و فناوری تحصیل می کند. AMU بیش از 68000 نفر جمعیت دانشجویی دارد که 13 درصد از آنها دانشجویان بین المللی هستند.

 

3. Université d’Orléans

دانشگاه اورلئان یک دانشگاه دولتی است که پردیس آن در اورلئان-لا-سورس، فرانسه است. این دانشگاه با پردیس هایی در اورلئان، تور، شارتر، بورژ، بلوآ، ایسودون و شاتوروکس، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در موارد زیر ارائه می دهد: هنر، زبان، اقتصاد، علوم انسانی، علوم اجتماعی و فناوری.این یکی از ارزان ترین دانشگاه های فرانسه برای دانشجویان بین المللی است.

 

4. Université Toulouse 1 Capitole

دانشگاه تولوز 1 که در مرکز شهر تاریخی در جنوب غربی فرانسه مستقر است. این دانشگاه که در سال 1968 تأسیس شد، به عنوان یکی از جانشینان دانشگاه تولوز شناخته می شود.این دانشگاه که دارای پردیس های خود در سه شهر است، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های حقوق، اقتصاد، ارتباطات، مدیریت، علوم سیاسی و فناوری اطلاعات ارائه می دهد.تا به امروز، بیش از 21000 دانشجوی محلی و بین المللی در پردیس اصلی UT1 و همچنین شعبه های ماهواره ای آن در رودز و مونتوبان ثبت نام کرده اند.

 

5. Université de Montpellier

دانشگاه مونپلیه یک موسسه تحقیقاتی است که در قلب جنوب شرقی فرانسه کاشته شده است. این دانشگاه که در سال 1220 تأسیس شده است، سابقه ای به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان دارد.در این دانشگاه ارزان فرانسه، دانشجویان می توانند در هر یک از دانشکده های متخصص در رشته های تربیت بدنی، دندانپزشکی، اقتصاد، آموزش، حقوق، پزشکی، داروسازی، علوم، مدیریت، مهندسی، مدیریت عمومی، مدیریت بازرگانی و فناوری ثبت نام کنند.به عنوان یکی از دانشگاه های رتبه بندی شده در فرانسه، دانشگاه مونپلیه دارای جمعیت بزرگی بیش از 39000 دانشجو است. همانطور که انتظار می رود، بسیاری از دانشجویان بین المللی را جذب کرده است که 15٪ از کل جمعیت را اشغال می کنند.

 

6. دانشگاه استراسبورگ

دانشگاه استراسبورگ یا Unistra یک موسسه آموزشی دولتی در آلزاس فرانسه است. و در سال 1538 به عنوان یک مؤسسه آلمانی زبان تأسیس شد، همچنین در نتیجه ادغام بین سه دانشگاه است که عبارتند از: دانشگاه های لویی پاستور، مارک بلوخ و روبرت شومان.این دانشگاه در حال حاضر به بخش‌های هنر و زبان، حقوق و اقتصاد، علوم اجتماعی و انسانی، علوم و فناوری، و بهداشت تقسیم شده است و زیر نظر این بخش‌ها چندین دانشکده و دانشکده وجود دارد. Unistra یکی از متنوع‌ترین دانشگاه‌های فرانسه است که 20 درصد از بیش از 47700 دانشجوی آن از جوامع بین‌المللی می‌آیند.

 

7. Université de Paris

یکی از موسساتی که ریشه‌های خود را به دانشگاه پاریس که در سال 1150 تأسیس شد، بازمی‌گردد. پس از تقسیمات و ادغام های فراوان، سرانجام در سال 2017 مجدداً تأسیس شد.تا به امروز، دانشگاه به 3 دانشکده تقسیم شده است: دانشکده بهداشت، علوم، و علوم انسانی و اجتماعی.با توجه به تاریخچه عالی خود، دانشگاه پاریس یکی از پرجمعیت‌ترین دانشگاه‌ها است که جمعیت دانشجویی آن بیش از 63000 نفر است.این کشور همچنین دارای نمایندگی بین المللی خوبی است و 18 درصد از جمعیت آن از نقاط مختلف جهان هستند.

