ثبت نام در سامانه YOS

7 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 6 اسفند 1397 در ساعت 9 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چگونگی ثبت نام در سامانهYOS  ترکیه

 

در این نوشتار قصد داریم در مورد آزمون یوس (yos  ) کشور ترکیه توضیحاتی ارائه نماییم. بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل کشور ترکیه را انتخاب مینمایند به خصوص تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی فرصت مناسبی برای دانشجویان فراهم میکند تا در کشوری که از نظر فرهنگی مشابه با فرهنگ ایران است تحصیل نمایند و در ضمن به علت همسایگی ایران و ترکیه بسیاری از افراد ترجیح میدهند تا به جای تحصیل در کشورهایی که از نظر مسافت طولانی تر هستند در ترکیه تحصیل نمایند. البته هزینه های تحصیل و زندگی نیز در ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر کمتر میباشد که این نیز تحصیل در ترکیه را برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور جذاب تر میکند. برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه هر دانشجویی باید در آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه شرکت نماید. همان طور که گفته شد در این نوشتار قصد داریم درباره آزمون YOS  (یوس) ترکیه اطلاعاتی را ارائه نماییم.

ثبت نام در سامانه YOS

 آزمون YOS  (یوس)  ترکیه تا سال 2010 به صورت هماهنگ و توسط سازمان سنجش ترکیه برگزار میشد ولی از سال 2012 به صورت مجزا هر دانشگاهی ا آزمون YOS  (یوس) را برگزار مینماید، ولی منابع این آزمون در تمامی دانشگاه ها یکسان میباشد. متقاضیان آزمون YOS  (یوس) میبایستی زمان برگزاری آزمون YOS  (یوس)  دانشگاه مد نظر خود را در نظر گرفته و ثبت نام در این آزمون را در فرصتی که تعیین شده است انجام دهند. معمولا به فاصله زمانی یک تا دو ماه پس از ثبت نام، آزمون برگزار می گردد.

  قبل از این که در مورد منابع و زمان برگزاری و چگونگی برگزاری آزمون یوس (yos  ) ترکیه صحبت نماییم بهتر است بگوییم که  این آزمون برای چه منظور و برای چه افرادی برگزار میشود.

آزمون یوس (yos  ) ترکیه یک آزمون ورودی استاندارد در ترکیه میباشد که دانشگاه های ترکیه این آزمون را برگزار میکنند. به طور کلی برای شروع تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و لیسانس های رشته پزشکی در کشور ترکیه شخص متقاضی می بایستی در یک آزمون ورودی استاندارد شرکت نماید که برای این منظور دو آزمون وجود دارد . این دو آزمون عبارتند از آزمون یوس (yos  ) و آزمون ست (SAT) . تعداد بسیار زیادی از دانشگاه های ترکیه ملاک و معیار را آزمون یوس (yos  ) میدانند و تنها برخی دانشگاه آزمون ست (SAT) برگزار می نمایند.

آزمون YOS  (یوس) برای چه افرادی برگزار میشود؟

آزمون YOS  (یوس) برای افرادی برگزار میشود که مقیم ترکیه نیستند و قصد دارند در یکی از دانشگاه های ترکیه به تحصیل پزشکی مشغول شوند. در این صورت شخص متقاضی باید در آزمون YOS  (یوس) شرکت نماید. شرط شرکت در آزمون YOS  (یوس) ترکیه داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی میباشد. البته کسانی که در سال آخر دبیرستان اشتغال به تحصیل داشته باشند نیز میتوانند در آزمون YOS  (یوس) شرکت نمایند.

 آزمون YOS  (یوس) درای دو بخش میباشد . بخش اول آزمون YOS  (یوس)، شامل سوالات هوش و ریاضی هست و بخش دوم سوالات شامل سوالات زبان ترکی میباشد. سوالات به دو زبان  ترکی و یا به زبان انگلیسی میباشد که بر اساس انتخاب متقاضیان میتواند به دو زبان انگلیسی و یا ترکی انجام پذیرد. طبیعتا کسانی که زبان انگلیسی را انتخاب مینمایند دفترچه دوم سوالات را دریافت نمیکنند و این افراد باید مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه نمایند. ( افرادی که در قسمت دوم سوالات آزمون YOS  (یوس) حد نصاب نمرات را کسب ننمایند، میبایستی قبل از شروع دوره در کلاسهای زبان ترکی شرکت نمایند.

زمان برگزاری آزمون YOS  (یوس) ترکیه

زمان برگزاری آزمون YOS  (یوس) هر دانشگاه به صورت مجزا و با تاریخ مشخص می باشد . معمولا آزمون YOS  (یوس) دانشگاه ها در بهار (بین اردیبهشت تا تیرماه) برگزار میشود و نتیجه نیز به صورت آنلاین و بر روی سایت قابل مشاهده میباشد.

برخی از دانشگاه ها آزمون YOS  (یوس) را بیشتر از یکبار برگزار مینمایند. به عنوان مثال دانشگاه باشکنت ترکیه سالیانه 3 مرتبه آزمون YOS  (یوس) را برگزار مینماید
اکثر دانشگاه ها زمان ثبت نام را مصادف با بهمن و اسفند در نظر میگیرند به عنوام مثال زمان ثبت نام دانشگاه باشکنت آنکارا 12 الی 27 بهمن و زمان برگزاری آزمون YOS  (یوس) 7 اسفند میباشد. البته این تاریخ مربوط به سال 2018 و زمان نگارش مقاله ژانویه 2018 میباشد. بدیهی است که تاریخ امتحانات هر ساله متغیر میباشد ولی معمولا زمان ثبت نام مصادف با زمستان و زمان امتحان مصادف با بهار میباشد.

توجه داشته باشید که شرکت در آزمون YOS  (یوس) ترکیه هزینه دار میباشد که هزینه باید به حساب دانشگاهی که شخص متقاضی در آن شرکت نموده است واریز گردد. ثبت نام آزمون YOS  (یوس) به صورت آنلاین و از طریق سایت دانشگاه و در زمان مقرر انجام پذیر میباشد.

برای مشاوره بیشتر در مورد آزمون YOS  (یوس) ترکیه و زمان ثبت نام آزمون YOS  (یوس) دانشگاه های ترکیه و همچنین در مورد منابع آزمون YOS  (یوس) دانشگاه های ترکیه میتوانید  با مشاورین موسسه تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی آنان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
کار پرستاران در دانمارک

کار پرستاران در دانمارک

کار پرستاران در دانمارک کشور دانمارک کشوری اروپایی است که در رتبه ی کوچکترین کشور حوزه ی اسکاندیناو ...
ثبت نام در سامانه YOS

ثبت نام در سامانه YOS

چگونگی ثبت نام در سامانهYOS  ترکیه   در این نوشتار قصد داریم در مورد آزمون یوس (yos &nbs ...
ثبت نام در سامانه  ECFMG

ثبت نام در سامانه ECFMG

ثبت نام در سامانه ECFMG   در این نوشتار قصد داریم در مورد چگونگی ثبت نام در سامانه ECFMG ...
اعتبار مدرک پزشکی ایران در جهان

اعتبار مدرک پزشکی ایران در جهان

اعتبار مدرک پزشکی ایران در جهان در این نوشتار قصد داریم که اعتبار مدرک پزشکی ایران را در کشورهای مخ ...