کار پرستاران در دانمارک

9 / 10
از 2 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 21 خرداد 1398 در ساعت 11 : 34 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کار پرستاران در دانمارک

کشور دانمارک کشوری اروپایی است که در رتبه ی کوچکترین کشور حوزه ی اسکاندیناوی قرار دارد.

کشور دانمارک حدودا 5 میلیون نفر جمعیت دارد که تقریبا یک چهارم جمعیت این کشور در پایتخت آن، که شهر کپنهاگ نام دارد سکونت دارند.

کشور زیبای دانمارک عضو حوزه ی شینگن می باشد و لازم به ذکر است که داشتن ویزای شنگن این امکان را به شخص دارنده ی ویزا می دهد تا به صورت آزادانه و بدون نیاز به هیچگونه ویزای دیگری به 26 کشور حوزه ی شینگن سفر کنند.

از عناوینی که کشور دانمارک به آن معروف است میتوان به داشتن کیفیت بالای زندگی و همچنین دارا بودن شاد ترین مردمان، اشاره کرد. سیستم آموزش و پرورش کشور دانمارک بسیار پیشرفته است به گونه ای که از لحاظ آموزشی در بالاترین رتبه ها در بین دیگر کشور های اروپایی قرار دارد.

امکانات بالای رفاهی و همچنین کیفیت زندگی مطلوب در این کشور سبب شده تا سالانه تعداد زیادی از افراد به خصوص پزشکان، پیراپزشکان، دندانپزشکان و همچنین پرستاران با اخذ ویزای کاری دانمارک به این کشور مهاجرت میکنند.

بنابراین در این نوشتار به توضیح درباره ی مهاجرت گروه پرستاران پرداخته و اطلاعاتی کلی در این زمینه ارائه مینماییم.

به دلیل اهمیت بالای شغل پرستاری، مسولیت های مهمی که به عهده ی پرستاران است و همچنین ارتباط مستقیم شغل این گروه از افراد با جان مردم، یکی از مهمترین مسائل در زمینه ی مهاجرت گروه پرستاران مقوله ی معادل سازی مدارک می باشد. هر کشور برای جذب گروه های پرستاران یا پزشکانی که در سایر کشورهای خارجی تحصیل کرده اند پروسه های متفاوت و مخصوص به خود را در نظر گرفته اند، که این پروسه در کشور های مختف متفاوت بوده و همراه با آزمون های عملی یا تئوری و همچنین دوره های کارورزی یا همان دوره های بیمارستانی می باشد.

از الزامات درخواست ویزای کاری دانمارک میتوان به دانستن زبان دانمارکی یعنی زبان Danish و همچنین به تایید رساندن مدارک تحصیلی شخص متقاضی اشاره کرد.

شرایط معادل سازی مدارک پرستاران در دانمارک

اولین قدم در پروسه ی معادل سازی مدارک جهت اخذ ویزای کاری دانمارک برای گروه پرستاران، ارسال مدارک برای سازمان نظام پزشکی دانمارک یا همان Danish patient safety authority)) می باشد که پروسه ی انجام این کار و گرفتن تاییدیه از این سازمان چند ماه زمان می برد.

مرحله ی دوم بعد از تایید شدن مدارک شخص متقاضی، یاد گرفتن زبان دانمارکی می باشد. شخص متقاضی میتواند دوره های زبان دانمارکی را در کشور دانمارک به اتمام برساند. لازم به ذکر است که در سنوات گذشته یادگیری زبان در کشور دانمارک رایگان بوده است اما بر طبق آخرین تغییرات، هم اکنون هزینه ی یاد گیری هر مدول یا هر ترم زبان دانمارکی در این کشور مبلغی بین 2000 تا 3000 کرون می باشد.

بعد از پایان دوره های زبان شخص باید درآزمون های این کشور شرکت کرده و مدرک dansk 3 خود را دریافت نمایند.

در مرحله ی آخر نیز پرستاران متقاضی ویزای کار کشور دانمارک باید یک دوره ی کارورزی در بیمارستان بگذرانند. لازم به ذکر است که در طول مدت کارورزی به پرستاران از طرف دولت حقوق نیز داده میشود.

شرایط اخذ ویزای کاری دانمارک

بعد از ارسال مدارک لازم به سازمان نظام پزشکی دانمارک و پس از گذراندن یک پروسه ی تقریبا 6 ماهه نامه ی آتوریزیشن شخص متقاضی دریافت شده و بعد از این مرحله مدارک فرد از جمله: ساپورت مالی ، مدارک همراهان، شرایط محل اسکان متقاضی و ... باید مورد بررسی و آماده سازی قرار گرفته و به سفارت کشور دانمارک ارائه شود و در نهایت پس از یک مدت زمان 20 تا 40 روزه ویزای شخص صادر خواهد شد. لازم به توجه است که ویزای صادر شده برای شخص یک ویزای مالتی 3 ساله که شامل ویزای همراه یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال میباشد که صرفا برای خواندن زبان دانمارکی و گذراندن دوره ی کارورزی است.

لازم به ذکر است که در حال حاظر این نوع ویزا برای گروه پرستاران با ریسک مواجه است.

جالب توجه است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل پزشکی در دانمارک، تحصیل دندانپزشکی در دانمارک  و همچنین  کار پزشکان در دانمارک  از اطلاعات جامع و کامل درباره ی کشور دانمارک برخوردار شده و با دید بازتری نسبت به مقوله ی مهاجرت به کشور دانمارک تصمیم گیری نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی کار پرستاران در دانمارک  و شرایط اخذ ویزای کاری  این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
کار پرستاران در دانمارک

کار پرستاران در دانمارک

کار پرستاران در دانمارک کشور دانمارک کشوری اروپایی است که در رتبه ی کوچکترین کشور حوزه ی اسکاندیناو ...
ثبت نام در سامانه YOS

ثبت نام در سامانه YOS

چگونگی ثبت نام در سامانهYOS  ترکیه   در این نوشتار قصد داریم در مورد آزمون یوس (yos &nbs ...
ثبت نام در سامانه  ECFMG

ثبت نام در سامانه ECFMG

ثبت نام در سامانه ECFMG   در این نوشتار قصد داریم در مورد چگونگی ثبت نام در سامانه ECFMG ...
اعتبار مدرک پزشکی ایران در جهان

اعتبار مدرک پزشکی ایران در جهان

اعتبار مدرک پزشکی ایران در جهان در این نوشتار قصد داریم که اعتبار مدرک پزشکی ایران را در کشورهای مخ ...