 

8. دانشگاه آنجر

دانشگاه آنجرز در سال 1337 تاسیس شد و بیش از 22000 دانشجو در آن زندگی می کنند.در سال 1450، دانشگاه دارای کالج هایی در رشته های حقوق، الهیات، هنر و پزشکی بود که دانشجویان محلی و بین المللی را از سراسر جهان جذب می کرد. این دانشکده توسط دانشکده های زیر اداره می شود: دانشکده پزشکی که در سال 1807، دانشکده پزشکی Angers ایجاد شد. در سال 1958: مرکز دانشگاهی علوم تأسیس شد که دانشکده علوم نیز می باشد. در سال 1966 دانشکده فناوری تأسیس شد که یکی از سه دانشکده اول در فرانسه بود، دانشکده حقوق و مطالعات بازرگانی در سال 1968 تأسیس شد و به دنبال آن دانشکده علوم انسانی آغاز شد.

 

9. دانشگاه نانت

دانشگاه نانت یک دانشگاه چند پردیسی است که در شهر نانت فرانسه واقع شده است و در سال 1460 تأسیس شده است.این دانشکده دارای دانشکده های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، روانشناسی، علم و فناوری، حقوق و علوم سیاسی است. پذیرش دانشجو معمولا نزدیک به 35,000 است. دانشگاه نانت دارای محیطی بسیار متنوع از لحاظ قومیتی است.اخیراً این دانشگاه در کنار چند دانشگاه فرانسوی دیگر در میان 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. این دانشگاه به عنوان یکی از ارزان ترین دانشگاه های فرانس برای دانشجویان بین المللی ذکر شده است.

 

10. دانشگاه ژان مونه

این دانشگاه در سال 1969 تأسیس شد و تحت آکادمی لیون است و متعلق به نهاد اداری اخیر به نام دانشگاه لیون است که مدارس مختلفی را در لیون و سنت اتین گرد هم می آورد. پردیس اصلی در Tréfilerie، در شهر Saint-Etienne واقع شده است. دارای دانشکده هایی در رشته های هنر، دوره های زبان و ادبیات، حقوق، پزشکی، مهندسی، اقتصاد و مدیریت، علوم انسانی و Maison de l’ Université (ساختمان اداری) است.دانشکده علوم و ورزش در پردیس Metare، که در مکانی کمتر شهری در شهر واقع شده است، مورد مطالعه قرار می گیرد. دانشگاه ژان مونه یکی از ارزان ترین دانشگاه های فرانسه برای دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه در بین موسسات کشور فرانسه رتبه 59 و در جهان 1810 است.

در نهایت نیز اگر به اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در فرانسه و دانشگاه های این کشور نیاز دارید میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد در تماس باشید و مشاوره دریافت کنید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
مهاجرت کاری پرستاران به آلمان

مهاجرت کاری پرستاران به آلمان

مهاجرت کاری پرستاران به آلمان و کار پرستاران در آلمان چگونه می توانم شغل پرستاری در آلمان پیدا کنم؟ ...
ارزان ترین و کم هزینه ترین دانشگاه های فرانسه

ارزان ترین و کم هزینه ترین دانشگاه های فرانسه

ارزان ترین و کم هزینه ترین دانشگاه های فرانسه فرانسه نه تنها یک مکان فوق العاده برای بازدید است، بل ...
ویزای خوداشتغالی ایتالیا

ویزای خوداشتغالی ایتالیا

ویزای خوداشتغالی ایتالیا اخذ ویزای ایتالیا برای استارتاپ ها، فریلنسرها و کارآفرینان، مدارک مورد نیا ...
بهترین دانشکده های پزشکی جهان

بهترین دانشکده های پزشکی جهان

بهترین دانشکده های پزشکی جهان در این مقاله قصد داریم بپردازیم به بهترین دانشکده های پزشکی در جهان و ...
دانشگاه های پزشکی در دبی

دانشگاه های پزشکی در دبی

دانشگاه های پزشکی در دبی دبی که به خاطر بازار طلا، بناهای معماری پر زرق و برق و اقتصاد خود شهرت دار ...
معادل سازی مدارک پزشکان و دندانپزشکان خارجی در بلژیک

معادل سازی مدارک پزشکان و دندانپزشکان خارجی در بلژیک

معادل سازی مدارک پزشکان و دندانپزشکان خارجی در بلژیک مهاجرت پزشکان خارجی به کشور بلژیک و البته بیشت ...
کار پرستاری و تحصیل در نیوزلند

کار پرستاری و تحصیل در نیوزلند

کار پرستاری و تحصیل در نیوزلند در این مطلب اطلاعاتی در خصوص کار پرستاران در نیوزلند، شرایط پرستار ش ...
نحوه درخواست ویزای دانشجویی دانمارک

نحوه درخواست ویزای دانشجویی دانمارک

نحوه درخواست ویزای دانشجویی دانمارک دانمارک به طور مداوم در لیست 10 کشور برتر اروپا برای تحصیل در خ ...
دکترا در کشور کانادا

دکترا در کشور کانادا

دکترا در کشور کانادا تحصیل در مقطع دکترا در کانادا در ایران از راه های بسیار پرطرفدار و مناسب برای ...
دانشگاه های برتر کشور سوئیس

دانشگاه های برتر کشور سوئیس

دانشگاه های برتر کشور سوئیس در این مقاله میپردازیم به معرفی برترین دانشگاه های کشور سوئیس و مدارک ل ...
تحصیل در دانشگاه پکن چین

تحصیل در دانشگاه پکن چین

تحصیل در دانشگاه پکن چین کشور چین در میان برترین کشورهای دنیا قرار دارد و همین موضوع سبب شده هر سال ...
هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان تحصیل در کشور آلمان، هزینه های تحصیل در آلمان، هزینه زندگی دانشجو ...
کار پرستاران در آمریکا

کار پرستاران در آمریکا

کار پرستاران در آمریکا   نحوه کار در ایالات متحده به عنوان یک پرستار تحصیل کرده خارجی در حال ...
4 تا از بهترین دانشکده های پزشکی در فنلاند

4 تا از بهترین دانشکده های پزشکی در فنلاند

4 تا از بهترین دانشکده های پزشکی در فنلاند تحصیل در فنلاند ممکن است یکی از بهترین تصمیمات در زندگی ...
تحصیل پرستاری در آمریکا

تحصیل پرستاری در آمریکا

تحصیل پرستاری در آمریکا دانشجویان بین المللی با تحصیل پرستاری در ایالات متحده آمریکا ، دیگر نیازی ب ...
5 تا از بهترین دانشکده های پرستاری در بلژیک

5 تا از بهترین دانشکده های پرستاری در بلژیک

5 تا از بهترین دانشکده های پرستاری در بلژیک بلژیک به عنوان کشوری موفق از نظر صنعتی و اقتصادی، بهتری ...
اطلاعات ویزای سوئد

اطلاعات ویزای سوئد

اطلاعات ویزای سوئد سوئد در اسکاندیناوی در شمال اروپا واقع شده است. این کشور با نروژ، فنلاند و دانما ...
ویزای تجاری سوئیس

ویزای تجاری سوئیس

ویزای تجاری سوئیس از آنجایی که سوئیس بخشی از حوزه شینگن است، ویزای تجاری سوئیس یکی از انواع ویزای ش ...
ویزای کارآفرینی اسپانیا

ویزای کارآفرینی اسپانیا

ویزای کارآفرینی اسپانیا در این مقاله فرآیند درخواست و الزامات ویزای کارآفرینی اسپانیا توضیح داده خو ...
وام دانشجویی و امور مالی

وام دانشجویی و امور مالی

وام دانشجویی و امور مالی وقتی نوبت به تامین مالی مدرک شما می رسد، خواهید دید که گزینه های مالی زیاد ...
ویزای محققین و دانشمندان مهمان آلمان

ویزای محققین و دانشمندان مهمان آلمان

ویزای محققین و دانشمندان مهمان آلمان برای واجد شرایط بودن در خصوص ویزای تحقیقاتی آلمان برای اقامت ط ...